svētdiena, 24. marts, 2019Vārda diena: Izidors, Kazimirs
crest1 crest2

Ieaud Indru Latvijas simtgadē!

Pievienots: 18.10.2018

Gatavojoties Latvijas valsts simtās dzimšanas dienas svinībām, seno aušanas tradīciju glabātāja Regīna Hveckoviča Indrā rīkoja personīgo akciju „Ieaud Indru Latvijas simtgadē”, kuras gaitā noauda simts grīdceliņus un pussimta spilventiņu.

Mēnesi pirms Latvijas dzimšanas dienas Indras parkā notika akcijas noslēguma pasākums - Indras Mākslas un mūzikas skolas atklātā stunda sadarbībā ar Indras aušanas darbnīcu un audēju Regīnu Hveckoviču. Iesaistot jauno paaudzi, Indras Mākslas un mūzikas skolas pedagogs Māris Susejs radīja krāšņu stāstu, kas paliks vēsturei, jo tika iemūžināts fotogrāfijās, kā arī videoklipā. Ieskatu šajā notikumā varat gūt, ieskatoties mūsu portāla fotogalerijā.

Indras Mākslas un mūzikas skolas direktore Ērika Zarovska pastāstīja, ka Regīna arī agrāk audusi daudz grīdceliņu un savus darbus vienmēr ļauj izmantot dažu svētku noformējumā. To apstiprina arī Indras Kultūras nama direktore Anžela Kuzminska, kura uzsver, ka Regīna vienmēr atbalsta visas tās idejas, kas popularizē Indras un Latgales tēlu.

Indras aušanas darbnīcas vadītāja Olga Jokste: „Mēs savu darbību uzsākām 2004. gadā, Regīna pievienojās nedaudz vēlāk, bet šodien mūsu kolektīvā viņa ir visražīgākā audēja. „Simts grīdceliņu Latvijai simtgadē” nebūt nav viņas pirmā akcija, Regīna arī agrāk ir noaudusi ļoti daudz grīdceliņu un spilventiņu - apbrīnojamas darbaspējas. Viņa ir centīgākā no mums visām, un visražīgākā. Regīna droši un pārliecināti „spēlējas” ar krāsām, daudzveidību savos darbos. Grīdceliņi ir vienkāršākais aušanas galaprodukts, bet tas prasa ļoti lielu iepriekšējās sagatavošanās darbu – jāatlasa saderīgs materiāls, strēmelēs jāsagriež drēbe, jāsaliek vajadzīgās krāsas, jāsagatavo diegi utt.”

Regīna stelles pazīst kopš bērnības, kad viņa daudz palīdzēja mammai – tina diegus, vērpa, šķeterēja un darīja daudz ko citu. Viegli nebija, un viņa sev deva solījumu, ka tik smagu darbu vairs nekad nedarīs. Kad Indrā atvērās aušanas darbnīca, viņa atnāca, paskatījās, kā tur rosās citas audējas, saprata, ka aušana viņai ir asinīs, un sāka aust atkal un turpina ar prieku to darīt vēl joprojām.

Juris Roga,
autora foto

FotogalerijaJauna aptauja

Novembris - 2019
P O T C P S S
  01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.