pirmdiena, 18. janvāris, 2021Vārda diena: Antis, Antons
crest1 crest2

Indra nosvinēja, nu ir jāatnāk ziemai!

Pievienots: 04.02.2020

Indras vārda dienas svinēšana ir salīdzinoši jauna tradīcija Indras pagastā, kas palēnām laiž labas saknes un iesakņojas arvien dziļāk. Šoreiz svētku pasākums tika organizēts dienu pirms tā ieraksta kalendārā, jo 1. februāris iekrita brīvdienā.

Ik gadu šie svētki Indrā sākās atšķirīgi no iepriekšējiem, šogad Indras pamatskolas 5.-9. klašu skolēni bija sagatavojuši prezentācijas, kas stāstīja par Indras vēsturi, Indras dabu, Indru ciparos un skaitļos, Indru tūristiem.

Piemēram, no prezentācijas varēja uzzināt, ka 1937. gadā Piedrujas pagasts tika reorganizēts - no tā tika atdalīts Indras pagasts. Šajā laikā Indras pagastā dzīvoja 6793 cilvēki. Indras pagastā ir arī aizsargājamā dabas teritorija „NATURA 2000” - dabas liegums „Starinas mežs” (Ostrovas mežs), kura platība ir 165 ha. Droši vien kādam bija jaunums, ka Indras pļavās var sastapt puķes, kas ierakstītas Sarkanajā grāmatā.

Jaunieši pastāstīja, ko viņi nākotnē gribētu redzēt Indrā - kafejnīcas, ledus laukumu, velosipēdu nomu, piedzīvojumu parku un citus objektus. Jāatzīmē, ka prezentācijas bija saturīgas un katrs varēja pasmelties kādas noderīgas zināšanas vai izdarīt  varbūt negaidītu atklājumu.

Sveikt Indru vārda dienā ar koncertu bija ieradušies Krāslavas Mūzikas skolas audzēkņi un viņu pedagogi. Viņiem tā ir laba tradīcija - ik gadu braukt ar koncertprogrammu uz Indras svētkiem, šoreiz - svētku priekšvakarā. Pasākuma apmeklētājiem dziedāja mūzikas skolas vokālais ansamblis „Krāslaviņa”, jaunie muzikanti demonstrēja savas klavierspēles, akordeona, vijoles, ģitāras, klarnetes spēlētprasmes.

Par to, ka viņiem tas ļoti labi izdodas, liecina skolas audzēkņu sasniegumi ārpus dzimtās skolas sienām. Starp tiem mūzikas skolas audzēkņiem, kuri ar savu muzikālo sniegumu iepriecināja indriešus, bija arī Indras pagasta bērni, kuri Krāslavā mācās mūziku un kurus skatītāji sagaidīja it īpaši sirsnīgi. Kā fināla akords izskanēja skolas lauku kapelas muzikālais priekšnesums. Atsaucīgā Indras publika tika uzaicināta uz lauku kapelu saieta koncertu 5. februārī Krāslavas Kultūras namā.

Kad norima aplausu vētra, pie vārda tika Indras iedzīvotāja, pazīstamā dārzkope Jeļena Staņeviča, kura Indrai uzdāvināja košumaugu – divkrāsaino tūju. Neatliekot uz vēlāku, tūja jaunajā vietā tika iestādīta jau tajā pašā dienā. Pat grūti noticēt, ka aiz loga ziema! Turpat uz vietas tapa ticējums – īstā ziema sākas pēc tam, kad Indrā ir koncertējuši Krāslavas mūzikas skolas audzēkņi! Par otru dāvanu parūpējās Jeļenas mazmeita Jūlija Spilva, kura Indrai uzdāvināja savu gleznu. Kādreiz Jūlija neilgu laiku mācījās Indras Mākslas un mūzikas skolā.

Juris Roga,
autora foto

Fotogalerija


Jauna aptauja

Janvāris - 2021
P O T C P S S
  01 02 03
04
05
06
07
08
09 10
11
12
13
14
15
16 17
18
19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
pirmdiena, 11.01.2021
ceturtdiena, 14.01.2021

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde