pirmdiena, 3. oktobris, 2022Vārda diena: Elza, Ilizana
crest1 crest2

Atklāta BTA „Velozinis” trasīte Krāslavā (video)

Pievienots: 21.10.2021

Krāslavas novads ir otrā pašvaldība Latgalē un viena no jau samērā daudzajām Latvijā, kur atklāta BTA „Velozinis” trasīte. Tajā bērni var droši apgūt iemaņas braukšanai ar velosipēdu, jo ir radīti apstākļi, lai topošais velosipēda vadītājs būtu drošībā.

Sociāli atbildīgo un inovatīvo projektu BTA „Velozinis” radījuši AAS „BTA Baltic Insurance Company”, biedrība „For Better” un uzņēmums „We Build Parks”, savukārt Krāslavas novada pašvaldība ir finansējusi trases seguma izbūvi Artilērijas ielā, Krāslavā, blakus skeita laukumam.

Ideja par BTA „Velozini” radās brīdī, kad „We Build Parks” vadītājs Jānis Jansons gluži ikdienišķā situācijā piedzīvoja nepatīkamu brīdi kopā ar meitu, kura nespēja pārvarēt apmali, lai tiktu no ielas braucamās daļas uz trotuāra: „Sapratu, ka nav tādas vietas, kur bērni drošos apstākļos un atraktīvā veidā varētu apgūt veloprasmes. Tā radās inovatīvā veloparka plāns pilsētvidē. Pilotprojekts tapa Rīgā, un tas guva necerēti lielu atsaucību. BTA „Velozinis” ir unikāls pasaules līmenī, jo bērni attīsta prasmes un izglītojas nemanot, spēlējot velospēles! Esam ļoti priecīgi, ka BTA sadzirdēja mūsu projekta stāstu un sadarbībā ar biedrību „For Better” piekrita atbalstīt tā realizāciju.”

BTA „Velozinis” trasē radīti pilsētvidē visbiežāk sastopamie apstākļi, lai bērni labāk apgūtu velosipēdu braukšanas prasmes, piemēram, spētu attīstīt spēju norādīt braukšanas virzienu, bedrīšu apbraukšanu vai uzbraukšanu un nobraukšanu no apmalītes. Tāpat pie BTA „Velozinis” trasēm tiek izvietotas informatīvās norādes ar svarīgāko informāciju par drošu velosipēdistu pārvietošanos satiksmē. Plašāku informāciju par BTA „Velozinis” iespējams atrast projekta tīmekļvietnē www.btavelozinis.lv.

Šī brīža pandēmijas apstākļos trasītes atklāšanas pasākums tika organizēts mini formātā, tomēr tā rezultātā ir tapis saulains video rullītis.

Paldies visiem atbalstītājiem par vēl vienu ģimenēm draudzīgu objektu Krāslavā!

Ināra Dzalbe,
Krāslavas novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja


Jauna aptauja

Oktobris - 2022
P O T C P S S
  01 02
03
04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

Dienas foto

  • Krāslavas bērnu un jauniešu centra rudens kauss autosportā

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde