ceturtdiena, 28. marts, 2024Vārda diena: Ginta, Gunda, Gunta

Vieglatlētu starti ziemas sezonā

Pievienots: 30.03.2017

Visaugstākos sasniegumus šoziem izdevies sasniegt 2001. g. dz. Artūram Šarkovičam. Baltijas valstu čempionātā U-18 vecuma grupā Šauļos viņš Latvijas izlases sastāvā izcīnīja divas zelta medaļas. Tāllēkšanā Artūrs sīvā cīņā uzvarēja, aizlecot 6.87 m un apsteidzot 2. vietas ieguvēju no Lietuvas par 3 centimetriem, trešās un ceturtās vietas ieguvējiem izdevās 6.80 m tāli lēcieni. Trīssolī Artūrs jau otrajā mēģinājumā izvirzījās vadībā un uzvarēja ar rezultātu 14.05 m (2.vieta – 13.70 m un 3.vieta – 13.69 m). Turklāt Artūrs šoziem kļuva par divkārtējo Latvijas čempionu U-18 vecuma grupā, kā arī par Rīgas jaunatnes čempionāta divkārtējo uzvarētāju un Rīgas pieaugušo čempionāta bronzas medaļas ieguvēju trīssoļlēkšanā.

U – 18 vecuma grupā 2. vietu 500 g šķēpa mešanā izcīnīja Katrīne Tračuma ar pieticīgu rezultātu – 37.40 m, taču jāņem vērā, ka tas sasniegts grūtos ziemas apstākļos, cīnoties ar stipru pretvēju. Uzvarētājas rezultāts – 38.90 m.

5. vieta Latvijas čempionāta 6 kg lodes grūšanā U-20 vecuma grupā Andrim Spalvim – 13.13 m, kas viņam ir jauns personiskais rekords 2. sporta klases normatīva līmenī. Andris šoziem arī izmēģināja savus spēkus 7 kg lodes grūšanā Latvijas Vieglatlētikas savienības kausā (LVS) Kuldīgā un ieguva 5. vietu - 11.80 m.

U-16 vecuma grupā, lai piedalītos Latvijas čempionātā, jāizpilda, vismaz 3. sporta klases normatīvs, kas izdevās četrām krāslavietēm. Pēc slimības startēja Sabīne Hološina un tāpēc ieguva tikai 6. vietu lodes grūšanā (3 kg) - 10.70 m.  Jāatzīmē, ka Sabīne pirms šīm sacensībām uzvarēja LVS kausā Kuldīgā jaunietēm ar rezultātu – 11.24 m un izcīnīja 2. vietu Rīgas jaunatnes čempionātā ar jaunu personisko rekordu - 11.85 m. Daniela Timma šoziem startēja trijās disciplīnās. Latvijas čempionātā augstlēkšanā viņai ir 1.50 m un 7. vieta. Tāllēkšanā neizdevās precīzi trāpīt uz dēlīša, un ar rezultātu 4.73 m tikai 12. vieta. 60 metru barjerskriešanā arī neizdevās noskriet bez kļūdām – un ar rezultātu 10.11 sek. - 14. vieta. Katrīnei Ļaksai 16. vieta augstlēkšanā – 1.40 m. Anna Monska LČ nepiedalījās slimības dēļ, bet Rīgas jaunatnes čempionātā uzstādīja jaunu personisko rekordu augstlēkšanā – 1.48 m un ierindojās 7. vietā.

U-14 vecuma grupā, lai kvalificētos Latvijas čempionātam, jaunajiem vieglatlētiem vajadzēja izcīnīt vietu labākajā pieciniekā savā, Latgales zonā. Vēl seši dalībnieki tika pielaisti pēc labākā rezultāta. Latvija ir sadalīta četrās zonās – Kuldīga, Jēkabpils, Limbaži un Rīgas pilsēta. Mūsu sportistiem atlases sacensības notika Jēkabpilī, kur piedalījās sportisti no 13 novadiem. Izcīnīt ceļazīmes uz Latvijas čempionātu izdevās četriem mūsu novada sportistiem – Līvai Mārai Mukānei, Ditai Plotiņai, Aigaram Ostapko un Aigaram Staņevičam. Visaugstāko rezultātu uzrādīja Līva Māra Mukāne augstlēkšanā, kura pārlēca 1.30 m un ierindojās 14. vietā.