otrdiena, 19. marts, 2024Vārda diena: Jāzeps
crest1 crest2

Aivim Plociņam jauns rekords jauniešu grupā!

Pievienots: 11.10.2021

Madonas novada čempionātā spiešanā guļus pie augstvērtīga rezultāta pēc IPF GL punktiem tika Aivis Plociņš no Krāslavas. Jaunietis svara kategorijā līdz 83 kg un ar personīgo svaru 82,7 kg pievarēja 185 kg svaru stieni, ieguva 93,097 IPF GL punktus un izcīnīja 1. vietu savā kategorijā, kā arī 1. vietu absolūtajā vērtējumā. Septembrī notikušais Madonas novada čempionāts bija arī viens no sešiem šogad plānotajiem Latvijas kausa posmiem spiešanā guļus.

Taču vēl spilgtāks panākums tika sasniegts oktobra pirmajās brīvdienās, kad Gulbenes sporta centrā noritēja Gulbenes novada čempionāts spēka trīscīņā un Gulbenes novada čempionāts spiešanā guļus, kurā Krāslavas novadu pārstāvēja Krāslavas ģimnāzijas 12. c klases audzēknis Aivis Plociņš.

Krāslavietim šajā turnīrā svara kategorijā līdz 83 kg izdevās kļūt par pirmo jaunieti Latvijas vēsturē klasiskajā spiešanā guļus bez ekipējuma, kurš pacēla 200 kg smagu svara stieni, izcīnīja 1. vietu savā svara kategorijā un kļuva par absolūti spēcīgāko sportistu jauniešu grupā, junioriem, vīriešiem „Open” grupā līdz 40 gadiem.

Šīs pārbaudes sacensības Aivim bija pēdējās pirms pasaules čempionāta, kas ieplānotas šī gada 22.- 31. oktobrī Viļņā. Pasaules rekords jauniešiem līdz 83 kg pieder Gruzijas sportistam – 172 kg. Šo visu sacensību rezultāti atrodami Latvijas Pauerliftinga federācijas tīmekļvietnē.

Aivis pateicas Krāslavas novada pašvaldībai par sniegto atbalstu dalībai sacensībās.