piektdiena, 8. decembris, 2023Vārda diena: Gunārs, Gunis, Vladimirs
crest1 crest2

Kā top tilts pār Jāņupīti?

Pievienots: 29.09.2023

SIA „ACBR” Tiltu departamenta vadītājs Sandis Junkers atbild uz pašvaldības informatīvā izdevuma „Krāslavas Vēstis” redaktora Jurija Rogas jautājumiem saistībā ar tilta pār Jāņupīti būvdarbiem.

- Kādas ir tilta pār Jāņupīti Krāslavā būvdarbu izmaksas, kādos termiņos tiltu plānots pabeigt un nodot ekspluatācijā?

Atbilstoši šī gada jūlijā noslēgtajam līgumam starp būvuzņēmēju SIA „ACBR” un Krāslavas novada pašvaldību, projekta „Tilta pār Jāņupīti Raiņa ielā un Pils ielas posma pārbūve Krāslavā” līgumsumma ir 1 892 375,71 EUR (ieskaitot PVN). Būvdarbu realizācijas termiņš projektam ir noteikts 7 mēneši, neietverot ziemas tehnoloģisko pārtraukumu. Tādējādi būvniecības darbus pilnībā plānot noslēgt līdz 2024. gada vasaras vidum.

Cik veiksmīgi šobrīd rit būvniecības darbi? Ar kādiem izaicinājumiem līdz šim saskārās būvnieki?

- Darbi pie tilta pārbūves pašlaik notiek raiti. Esam jau veikuši vecā tilta demontāžu, urbpāļu izbūvi, un 28. septembrī plānota tilta balstu betonēšana. No izaicinājumiem šajā projektā varu minēt, ka urbpāļu izbūves procesā saskarāmies ar nepieredzētiem ģeoloģiskajiem apstākļiem – tiksotropisku (plūstošu) smilts slāni, kas nedaudz sarežģīja to izbūves tempu. Ambiciozs ir arī samērā īsais būvdarbu veikšanas termiņš, lai jauno tiltu pēc iespējas drīzāk varētu nodot lietošanā vietējiem iedzīvotājiem, kas to jau ilgi ir gaidījuši.

Kādas tehnoloģijas tiek pielietotas būvdarbos?

Tilta katrs no diviem balstiem sastāv no pieciem 11,5m gariem urbtajiem pāļiem, kuri tiek apvienoti dzelzsbetona uzkalā, uz kurām balstās 8 līmētā koka sijas. Uz koka sijām tiek balstīta monolīta dzelzsbetona plātne uz kuras izvietosies brauktuve divu joslu platumā un gājēju ietve tilta lejteces pusē, kuru savstarpēji atdalīs ar koka atvairbarjerām un margām.

Ar ko jaunais tilts pār Jāņupīti Krāslavā būs īpašs, atšķirīgs no citiem tamlīdzīgiem objektiem valstī? Cik ilgi tas spēs kalpot?

Ņemot vērā, ka tilts atrodas Krāslavas vēsturiskajā centrā, tilta projektētājs kopā ar pašvaldību projektā ir paredzējuši pielietojot dažādus koka un mūra elementus, lai tiltam piešķirtu vēsturisku noskaņu. Vienlaikus jāmin, ka tilta pārbūves procesā paredzēts nesošo laiduma konstrukciju veidot no līmēta koka sijām, kas Latvijā ir reti sastopams risinājums autotransporta tiltos. Patlaban vairāk nekā 90% no visiem Latvijā ekspluatācijā esošajiem tiltiem tiek pielietoti dažādi dzelzsbetona konstrukciju risinājumi. Tādējādi šis būs viens no retajiem tiltiem, kam izmantots šāds tehnoloģiskais risinājums.

Ne mazāk būtiski – tā kā tilts ticis projektēts un tiek būvēts saskaņā ar spēkā esošajiem Eirokodeksa (Eurocode) standartiem, atjaunotā tilta paredzētais kalpošanas laiks būs 100 gadi. Protams, pie nosacījuma, ka būve tiks pareizi uzturēta tās ekspluatācijas gaitā.

Anatola Kauškaļa fotoJauna aptauja

Decembris - 2023
P O T C P S S
 
01
02 03
04
05
06
07
08
09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
pirmdiena, 04.12.2023

Dienas foto

  • Sanitas Karpovičas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde