svētdiena, 22. oktobris, 2017Vārda diena: Irīda, Īrisa
crest1 crest2

Ministru prezidenta birojā darbu sāk ārštata padomnieks Gunārs Upenieks

Pievienots: 11.10.2017

Ministru prezidenta Māra Kučinska birojā no trešdienas, 11. oktobra, darbu sāk ārštata padomnieks Latgales attīstības jautājumos Gunārs Upenieks.

 Padomnieka amata pienākumos ietilpst piedalīšanās dažādās apspriedēs, t.sk. svarīgu stratēģisku lēmumu apspriešanā par Latgali.  Tāpat viņam jāuzkrāj informācija, viedokļi un jāanalizē situācija Latgalē, lai sniegtu priekšlikumus Ministru prezidentam par nepieciešamo rīcību un atbalstu. Pēc Ministru prezidenta lūguma, kā arī savas iniciatīvas padomniekam jāsagatavo viedoklis par noteiktām jomām un problēmām Latgales reģionā, kā arī jāsniedz viedoklis par dažādu institūciju darbību.

 M. Kučinskis norāda, ka svarīgi ir nodrošināt atgriezenisko saiti starp valdības darbu un Latgales reģionā notiekošajiem procesiem.

 “Valdībai ir jāzina, kas vajadzīgs Latgales attīstībai, taču vienlaikus arī jābūt atgriezeniskajai saitei, vai atvēlētie resursi nonāk tur, kur tiem tiešām jānonāk, vai tie pietiekami efektīvi tiek izmantoti. Būtiski ir gūt informāciju par to, kā valsts pārvalde īsteno savas funkcijas reģionā,” tā M. Kučinskis.

G. Upenieka pienākums ir arī Latgales jautājumos sagatavot viedokli par izstrādātajiem normatīvajiem aktiem vai to projektiem ministrijās, Ministru kabinetā, Saeimā vai citās valsts pārvaldes institūcijās.

 G. Upenieks ir Krāslavas novada domes priekšsēdētājs, kā arī Latgales plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs. Pēc viņa iniciatīvas Līvānos tika sasaukta Latgales plānošanas reģiona pašvaldību vadītāju, kā arī valdības pārstāvju sanāksme, lai operatīvi lemtu par pasākumiem, kādi veicami situācijas uzlabošanai pēc Latgalē piedzīvotajām lietavām.

 Informāciju sagatavoja:
Andrejs Vaivars
Ministru prezidenta preses sekretārs
www.mk.gov.lv

 


Komentāri (3)

Лайкс , 12.10.2017

Год назад у Роги было интересное интервью с мером Упениексом, даже на видео. Почему больше нет таких интервью с мером Упениексом?

Виктор , 12.10.2017

Хотелось бы встретиться с мэром г-ном Г. Упениексом в большом зале ДК на встрече с жителями города.

мария , 12.10.2017

Мы краславчане живем лучше всех-зарплаты пенсии .комуналка самая низкая.Чему может научить-а

Pievienot komentāru
* Obligātie aizpildāmie lauki
Komentējot, Jūs piekrītat Lietošanas noteikumi

Jauna aptauja

Kā Jūs tiekat galā ar grūtsirdību sliktos laikapstākļos?

Oktobris - 2017
P O T C P S S
  01
02
03
04
05
06
07 08
09
10
11
12
13
14 15
16
17
18
19
20
21
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Jauna aptauja

Kā Jūs tiekat galā ar grūtsirdību sliktos laikapstākļos?

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.