svētdiena, 22. jūlijs, 2018Vārda diena: Marija, Marika, Marina
crest1 crest2

Izvaltas kapu teritorijas labiekārtošana

Pievienots: 08.08.2017

Biedrības „ESI AR MUMS” projekts „Izvaltas kapu teritorijas labiekārtošana” veiksmīgi realizēts.

2017. gada pavasarī Krāslavas novada dome izsludināja projektu konkursu „Iedzīvotāji veido savu vidi 2017”, Izvaltas pagasta biedrībai „ESI AR MUMS ” tika piešķirts finansējums 400,00 EUR apmērā. Šis piešķirtais finansējums tika izlietots Izvaltas kapu teritorijas labiekārtošanai un darba rīku iegādei.

Izvaltas kapu teritorija ir 7,8 ha platībā. Tīrot kapu teritoriju, cilvēki savāc daudz atkritumu, kurus reizēm saber, kur pagadās. Kapos ir izveidotas trīs atkritumu bēršanas vietas. Šīs atkritumu vietas tika ierobežotas, ierīkojot žogu. Līdz tam šīs atkritumu kaudzes izskatījās ļoti neestētiski.

Sakārtojot kapu teritoriju, cilvēki savāktos gružus bieži vien izber neparedzētās vietās. Atkritumus no kapiem divas reizes gadā izved ar traktoru, izmantojot iekrāvēju. Iesaistot iedzīvotājus kapu teritorijas uzkopšanā, trūkst inventāra līdz ar to projekta ietvaros tika iegādāts inventārs, ir iespēja to uzglabāt kapu teritorijā, kur ir uzbūvēta neliela noliktava.

Projekta ietvaros tika sarīkotas talkas, kurās tika iesaistīti pagasta iedzīvotāji. Paldies visiem par atsaucību, it īpaši skolēniem. Talku laikā tika sakopti Brāļu kapi, Izvaltas pagasta nacionālajiem partizāniem ierīkotais piemineklis un tā apkārtne, kā arī tika novāktas divas atkritumu kaudzes, kuras tika izveidotas tam neparedzētās vietās.

Biedrības vārdā īpašu pateicību izsakām Valērijam Vasiļjevam un Borisam Čubrevičam par lielu ieguldījumu atkritumu kaudžu nožogojuma ierīkošanā.

Paldies Krāslavas novada domes Attīstības nodaļai par piešķirto finansējumu, kā arī Izvaltas pagasta pārvaldei un tās vadītājai Mārai Miglānei par atbalstu, piešķirot transportu uz Daugavpili un Krāslavu, materiālu iegādei.

Projekta ietvaros Izvaltā tika sakārtota un estētiski iekopta kapu teritorijas vide, turpmāk to apsaimniekos Izvaltas pagasta pārvalde.

Aicinu visus iedzīvotājus būt godprātīgiem, cienīt līdzcilvēku darbu un arī aizgājējus, kopjot kapus un atkritumus izmetot tam paredzētajās vietās.

I.Delvere, biedrības „ESI AR MUMS ” valdes locekle

Attēlos: Atkritumu kaudze pirms nožogojuma ierīkošanas un pēc nožogojuma ierīkošanas. Izvaltas pamatskolas skolēni talko kapos. Jauna aptauja

Jūlijs - 2018
P O T C P S S
  01
02
03
04
05
06
07 08
09 10
11
12
13
14 15
16
17
18
19
20
21
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.