otrdiena, 23. aprīlis, 2019Vārda diena: Georgs, Jurģis, Juris
crest1 crest2

Ģimnāzijas komandai 3.vieta nacionālajā debašu turnīrā

Pievienots: 06.12.2018

Novembra beigās Iecavā notika nacionālais debašu turnīrs. Debatētāju komandas no visas Latvijas debatēja par tēmu „Vai valstij ir jāuzrauga informatīvā telpa internetā”. Tēma ir aktuāla, jo līdz ar informācijas daudzuma palielināšanos, pieaug arī dezinformācijas un viltusziņu skaits. Viens no svarīgākajiem mūsdienu izglītības uzdevumiem mācīt skolēniem medijpratību, t.i. attīstīt kritisko domāšanu, lai jaunieši spētu orientēties plašajā informācijas plūsmā.

Nacionālajās debatēs ģimnāzijas 11.c klases debašu komanda – Antra Umbraško, Loreta Makņa un Daniels Dukaļskis, uzvarot trīs kārtās un spēlējot pusfinālā, ieguva 3. vietu valstī.

 Debašu tēma bija pietiekami sarežģīta, jo bija jāatrod argumenti un liecības gan tēmas apstiprināšanai, gan noliegšanai, taču ģimnāzisti ar to veiksmīgi tika galā. Lūk, ko atzīmē paši debatētāji – Loreta: „Man ļoti patika, pirmkārt, tā bija vienreizēja iespēja izkļūt ārpus komforta zonas un redzēt, uz ko mēs esam spējīgi. Kā izrādījās, uz diezgan daudz ko. Otrkārt, tā bija iespēja satikt daudz jaunu paziņu un vienkārši labi pavadīt laiku. Protams, mums ir vēl daudz vietas izaugsmei un ir, uz ko tiekties!” Daniels: „Tēma interesanta, bet, manuprāt, grūtāka par pagājušo gadu, jo, kaut arī bija daudz argumentu abām pusēm, ļoti pārliecinošas un spēcīgas liecības sameklēt bija grūti.  Uzskatu, ka startējām labi. Turnīrā starp komandām valdīja laba atmosfēra, tiesneši objektīvi (vismaz mums bija tādi). Garšīgi baroja.”

Antra: „Braucot uz Nacionālajām debatēm Iecavā, viens no kārtējiem izaicinājumiem man, skolniecei, bija uzstāties auditorijas priekšā, izteikt savas domas un idejas klausītājiem tā, lai rastos daudzpusīgāka saruna. Debatējot es atradu gan sev raksturīgas un paliekošas personības iezīmes, gan centos izprast oponentu, nolasīt tā reakciju, lai spētu dot atbildes triecienu. Man arī ļoti patika šo debašu rezolūcija. Turot to kā pamatu, varēja izveidot saprotamu materiālu savā labā. Arī iespaids par pretinieku komandām bija visai pozitīvs. Pēc katras debates sarokojāmies, iepazināmies, parunājām par mums aktuālām tēmām, un tad jau es sāku just prieku.”

Šis ir kārtējais ģimnāzijas debatētāju panākums, cerams, ka tieksme izglītoties un sevi pilnveidot būs populāra skolēnu vidū arī turpmāk. Izsakām pateicību novada domei par iemaksāto līdzdalības maksu un finansējumu transportam.  

Viktorija Nalivaiko,
Krāslavas Valsts ģimnāzijas debašu trenereJauna aptauja

Aprīlis - 2019
P O T C P S S
01
02
03
04
05
06 07
08
09
10
11
12
13 14
15
16
17
18
19 20 21
22 24 25 26 27 28
29 30  

Apsveikumi

  • Priecīgas Lieldienas!

    No vizbulītēm, pūpoliem un zālēm, No bērzu pumpuriem šis laiks ir austs, Ko Lieldienas ir atnesušas ...

    / Krāslavas gr Plāteru v.n. Poļu pamatskola

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.