piektdiena, 29. marts, 2024Vārda diena: Agija, Aldonis

Krāslavas šāvējam jauns novada rekords

Pievienots: 03.03.2017

24.-26. februārī Krāslavas Sporta skolas šāvēji piedalījās Haapsalā (Igaunija) notikušajās ložu šaušanas sacensībās.

Sacensībās piedalījās sportisti no Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un Somijas. Zēnu konkurencē bija 34 šāvēji, bet meiteņu grupā - 17 dalībnieces.

Pirmajā dienā šāvēji izpildīja vingrinājumu MŠ-30 (30 šāvieni guļus).  Rihards Plociņš ar personīgo rekordu (289 p.) ieguva 2.vietu, Mareks Mjadjuta ierindojās 8.vietā, bet Artūrs Verigo 18.vietā. Dana Soskova ar personīgo rekordu (288 p.) ieguva 2.vietu meiteņu grupā.

Otrajā dienā šāvēji cīnījās vissarežģītākajā vingrinājumā MŠ-3x10 (10 šāvieni guļus, stāvus un no ceļa). Krāslavieši uzrādīja labus rezultātus, bet tomēr šoreiz palika ārpus pjedestāla. Mareks Mjadjuta ierindojās 4.vietā, Rihardam Plociņam 6.vietā, Artūram Verigo ar personīgo rekordu 7.vieta un Danai Soskovai 6.vieta.

Trešajā dienā šāvēji sacentās vingrinājumā PŠ-40 (40 šāvieni ar pneimatisko šauteni).  Šajā vingrinājumā izcili startēja Mareks Mjadjuta. Viņš izpildīja sporta meistara kandidāta normatīvu un ar rezultātu 380 p. ierindojās 2.vietā. Ar pirmās vietas ieguvēju Marekam bija vienāds rezultāts, bet uzvaru svinēja sportists, kurš bija iešāvis vairāk centrāldesmitnieku. Rezultāts 380 p. ir jauns Krāslavas novada rekords, iepriekšējais rekords (379 p.) bija nepārspēts vairāk nekā 35 gadus. Pārējo krāslaviešu pozīcijas šajā vingrinājumā rezultātu tabulā: Rihards Plociņš 6.vieta, Artūrs Verigo 18.vieta un Dana Soskova 10.vieta.

Sacensības noslēdzās ar vērienīgu apbalvošanas ceremoniju, kur medaļu ieguvējus sumināja ar balvām.