trešdiena, 18. oktobris, 2017Vārda diena: Erlends, Rolanda, Rolands, Ronalds
crest1 crest2

Dāņu ģimenes iespaidi par Latviju

Pievienots: 28.07.2017

Dāņu ģimene uz Krāslavu atpūsties atbraukusi no Orhūsas (Aarhus) pilsētas. Jaunieši - Laura un Tomass - nodarbojas ar sportu. Viņi stāsta, ka dāņu jauniešu un latviešu jauniešu ikdienas dzīve gandrīz neatšķiras, izņemot to, ka Dānijā skolēnu vasaras brīvlaiks ir tikai vienu mēnesi. Laura brīvajā laikā nodarbojas ar jāšanas sportu, bet Tomass spēlē Dānijas labākajā regbijā komandā.

Ģimene brauc atpūsties uz Latviju jau vairākus gadus. Viņi ir pabijuši dažādās Latvijas pilsētās - Rīgā, Daugavpilī, Siguldā un, protams, Krāslavā. Salīdzinot ar Dāniju, Latvijā ir mazliet siltāks, atšķiras daba un dzīvnieki. Atbraucot uz Latviju, viņi vienmēr brīnās par stārķiem, jo Dānijā tie ir retums, bet Latvijā to ir ļoti daudz. Dānijā gandrīz no jebkuras vietas līdz jūrai ir jābrauc apmēram stundu, bet Latvijā no dažām vietām - trīs vai pat četras stundas. Dānijā ziemā ir siltāk nekā Latvijā, bet vasarā vēsāk. Latgalē ģimenei ļoti patīk neskartā un tīrā daba, sevišķi ezeri, kuros var peldēties.

Krāslavā ģimene ir apmeklējusi parku, muzeju, skatu torni un citas vietas. „Vienmēr ir patīkami pastaigāt un atpūsties šajā klusajā un mazajā pilsētā. Salīdzinot ar citām pilsētām gan Latvijā, gan Dānijā, Krāslava ir ļoti skaista, tīra un sakopta,” pastāstīja Inta - Tomasa un Lauras mamma. Visvairāk ģimenei Krāslavā iepatikās pils un parks, jo tur ir sakopts un pils izskatās pievilcīgi. Neparasta un interesanta, viņuprāt, ir arī leģenda par Karņicki un grāfu Plāteru meitu.

Dāņu ģimene noteikti brauks atpūsties uz Krāslavu arī turpmāk, jo lielajās pilsētās pietrūkst miera un dabas, ko viņi atrod šeit.

Emīlija Vagale,
autores fotoKomentāri (3)

Kritiķīm , 02.08.2017

Kas vainas rakstam? Saprotama struktūra, interesanta tēma, nevainojama gramatika. Nemaz nepateiktu, ka rakstījis jaunietis

Ināra , 31.07.2017

Piekrītu tam, ka dāņi un zviedri ir sajūsmā par to, ko mēs, šeit dzīvojot īsti pat nenovērtējam - par stārķu daudzumu. Zviedru kolēģi stāstīja, ka tad, kad viņu nedaudzie stārķu pāri atgriežas no siltajām zemēm, tas ir notikums, par ko raksta visās avīzēs :)

Kritiķīs , 31.07.2017

Bezjēdzīgs raksts, nav saprotama autora ideja. Labāk uzrakstiet par Krāslavas jauniešiem, kuri sasniedza panākumus , darbojoties Latvijā.

Pievienot komentāru
* Obligātie aizpildāmie lauki
Komentējot, Jūs piekrītat Lietošanas noteikumi

Jauna aptauja

Kā Jūs tiekat galā ar grūtsirdību sliktos laikapstākļos?

Oktobris - 2017
P O T C P S S
  01
02
03
04
05
06
07 08
09
10
11
12
13
14 15
16
17
18
19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Jauna aptauja

Kā Jūs tiekat galā ar grūtsirdību sliktos laikapstākļos?

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.