otrdiena, 19. marts, 2024Vārda diena: Jāzeps

Jaunatnes sporta laureāts 2018

Pievienots: 02.01.2019

20. decembrī Krāslavas Sporta skolā pulcējās labākie Krāslavas novada sportisti uz svinīgu pasākumu, kurā ar naudas balvām un kausiem tika apbalvoti 50 labākie sportisti sešos sporta veidos.

Jaunatnes sporta laureātā sportistu sumināšanas ceremonijā piedalījās bijusī Krāslavas Sporta skolas audzēkne un vairākkārtēja Latvijas čempione distanču slēpošanā, pašlaik Krāslavas novada Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Sņežana Petroviča.

Basketbolā tika apbalvota U-19 jauniešu komanda, kas izcīnīja pirmo vietu LJBL Nacionālās līgas austrumos un ir LJBL Superlīgas play off dalībniece. Trešo vietu LJBL Nacionālā kausa izcīņā ieguva U-16 komanda. Tika izcelti individuāli spēlētāji: Reinis Andžāns – rezultatīvākais spēlētājs LJBL Superlīgā, Jānis Umbraško – labākais atlēkušajās bumbās LJBL Superlīgā un Lauris Pļavenieks – otrais rezultatīvākais LJBL Nacionālās līgas austrumos.

Brīvajā cīņā sumināta tika Karina Andžāne, kura izcīnīja divas zelta medaļas Latvijas meistarsacīkstēs gan jaunietēm, gan kadetiem. Daniela Sutāne ieguva divas pirmās vietas Latvijas meistarsacīkstēs gan jaunietēm, gan kadetiem, Anželika Jakuboviča –  divas otrās vietas gan Latvijas meistarsacīkstēs juniorēm, gan Latvijas čempionātā pieaugušajiem. Artūrs Gončaronoks ieguva 2. vietu Latvijas meistarsacīkstēs kadetiem, Konstantīns Levickis – 1. vietu Latvijas meistarsacīkstēs jauniešiem un 3. vietu Latvijas meistarsacīkstēs kadetiem, Artūrs Dombrovskis – 3. vietu Latvijas meistarsacīkstēs kadetiem. Maksims Beinarovičs tika apbalvots ar 1. vietu Latvijas čempionātā pieaugušajiem un Edgars Sadovskis – ar 2. vietu Latvijas čempionātā pieaugušajiem.

Futbola nodaļā tika apbalvota futbola komanda, kura izcīnīja 1. vietu Latgales jaunatnes čempionātā U-12 vecuma grupā. Tāpat tika apbalvots Aleksejs Silibitkins, kurš ir Krāslavas Sporta skolas audzēknis, bet par Latvijas Jaunatnes čempionu U-13 un U-14 grupā kļuva, spēlējot Daugavpils futbolā komandā, un tika atzīts par labāko spēlētāju uzbrucēju U-13 komandā.

Distanču slēpošanā tika sumināta Sņežana Jegorčenko, kurā izcīnīja sudraba un bronzas medaļu Latvijas čempionātā 15 km distancē un sprintā. Kausu saņēma Līga Volka, kura izcīnīja 3. vietu Skolēnu ziemas čempionāta un 5. vietu Latvijas čempionāta sprinta kvalifikācijā.

Šaušanas nodaļas sportiste Karīna Krilova izcīnīja vairākās godalgotas vietas Latvijas čempionātā pieaugušajiem, kā arī otro vietu Baltijas kausā. Diāna Bulavska ieņēma 3. vietu Latvijas Ziemas čempionātā. Mareks Mjadjuta ieguva vairākas sudraba un  bronzas medaļas Latvijas jaunatnes un junioru čempionātā, kā arī Baltijas kausā. Dana Soskova kļuva par Latvijas čempioni juniorēm, kā arī ieņēma godalgotas vietas jaunatnes čempionātā. Rihards Plotiņš Latvijas junioru čempionātā ieguva zelta medaļu un kopā ar komandas biedriem Rihardu Misjunu un Mareku Mjadjutu izcīnīja trešo vietu komandu čempionātā.

Vieglatlētikā tika sumināta Daniela Timma, kura izcīnīja sudrabu medaļu Latvijas čempionāta trīssoļlēkšanā un 5. vietu 60 metru barjerskriešanā Latvijas Ziemas čempionātā, kā arī divas uzvaras – tāllēkšanā un barjerskriešanā starptautiskajās sacensībās Minskā un 3. vietu barjerskriešanā Viļņā. Katrīne Tračuma Latvijas čempionātā ieguva 5. vietu šķēpa mešanā un 6. vietu lodes grūšanā. Katrīna Ļaksa Latvijas čempionātā ieguva 7. vietu augstlēkšanā un uzstādīja personisko rekordu 155 cm, kā arī vairākas godalgotas vietas Latgales mēroga sacensībās. Līva Māra Mukāne izcīnīja pirmo vietu augstlēkšanā Latvijas čempionāta atlases sacensībās. Artūrs Šarkovičs Latvijas čempionātā U-18 un U-20 grupā gan ziemā, gan vasarā izcīnīja zeltas medaļas tāllēkšanā un trīssoļlēkšanā. Baltijas kausā, startējot Latvijas izlases sastāvā, viņš ieguva pirmo vietu  gan tāllēkšanā, gan trīssoļlēkšanā. Artūrs šogad piedalījās U-18 Eiropas čempionātā un izcīnīja augsto 10. vietu tāllēkšanā.

Tika sumināti arī trīs labākie treneri: Raitis Timma (basketbols), Inna Radeviča (vieglatlētika), Ilona Vanaga (distanču slēpošana).

Liels paldies novada domei par atbalstu sportistu apbalvošanā.