otrdiena, 19. marts, 2024Vārda diena: Jāzeps

Vieglatlētika ziemas sezonā

Pievienots: 19.03.2019

Jau vairākus gadus, lai tiktu uz Latvijas čempionātu U14 vecuma grupā (2006. - 2007. g. dz.), notiek atlases sacensības pa zonām. Šogad Latgales zonas (17 komandas) sacensības notika gripas un ORS epidēmijas laikā, tāpēc cīnīties par iekļūšanu Latgales labākajā pieciniekā aizbrauca tikai 3 meitenes. Pirmā startēja Anastasija Apenko 60 metru barjerskriešanā, kuru noskrēja bez kļūdām un iekļuva galvenajā A finālā, kurā cīnījās par medaļām. Anastasija piedalījās arī tāllēkšanas sacensībās un, aizlecot tuvu savam personiskajam rekordam (4.18 m), ar rezultātu 4,16 m ierindojās 4. vietā. Tātad viņa izcīnīja divas ceļazīmes uz Latvijas čempionātu. Trešo ceļazīmi izcīnīja Terēza Podjava, kura 60 m distancē uzstādīja savu personisko rekordu - 9,02 sek. un ierindojās 4. vietā. Latvijas čempionātā Rīgā meitenes vēlreiz laboja savus rekordus, kā arī izpildīja normatīvus startiem Latvijas čempionātā vasarā.

Šajā ziemā vislabākos rezultātus uzrādīja jaunietes U18 vecuma grupā (2002. -2003. g. dz.). Normatīvus izpildīja divas piecpadsmitgadīgās meitenes – Daniela Timma un Katrīna Ļaksa. Danielai normatīvi tika izpildīti piecās disciplīnās, taču startēt drīkst ne vairāk kā trijās. Tika nolemts startēt barjerskriešanā, tāllēkšanā un trīssolī. Kaut gan 60 m/b izdevās pat uzlabot personisko rekordu – 9,45 sek., ar to pietika, lai ierindotos tikai 9. vietā, jo sacensību līmenis krietni paaugstinājies. Tāllēkšanā uzlabot personisko rekordu (5,22 m) neizdevās, bet Daniela tika finālā un ar rezultātu 5,15 m ierindojās 6. vietā. Trīssoļlēkšanas disciplīnas sacensības izvērsās ļoti sarežģītas, jo pirmajā mēģinājumā Daniela pārkāpa atspēriena dēlīti, bet otrajā tiesneši kļūdaini ierakstīja par vienu metru mazāku rezultātu, nekā tas bija īstenībā! Lēciens 9,67 m tālu negarantēja vietu finālā. Tomēr trešais mēģinājums izdevās lielisks – 10,92 m – jauns personiskais rekords, kas nodrošināja 5. vietu sacensībās un ierindoja Danielu otrajā vietā Krāslavas Sporta skolas visu laiku labāko vieglatlētu (līdz 18 gadiem) sarakstā. Pirmā šajā sarakstā ir Ineta Radeviča, kurai 1999. gadā padevās 12,64 m tāls lēciens.

Augstlēkšanas sacensības lieliski startēja Katrīna Ļaksa. Viņa pārliecinoši ar pirmo mēģinājumu pārvarēja visus augstumus, atkārtojot personisko labāko sasniegumu – 1,55 m, un ierindojās 5. vietā.

Nedēļu vēlāk, marta sākumā, U18 vecuma grupas meitenes startēja starptautiskajā turnīrā Minskā, no kurienes divus uzvarētājas kausus atveda Daniela Timma – tāllēkšanā – 5,11 m un barjerskriešanā – 9,45 sek. Katrīnai Ļaksai – sudrabs augstlēkšanā – 1,55 m.