piektdiena, 25. septembris, 2020Vārda diena: Rauls, Rodrigo
crest1 crest2

Advents – Ziemassvētku gaidīšanas laiks Krāslavas pamatskolā

Pievienots: 09.12.2019

Ir sācies Adventa laiks, kurā mēs tiekam aicināti no jauna atklāt un padziļināt savas personīgās attiecības ar Dievu un līdzcilvēkiem. Latīņu vārds „adventus” – „atnākšana” attiecas uz Kristus atnākšanu pie mums un norāda uz mūsu attiecībām ar Viņu. Lai gan pasaulīgajā kņadā un troksnī ir grūti sadzirdēt Dieva balsi, tomēr vismaz Adventa laikā apstāsimies kaut uz mirkli un ieklausīsimies savā sirdī. Šim laikam ir daudzas ārēji redzamas zīmes, kuras nevarētu nepamanīt arī cilvēks. Taču viens no spēcīgākajiem Adventes laika simboliem ir gaisma – gaisma, kas spīd tumsībā. Gaismas priekšā tumsa atkāpjas. Gaisma nav savienojama ar tumsu tāpat, kā labajam nav nekā kopīga ar ļauno.

Gadu gaitā ir izveidojušās dažādas Adventa svinēšanas tradīcijas. Neviens simbols Adventa laiku neattēlo labāk par Adventa vainagu. Sveces gaisma, kas apspīd katru jaunu nedēļu, Adventam turpinoties, vēsta par sagatavošanās laiku un Jēzus dzimšanas tuvošanos. Bet mirdzums, kas aizvien paplašinās, var izgaismot arī citus būtiskus Adventa aspektus. Ziemeļu puslodē šis gadalaiks ir vistumšākais. Šajā nozīmē pakāpeniska gaismas paplašināšanās ir spēkpilns atgādinājums par vienu no galvenajām tēmām Jāņa evaņģēlijā – tā ir Jēzus gaisma, kas uzvar tumsas valstību.

Četras Adventa nedēļas, četras Adventa sveces - tie ir četri pakāpieni ceļā uz Ziemassvētkiem. Ar šo dienu kristīgajā pasaulē sāk Ziemassvētku gaidīšanu. Taču Adventa laikam ir vēl kādas būtiskas, dziļi simboliskas vērtības – pirmkārt, tieši ar pirmo Adventa svētdienu sākas kristīgās baznīcas jaunais gads. Advents ir laika posms no ceturtās svētdienas pirms Ziemassvētkiem, tas  ir pieklušanas un pārdomu laiks pirms lielā brīnuma un prieka vēsts – Kristus piedzimšanas. 

Mūsu skolā par tradīciju kļuvusi pulcēšanās uz Adventa vainaga pirmās sveces iededzināšanu. Skolas aktu zālē pulcējas skolēni, skolotāji un vecāki, veidojas ļoti sirsnīga kopības sajūta. Uz pasākumu vienmēr tiek aicināti garīdznieki. Šogad 3. decembrī ar savu klātbūtni mūs pagodināja Krāslavas Svētā Ludvika Romas katoļu draudzes prāvests Eduards Voroņeckis, Latvijas Evaņģeliski Luteriskās Baznīcas Daugavpils iecirkņa prāvests Andis Lenšs un Krāslavas Svētā Aleksandra Ņevska pareizticīgo draudzes priesteris Rostislavs Terehovs. Garīdznieki savās uzrunās aicināja mūs dāvināt cilvēkiem tos dārgumus, kas ir mūsu sirdīs – mīlestību, cerību un mieru. Ja mēs ielaidīsim savā sirdī mīlestību un sniegsim to citiem, tad pasaule kļūs citādāka. Tā būs daudz labāka. Gatavojoties Kristus dzimšanas svētkiem, vajadzētu vairāk laika veltīt lūgšanām, biežāk lasīt Svētos Rakstus, darīt labus darbus. Prāvests Eduards Voroņeckis stāstīja līdzību par Dieva nākšanu pie mums. Dievs ir gatavs nākt pie mums, mēs gaidām Viņu un brīnāmies, kāpēc nevaram sagaidīt. Bet Dievs jau nāk pie mums katru dienu, tikai mēs paši ne vienmēr esam gatavi, lai tiktos ar Viņu. Šajā laikā Kristus nāk pie mums kā viesis, kas stāv pie durvīm un klaudzina. Viņš gaida, vai mēs atvērsim, vai pie mums atradīsies vieta arī Viņam. Prāvests Andis Lenšs teica, ka, atceroties un pieminot Ziemassvētku notikumu, mēs gaidām Kristus nākšanu pie mums katru gadu no jauna, bet Viņš jau ir šeit, mūsu vidū. Mums tikai ir jāielaiž Viņu savā sirdī. Prāvests ļoti novērtēja jauniešu sniegumu šajā pasākumā – gan puišus runātājus, gan skolotājas Ilonas Aprupes mūziķus. Priesteris Rostislavs Terehovs novērtēja kopā būšanu un novēlēja svētīgu Ziemassvētku gaidīšanas laiku.

Garīdznieki nosvētīja skolotāju, skolēnu un vecāku darinātos Adventa vainagus un iededzināja tajos pirmo svecīti.

Advents ir Kristus dzimšanas gaidīšanas laiks.

Tas ir laiks, kad gribas atskatīties uz jau padarīto un pasapņot par to, kas vēl šajā dzīvē katram no mums ir lemts.

Tas ir laiks, kad iedegto svecīšu liesma ikvienu acu pāri velk sev tuvāk ar savu pietāti un klusumu.

Tas ir laiks, kad vismaz uz brīdi gribas apstāties, lai ļautu mieram ieplūst sevī.

Degsim sveces! Pa vienai katru svētdienu līdz pašiem Ziemassvētkiem un gaidīsim svētku brīnumu kopā!

Paldies par Adventa kompozīcijas veidošanu skolotājām Dacei Samsonovičai, Anitai Teivišai, Zigrīdai Beinarovičai un 2. b klases skolnieka Arņa tētim Jurim Kokinam!

Janīna Samsanoviča,
Krāslavas pamatskolas direktora vietniece,
kristīgās mācības skolotāja un pasākuma organizatoreJauna aptauja

Septembris - 2020
P O T C P S S
 
01
02
03
04
05 06
07
08
09
10
11
12 13
14
15
16
17
18
19 20
21
22
23
24
25
26 27
28 29 30  
ceturtdiena, 03.09.2020
ceturtdiena, 24.09.2020

Dienas foto

  • Latvijas basketbola kausa atklāšanas spēle

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by webbuilding.lv - mājas lapu izstrāde.