pirmdiena, 16. maijs, 2022Vārda diena: Edijs, Edvīns
crest1 crest2

Biedrība „OrhidejasS” īsteno kopienas iniciatīvu Andzeļos

Pievienots: 26.01.2022

Biedrība „OrhidejasS” decembra mēnesī piedalījās projekta „Darbīgās kopienas” kopienu iniciatīvu konkursā un guva Izglītības iniciatīvu centra un „British Council” pārstāvniecības Latvijā atbalstu iniciatīvas „Saiknes stiprināšana starp paaudzēm Andzeļos” īstenošanai.

Galvenais kopienas iniciatīvas mērķis ir rast līdzsvaru un sapratni starp bērniem un viņu vecākiem, kā arī stiprināt sadarbību un uzticību starp dažādām paaudzēm. Aktivitātes veicinās bērnu un vecāku kopā būšanu neformālā gaisotnē. Kopienas stiprināšanai un izaugsmei svarīgi redzēt un iepazīt cilvēku dzīvi kopumā, jo būtiski ir ne tikai sasniegumi, bet arī attiecības ar līdzcilvēkiem, ārpusskolas intereses, ģimenes tradīcijas un citas aktivitātes. Kopienas iniciatīvas aktivitātēs plānots iesaistīt apmēram 30-40 cilvēkus no Andzeļu pagasta.

22. janvārī notika pirmais pasākums „Sniega diena”. Mūsu pasākumā piedalījās vairāk nekā 20 Andzeļu ciema bērni un pieaugušie. Bērniem un viņu vecākiem bija iespēja iepazīt un izmēģināt visdažādākās sniega aktivitātes: sniega hokeju, braukšanu ar ragavām no kalna, slēpošanu.

Pirms pasākuma bērni paši saviem spēkiem iztīrīja dīķi no sniega, lai būtu iespēja slidot ar slidām. Bērni sadalījās komandās un spēlēja hokeju. Šajā dienā nebija zaudētāju, tikai uzvarētāji, jo visiem bija labs garastāvoklis par jautru kopā būšanu un pozitīvām emocijām. Paši mazākie ar prieku vizinājās no kalna. Daži pirmo reizi dzīvē mēģināja nostāties uz slidām un nedaudz paslidot. Pasākuma dalībniekiem bija iespēja izbaudīt arī slēpošanas prieku un gūt neaizmirstamas emocijas.

Noslēgumā visi klātesošie tika aicināti sasildīties ar siltu tēju un izbaudīt saldus našķus, pārrunāt un padalīties ar pasākumā gūtajām emocijām un domām. Šādā veidā bērni ar aktivitāšu palīdzību un savstarpējo mijiedarbību apgūst prasmi sadarboties, strādāt komandā, pieņemt un uzklausīt otru, risināt konfliktus, kā arī sniegt emocionālu atbalstu.

Projekts „Darbīgās kopienas” tapis sadarbībā ar „British Council” pārstāvniecību Latvijā „People to People” programmas ietvaros. Programmas mērķis ir atbalstīt vietējo kopienu izglītības, kultūras, sociālās uzņēmējdarbības aktivitātes, kas veicina sabiedrības saliedētību. Programma tiek īstenota sadarbībā ar vietējām organizācijām. Vairāk par „British Council” darbību Latvijā -www.britishcouncil.lv .

Anna Sevastjanova,
biedrības OrhidejasS” valdes locekleJauna aptauja

Maijs - 2022
P O T C P S S
  01
02
03
04
05
06
07 08
09
10
11
12
13
14 15
16
17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Dienas foto

  • Anatola Kauškaļa foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde