ceturtdiena, 28. marts, 2024Vārda diena: Ginta, Gunda, Gunta

Krāslavietis Aivis Plociņš Eiropā izcīna sudrabu

Pievienots: 14.08.2018

No 9. līdz 12. augustam Francijā norisinājās Eiropas čempionāts klasiskajā spiešanā guļus, kurā Latvijas izlases sastāvā startēja Krāslavas Valsts ģimnāzijas 9. klases audzēknis Aivis Plociņš.

Sacensībās kopumā startēja 341 dalībnieks: 219 vīrieši un 132 sievietes. Tika pārstāvētas 27 valstis, Latvijas komandā bija četri sportisti, viņiem šīs sacensības izrādījās veiksmīgas, jo tika izcīnītas medaļas un augstas vietas. Mūsu Aivis Plociņš, kuru finansiāli atbalstīja Krāslavas novada pašvaldība, smagā cīņā ar Eiropas labākajiem sportistiem, pievārējot 130 kilogramu, izcīnīja Eiropas jauniešu sudrabu (svara kategorijā līdz 74 kg). Lai gan viņam neizdevās pārspēt Krievijas sportista rezultātu (137,5 kg), Aivis ir ļoti priecīgs arī par sudraba medaļu, kas ir pirmā karjerā šāda augsta līmeņa sacensībās.

Pārējiem no Latvijas veicās tā: Jānis Lasmanis (veterāni 3), pievārējot 130 kilogramu, izcīnīja Eiropas sudraba medaļu. Lauris Pojasnikovs (juniori svara kategorijā līdz 74 kg) izcīnīja 4. vietu Eiropas Junioru čempionātā, pievārējot 135 kg. Oļegs Kudrjavcevs (juniori svara kategorijā līdz 105 kg), smagā cīņā, izcīnīja 4. vietu (no 1. līdz 6. vietai rezultāti sablīvējās 22 kilogramu robežās), viņam izdevās pievārēt 195 kilogramus.