otrdiena, 21. marts, 2023Vārda diena: Benedikts, Dzelme, Una, Unigunde
crest1 crest2

Brīnumainais dzijas kamoliņš

Pievienots: 31.01.2023

27. janvārī Robežnieku pagasta bibliotēkā norisinājās pasākums „Brīnumainais dzijas kamoliņš”, tā mērķis - ieinteresēt iedzīvotājus aktīvāk pievērsties ļoti lietderīgai un, var teikt, ienesīgai nodarbei - adīšanai. Pasākums bija veltīts ne tikai adīšanai, bet arī tamborēšanai.

Kas ir adīšana? Amats, māksla, vaļasprieks? Droši vien tā vairāk līdzinās mākslai. Pašdarināts adījums saglabā rokdarbnieces roku siltumu un mīlestību, ko viņa ieguldījusi savā izstrādājumā. Adītāju noteikti var salīdzināt ar mākslinieci. Viņas adatas rada oriģinālu rakstu, bet viņas radītais darinājums ir absolūti unikāls. Adīšanas process nomierina nervus, novērš garlaicību vakaros, tas ir patīkams un var kļūt par sirdslietu.

Radošums un rokdarbi nav nošķirami. Kad sieviete ada zeķes savam bērnam vai cimdus savam mīļotajam vīrietim, viņa rada un fantazē. Katra amatniece ir laimīga, kad viņas adītās mantas cilvēki valkā ar prieku.

Šajā pasākumā rokdarbnieces Ināra Plutjakova un Diāna Dzergača stāstīja par savu aizraušanos ar adīšanu un par to, kas viņām patīk vislabāk.

Ināra dod priekšroku zeķu adīšanai, visus rakstus un shēmas viņa atrod interneta plašumos. Adīšana, pēc prasmīgās sievietes domām, palīdz aizmirst par problēmām un sagādā prieku, kad radinieki un draugi valkā viņas izstrādājumus. Bet, ja kādreiz nav garastāvokļa, tad nekādā gadījumā nedrīkst turpināt adīšanu, Ināra to jau pārbaudīja - citādi pazūd valdziņš vai raksts neveidojas.

Diāna, jaunākās paaudzes pārstāve, izgatavo ļoti sarežģītus izstrādājumus - kleitas, modernus džemperus, cepures un daudz ko citu.

Diānu ar adīšanu un tamborēšanu aizrāva viņas skolotāja Irīna Medzjuta. Šobrīd Diānu iedvesmo brazīliešu meistare Vanessa Montora, kura savu izstrādājumu radīšanai izmanto zīda diegus.

Visi pasākuma dalībnieki varēja aplūkot adītāju darbus un iegādāties sev tīkamos izstrādājumus, piemēram, zeķes, kā arī apskatīt izstādi ar grāmatām un žurnāliem par adīšanu un tamborēšanu.

Novēlam visiem radošus panākumus, stipru veselību un daudz pozitīvu notikumu dzīvē.

Rita Kovalevska,
Robežnieku pagasta bibliotēkas bibliotekāre
Autores fotoJauna aptauja

Marts - 2023
P O T C P S S
 
01
02
03
04 05
06
07
08
09
10
11 12
13
14
15
16
17
18 19
20
22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
trešdiena, 01.03.2023

Dienas foto

  • Jura Rogas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde