otrdiena, 18. janvāris, 2022Vārda diena: Antis, Antons
crest1 crest2

Atkārtoti izmantojot resursus, uzlabos Krāslavas un Dusetu pilsētvides mājīgumu

Pievienots: 25.11.2021

Pasaulē aizvien vairāk tiek runāts par dažāda veida resursu izmantošanu un iegūšanu. Resursu patēriņš ir kļuvis tik pārmērīgs, ka situācija kļūst problemātiska. Ir svarīgi pēc iespējas plašākā auditorijā runāt par resursu patēriņa ierobežošanu ikdienā. Neskaitāmas tonnas resursu ik dienas, ik stundu nonāk atkritumu konteineros. Starp šiem atkritumiem ir apģērbs, stikls, plastmasa, papīrs un daudz citu lietu, kas cilvēkam tajā brīdi šķiet nevajadzīgas. Tomēr ne visi atkritumi ir tik nelietojami un izmetami nebūtībā, kā pirmajā mirklī šķiet.

Projektā „Practical arts”, kura mērķis ir stiprināt Krāslavas un Dusetu pašvaldības, kā arī risināt to problēmas, kas saistītas ar atkārtotu resursu izmantošanu, paredzēts, izmantojot dažāda veida materiālus, kas visbiežāk nonāk atkritumu urnās, veidot dažādus vides objektus, kas uzlabotu abu iesaistīto pašvaldību resursu otrreizēju izmantošanu, kā arī vides uzlabošanu.

Viens no „Practical arts” plašākajiem pasākumiem – radošās darbnīcas dažādu materiālu „Otrajai dzīvei”, kurās aicināti piedalīties arī vietējie iedzīvotāji. Projekta ietvaros, atkārtoti izmantojot dažādas lietas un materiālus, rūpniecisko izejvielu atlikumus, izmestus vai savu funkcionalitāti zaudējušus priekšmetus, Krāslavas mākslinieku vadībā tiks veidoti vides objekti un dekori pilsētvides uzlabošanai. Iesaistoties vietējiem iedzīvotājiem, notiek radošajām darbnīcām un vides objektiem nepieciešamo materiālu vākšana (lietots apģērbs, stikls, veci krēsli un durvis, dēļi un citi kokmateriāli, metāllūžņi, plastmasas maisiņi).

Abās projektā iesaistītajās pilsētās, Dusetās un Krāslavā, tiks pārkrāsotas pamesta izskata mājas, uzlabotas publiskas vietas, izveidoti Ziemassvētku rotājumi. Plānots rīkot seminārus un izglītojošus pasākumus par jau esošo resursu izmantošanu un to atkārtotu pielietojumu.

Projektu LLI-489 „Dusetu un Krāslavas kopienu stiprināšana, uzlabojot dzīves vidi ar atkārtotas resursu izmantošanas aktivitātēm” jeb „PRACTICAL ARTS”, ko līdzfinansē Eiropas Savienība Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2014.-2020. gadam, īsteno nevalstiskā organizācija „Sprendimų centras” un biedrība Eiroreģions „Ezeru zeme”. Projekta mērķis ir stiprināt abas šīs pašvaldības un risināt to problēmas, kas saistītas ar atkārtotu resursu izmantošanu.

Inga Pudnika-Skerškāne,
foto no https://unsplash.com/Jauna aptauja

Augusts - 2022
P O T C P S S
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  

Dienas foto

  • Noslēdzies fotokonkurss „Ziemassvētki ģimenes lokā”

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde