svētdiena, 24. septembris, 2023Vārda diena: Agris, Agrita
crest1 crest2

Krāslavas māmiņu klubs tandēmā ar pašvaldību Plāteru pils kompleksā ierīko „Meža taku”

Pievienots: 07.07.2021

Maija beigās aiz Krāslavas novada Tūrisma informācijas centra parādījās jauns aktīvās atpūtas un izklaides objekts bērniem – šķēršļu josla „Meža taka”, ko aktīvi izmanto vietējie bērni un ciemiņi. Takā iekļautie pieci šķēršļu elementi (dēlīšu šķērslis, laipu dēlīšu šķērslis, sieta tunelis, zirnekļtīkls un koka muciņa) ir iestiprināti kokos nelielā augstumā un savienoti ar koka platformām. Atšķirībā no sporta atrakciju parku šķēršļu joslām „Meža takā” nav vajadzīgi speciāli stiprinājumi, tā ir droša arī maziem bērniem. 

„Meža taka” ir viens no objektiem, kas tapis, sadarbojoties vairākām organizācijām. Biedrība „Krāslavas māmiņu klubs” kopš tās izveides 2016. gadā, vērsa Krāslavas novada pašvaldības uzmanību faktam, ka Krāslavā ir nepieciešami jauni objekti, rotaļu laukumi un atpūtas zonas, kas padarītu Krāslavu par ģimenēm draudzīgāku vietu. Rekreācijas teritoriju attīstība un labiekārtošana ir viena no pašvaldības prioritātēm, taču eksperti rūpīgi izvērtē to ierīkošanu no drošības, finansējuma piesaistes, apsaimniekošanas un uzturēšanas aspekta, kas katra jaunā objekta izveidei prasa vairākus gadus.

Izvērtējot vecāku vēlmi un organizāciju iespējas, pagājušajā gadā biedrība „Krāslavas māmiņu klubs” sadarbībā ar pašvaldību un biedrību „Krāslavas rajona partnerība”
sagatavoja projekta pieteikumu „Šķēršļu joslas „Meža taka” izveide Krāslavā”, kuram piešķīra finansējumu LEADER programmā un šogad varam baudīt projekta rezultātu. 

Izvēlētā vieta iekļauta Krāslavas pils kompleksa saimniecisko ēku zonā, ir publiski pieejama un plaši izmantota ikdienā un pasākumu laikā, turklāt visos gadalaikos.   

Līdz pandēmijai Krāslavas pils parkā notika lielākie mūsu novada pasākumi – pilsētas svētki, Muzeju nakts, Mazo grāfu un grāfieņu svētki, Veselības svētki, Leģendu nakts u.c. Saskaņā ar Krāslavas novada Tūrisma informācijas centra informāciju teritoriju vasaras sezonā ikdienā apmeklē līdz pusotram simtam cilvēku. Ģimenēm ar maziem bērniem, kam ātri apnīk iestāžu (TIC, muzeja) vai kultūras pasākumu apmeklējums, šķēršļu josla ļaus pieredzēt vecumposmam atbilstošu fizisko aktivitāti svaigā gaisā, bet pieaugušajiem - izbaudīt interesējošo programmu.

Taka ir piemērota bērniem no triju līdz divpadsmit gadu vecumam, taču jāpiebilst, ka mazajiem bērniem līdz septiņu gadu vecumam, to ļauts apmeklēt pieaugušo pavadībā, kā arī visiem apmeklētājiem jāievēro drošības noteikumi.

Projekta „Šķēršļu joslas „Meža taka” izveide Krāslavā” kopējais finansējums ir 7110,24 eiro, no tiem 90% finansē ELFLA LEADER programma un 10% Krāslavas novada pašvaldība. 

Gunta Ahromkina, Ināra Dzalbe
 Foto:  Oksana Mateja, Krāslavas māmiņu klubs
Laukuma atklāšanas pasākums 2021. gada maijsJauna aptauja

Septembris - 2023
P O T C P S S
 
01
02 03
04
05
06
07
08
09 10
11
12
13
14
15
16 17
18
19
20
21
22
23
25 26 27 28 29 30  
ceturtdiena, 07.09.2023
piektdiena, 15.09.2023

Dienas foto

  • Tēva dienas izklaides Krāslavā

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde