Saturday, 20. July, 2024День имени: Ramona, Ritma
crest1 crest2

Veiksmīgi noritēja vasaras sezonas atklāšanas velobrauciens

Добавлен: 11.06.2024

Sākoties aktīvai vasaras sezonai, Krāslavas novada Tūrisma informācijas centrs (TIC) organizēja velobraucienu pēc maršruta: Krāslava – atpūtas vieta „Aimasas” – Krāslava.

8. jūnija rīta pusē Krāslavas grāfu Plāteru pils kompleksā pulcējās vairāki pasākuma dalībnieki, kas ieradās ne tikai no Krāslavas novada, bet arī no Daugavpils, Ilūkstes un Rēzeknes. Galu galā sapulcējās 52 dažāda vecuma velobraucēji, un šis ir labs rādītājs – Latgalē dzīvo aktīvi sporta aktivitāšu cienītāji. Velobraucienu atklāja Krāslavas novada TIC vadītāja Tatjana Kozačuka veltot dalībniekiem ceļa vārdus, un pēc kopīgas fotografēšanās velosipēdisti varēja sākt mīt pedāļus.

38 kilometrus garš velobrauciens bija interesants un piedzīvojumiem pilns, tas veda mūs pa dažāda seguma un kvalitātes ceļa posmiem: gan pa bruģi, grants un lauku ceļiem, pļavu un dubļiem, un visbeidzot – asfalta segumu. Visa ceļa garumā mūs pavadīja silta saule, vasaras vējš, kā arī lielisks noskaņojums, kuru izstaroja katrs dalībnieks. Smagākos ceļa posmos, kas bija grūti izbraucami, velobraucēji viens otru atbalstīja un nepieciešamības gadījumā viens otram palīdzēja. Kombuļu pagastā, atpūtas vietā „Aimasas”, kur bija ieplānota velobrauciena dalībnieku atpūta, saimnieki mūs sagaidīja ar ļoti garšīgu, sātīgu zupu un morsu. Šeit pavērās burvīgs skats uz Ota ezeru. Pēc pusdienām bija iespēja apskatīt apkārtni, iepazīties ar atpūtas vietas „Aimasas” piedāvājumu un izbaudīt skaisto dabu. Tā kā bija labi laikapstākļi, daži dalībnieki izmantoja arī iespēju izpeldēties dzidrajā Ota ezerā.

Uzkrājot spēkus, devāmies atpakaļ uz Krāslavu. Mājupceļš maršrutā „Kombuļi – Krāslava” tika mērots pa asfalta segumu, un drošības pēc atpakaļceļā mūs pavadīja Krāslavas novada pašvaldības policijas ekipāžas. Dalībnieki atzīst, ka ceļš mājup bija grūtāks, tā kā braukšana pa asfaltu prasa vairāk pūļu. Neliela atelpa Kombuļu pussaliņā, un bija jānobrauc vēl pēdējie 11 kilometri. Tuvojoties finišam, dalībnieku sejās bija prieks un gandarījums, ka esam atpakaļ Krāslavā un pārvarēti piedzīvojumiem pilni 38 kilometri.

Velobrauciena noslēgumā, Krāslavas grāfu Plāteru pils kompleksā, mūs gaidīja garda maltīte – grūbu putra un uz uguns cepti kruasāni ar ievārījumu, ko viesmīlīgi piedāvāja Jaundomes muižas Vides izglītības centra saimnieces. Katram velobrauciena dalībniekam tika pasniegta koka medaļa piemiņai par dalību šajā pasākumā.

Lai iepriecinātu pasākuma dalībniekus, tika izlozētas 7 dāvanu kartes, kuras nodrošināja Krāslavas un Augšdaugavas novada tūrisma uzņēmēji – Krāslavas peldbaseins, kempings „Adamova”, Laimes muzejs Indrā, biedrība „Latgales kulinārā mantojuma centrs”, Xwake Krāslava, Krāslavas Amatniecības centra meistari Valdis un Olga Pauliņi, kā arī Dvietes īstais lauku saldējums.

Noslēgumā daudzi velobrauciena dalībnieki sniedza pozitīvas un jaukas atsauksmes par velobraucienu, interesējoties, kad būs nākamais līdzīgs pasākums Krāslavas novadā.

Pateicamies visiem velobrauciena dalībniekiem par līdzdalību, atsauksmēm un, protams, par jauki kopā pavadīto laiku!

Krāslavas novada TIC kolektīvs
Edītes Lukšas foto
Fotogalerija


Новый опрос

July - 2024
M T W T F S S
01
02
03
04
05
06 07
08
09
10
11
12
13 14
15
16
17
18
19
20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  
Monday, 01.07.2024
Wednesday, 03.07.2024
08:30 Izstāde
Tuesday, 09.07.2024

Фото дня

  • Фото Анатола Каушкалиса

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde