trešdiena, 12. augusts, 2020Vārda diena: Klāra, Vizma
crest1 crest2

Mazo grāfu un grāfieņu Veselības svētki Krāslavā - aizraujošs bezmaksas pasākums visai ģimenei!

Pievienots: 10.07.2019

Jau otru gadu pēc kārtas Krāslavas pilsētas svētku trešā diena, svētdiena, ir atvēlēta ģimenes pasākumiem. Arī šogad Plāteru pils pagalmā skanēs vasarīgi ritmi un virmos milzu burbuļi, ritot pasākumam, kas ir iepriekš rīkoto „Veselības svētku” un „Mazo grāfu un grāfieņu svētku” simbioze.

Šogad „Mazo grāfu un grāfieņu Veselības svētku” veidošanu, pēc Krāslavas novada domes pasūtījuma, ir uzņēmies Krāslavas māmiņu klubs. Sarīkojuma mērķis ir priecīgi un veselīgi pavadīt dienu, neformālā vidē saņemot zināšanas un motivāciju paradumu maiņai, garīgās un fiziskās veselības veicināšanai. 

No pasākuma nosaukuma lēšat, ka galvenā mērķa grupa ir bērni un viņu vecāki? Tā ir taisnība, taču apsolām, ka sarīkojumā dvēselei tuvu aktivitāti atradīs ikviens apmeklētājs.

Reģistrētiem dalībniekiem visas meistarklases, nodarbības, atrakcijas, arī aktivitātes baseinā būs bezmaksas (reģistrācijai ir nepieciešams zināt savu un bērnu personas kodus, personas datus apstrādās Krāslavas novada dome saskaņā ar personas datu aizsardzības normām). Anketas aizpildāmas Reģistrācijas teltī vai pie Krāslavas māmiņu kluba brīvprātīgajiem palīgiem, pretī saņemot minizīmējumu uz rokas. 

Visu svētku garumā, pils pagalmā darbosies vairākas stacijas.

Staļļu terasē (iekšpagalmā), Sarunu teltī, ritēs dziļa un noderīga domu apmaiņa ar vietējo vecāku iemīļotu viesi - krāslavieti Marku Jermaku par to, kas ir „Pietiekoši labs vecāks”. Marks ir praktizējošs psihologs, radioraidījuma „Mīlestības terapija” līdzautors, ar kuru kopā meklēsim atbildes uz jautājumiem - kā mūsdienās parūpēties par bērna un savām, pieaugušo, vajadzībām? Vai audzināt bērnu nozīmē uzupurēties? Vai iespējams savienot veselīgas robežas un disciplīnu ar rūpēm par bērna emocionālo veselību?

Interesanta nodarbība, kurā gūtās zināšanas visefektīvāk var izmantot pirmsskolas vecuma bērni kopā ar vecākiem, ir „Riti, riti, valodiņa” kopā ar audiologopēdi Olgu Solimu. Olga rādīs elpošanas vingrojumus, logomasāžas paņēmienus, miofunkcionālos vingrinājumus un idejas, kā sekmēt sīko motoriku. Būs iespēja saņemt ekspreskonsultāciju. Sarunu teltī būs aprīkots bērnu stūrītis.

Pie galvenās ieejas pils kompleksā, Veselības teltī, varēs noklausīties Latgales medicīnas centra speciālistes Ļubovas Moisejas lekciju „Vidusjūras diēta”, kā arī konsultēties par kustību un balsta aparātu ar bērnu māsu, masieri un fizioloģi Nataļju Raubiško. Nataļjas sirds darbs ir bērnu masāža, kuru praktizē jau 8 gadus. Ekspreskonsultāciju varēs saņemt bērni no dzimšanas līdz 12 gadu vecumam.

Mazi un lieli svētku dalībnieki turpat teltī varēs noskaidrot kā jūtas viņu sirds, izmērot asinsspiedienu, vidukļa apkārtmēru, nosakot pulsa frekvenci, ķermeņa masas indeksu, glikozes līmeni asinīs, kā arī holesterīna ar frakcijām līmeni asinīs. Medicīniskās manipulācijas veiks Latgales medicīnas centrs.

  Pils pagalmā mazajiem grāfiem, grāfienēm būs jāiejūtas olimpiādes dalībnieku lomā.  Ekspertu komandas izveidotie pārbaudījumi iekļaus mešanas, grūšanas, precizitātes un veiklības disciplīnas. Otrajā „Olimpisko spēļu” daļā iekļautas lielformāta spēles atslodzei un brīvā laika pavadīšanai. Aktivitātes organizatori - fizioterapeite Sņežana Sergejeva, treneris Aleksandrs Lahtionovs - sola, ka pasākums būs ne tikai sportisks un veselīgs, bet arī interesants, jo klasisko stafešu aprīkojums izvēlēts sadarbībā ar „Brīnumu Kalējiem”.

Krāslaviešiem patīk kulināras aktivitātes. Iesildījušies sestdien, arī svētdien varēs pievērsties gardu un veselīgu našķu pagatavošanai Garšu teltī. Virtuves noslēpumos dalīsies Aglonas amatniece, mājturības un bioloģijas skolotāja Inta Reča, kas krāslaviešiem jau ir pazīstama no Veselīgi radošiem brančiem un Māmiņdienas piknika.

Svētkus šogad papildinās jaunas aktivitātes. Pļaviņā aiz Krāslavas novada Tūrisma un informācijas centra varēs noglāstīt „JuRitas miniZOO” iemītniekus - kazas, alpakas un trušus, savukārt pils pagalmā varēs apskatīt fotogrāfiju izstādi „Veselīgie krāslavieši”, nofotografēties un baudīt izklaides dažādu vecumu bērniem.

Vairākās meistardarbnīcās varēs darboties ar rokām, radot karaliskus aksesuārus un dekorus.

Lai iepriecinātu ģimenes un dotu iespēju bērniem izmēģināt izzinošas aktivitātes Gaismu un sajūtu teltī, izbraukumā uz Krāslavu dosies Meistariņš. Šo jauko zīmolu pirms dažiem gadiem izveidoja cēsnieki Madara un Mārtiņš Ozoliņi, piedāvājot tirgum gaismas galdus un aktivitāšu dēļus, kas veicina bērnu radošo domāšanu, trenē pirkstiņus, veicina koncentrēšanos.

 Šoreiz būs arī atsevišķa Zīdaiņu aprūpes telts, kurā būs iespēja netraucēti apmainīt autiņus, kā arī pabarot mazuli.

Lielu popularitāti pagājušgad guva burbuļu šovs, tāpēc šogad „Mārtiņa Burbuļi” atgriezīsies, radot maģiju pils kompleksā. Jautrajā atrakcijā ikviens varēs aktīvi līdzdarboties un izbaudīt lielo burbuļu radīšanas prieku. Ņemiet līdz tukšos ziepju burbuļu trauciņus, lai tajos iepildītu īpašo šķidrumu un burbuļotu arī mājās.

Šī gada viens no gaidītākajiem pārsteigumiem būs „Annels Karaliskais Vilcieniņš” - grezns, latviskā stilā veidots karuselis. Atrakcija paredzēta mazākajiem, bet, lai tiem būtu drošāk, vilcieniņš mazuļus izvizinās kopā ar kādu no pieaugušiem.

 Par īpašu piedāvājumu Krāslavas māmiņu klubs ir parūpējies arī Krāslavas peldbaseinā. Ierodoties norādītajos laikos un reģistrējoties, būs iespēja baudīt ūdens priekus treneres Natālijas Kovaļovas vadībā.  Bērniem ar vai bez vecākiem tiks organizētas stafetes un rotaļas mazajā baseinā. Visi interesenti, kas var aizsniegt baseina dibenu ar savām kājām, laipni aicināti izmēģināt vingrošanu ūdenī lielajā baseinā (bērnus varēs atstāt glābēju uzraudzībā), kā arī apmeklēt SPA zonu - tvaika pirti, saunu un ledus istabu.

 Gaidīsim plašākajos ģimeņu svētkos Krāslavā!

Pasākumu finansiāli atbalsta: ESF projekts „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Krāslavas novadā” (Nr.9.2.4.2/16/I/097).

 Jauna aptauja

Augusts - 2020
P O T C P S S
  01 02
03
04
05
06
07
08 09
10
11
12
13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  
otrdiena, 11.08.2020

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by webbuilding.lv - mājas lapu izstrāde.