svētdiena, 20. janvāris, 2019Vārda diena: Alģis, Oļģerts, Orests
crest1 crest2

Agneses Krumpānes-Pavlovas lekcijas par mazuļu un mammas uzturu

Pievienots: 15.03.2018

24. martā Krāslavā uzstāsies uztura speciāliste Agnese Krumpāne-Pavlova. 2h garā lekcija būs par jaunajām māmiņām aktuālām tēmām: „Ko ēst pašai, kamēr bērnu zīdi ar krūti? Kā plānot ēdienkarti pēc dzemdībām? Bērna piebarošana un ēdienkarte no 6 mēnešu līdz 2 gadu vecumam.”

Par zīdaiņa „pareizu” ēdināšanu tiek lauzts daudz šķēpu. Vecmāmiņas uzskata, ka bērnam kolikas un alerģijas veidojas tieši no tā, kādu diētu ievēro vai neievēro jaunā mamma, kas zīda ar krūti. Šim apgalvojumam var piekrist, var nepiekrist, bet daudzi noteikti būs vienisprātis, ka jaunajai māmiņai ir jālieto veselīgs uzturs, jo ikdienas rūpes prasa daudz spēka. Lai izturētu ikdienas slodzi, kas saistīta ar bērniņa aprūpi, ir svarīgi saņemt sabalansētu uzturu, kurā ir dažādi minerāli un vitamīni.

Krāslavas māmiņu klubs piedāvā lekciju topošajām un zīdaiņu māmiņām par jaunās māmiņas vēlamās ēdienkartes sastādīšanu, kā arī smalkāk tiks apskatīts jautājums par mazuļa piebarojuma uzsākšanu. Šis jautājums ir ļoti svarīgs, sasniedzot konkrētu bērna vecumposmu. Mazuļa jaunajai ēdienkartei jābūt ne tikai veselīgai, bet arī viegli sagremojamai.

Šī lekcija notiks Krāslavas Kultūras nama mazajā izstāžu zālē, 2. stāvā, Rīgas ielā 26, plkst. 12.00.

Agnese Krumpāne-Pavlova: „Šobrīd strādāju par uztura speciālisti Daugavpilī. Medicīna mani saistījusi jau kopš bērnības, bet vienmēr gribējies tai piedot radošuma noti. Esmu atradusi savu radošo lauciņu, tas ir uzturs. Jau 5 gadus darbojos šajā profesijā. Vislabprātāk es strādāju tieši pacientu atveseļošanās jomā, un ticu, ka cilvēkiem, kuriem ir slimības ar hronisku un autoimūnu raksturu, var palīdzēt atveseļoties pareiza ēdiena izvēle un specializētas diētas pieskaņošana.

Katrai māmiņai pēc bērniņa piedzimšanas sākas pārdomas par uzturu un mūžīgais jautājums: „Ko ēst, lai būtu piens, bet nepieņemtos svarā, vai arī kā tik vaļā no liekā svara, kas nācis klāt pēc dzemdībām?”

Izrunāsim, kā risināt šos jautājumus. Kādu labāk izvēlēties ēdienkarti un ko ievērot, lai mazulis būtu paēdis un māmiņa laimīga.

Dzīves pirmajā gadā mazulis izaug gan fiziski, gan morāli. No bezpalīdzīga zīdaiņa 12 mēnešu laikā viņš kļūst par pilnvērtīgu mazu cilvēciņu, kurš izrāda savas emocijas un patstāvīgi veic kustības. Pēc laika mātes pienu/piena maisījumus jāsāk aizvietot ar cieto barību, tāpēc svarīgi jauninājumus pareizi ieviest bērna ēdienkartē. Lekcijas laikā runāsim par piebarojumu, par tā izvēli, nozīmi un ietekmi uz bērna veselību.”

Izglītojošo pasākumu ciklu finansē Krāslavas novada dome ESF projekta 9.2.4.2/16/I/097 „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Krāslavas novadā” ietvaros.

 Ieva Maļinovska,
Krāslavas māmiņu klubs


Jauna aptauja

Janvāris - 2019
P O T C P S S
  01
02
03
04
05 06
07
08
09
10
11
12 13
14
15
16
17
18
19
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  
trešdiena, 02.01.2019

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.