ceturtdiena, 27. jūnijs, 2019Vārda diena: Malvis, Malvīne
crest1 crest2

Krāslavas novada un Daugavpils Universitātes informātikas olimpiādes

Pievienots: 11.04.2019

26. martā notika Krāslavas novada 7. klašu informātikas olimpiāde, kurā bija jāizpilda teorijas tests, jāveido zīmējums izmantojot Molbertu, jāizveido tekstapstrādes lietotnē Word noformēts dokuments un jāveic aprēķini izklājlapu lietotnē Excel. No Krāslavas pamatskolas piedalījās: Normunds Andžāns (7.a) un Daniels Panfilo (7.a), Dēvids Geks (7.c), Sergejs Pašņikovs (7.a), Dairis Stivriņš (7.a).

Atzinības ieguva: Normunds Andžāns (7.a) un Daniels Panfilo (7.a)

 Daugavpils Universitātes Informātikas katedra organizēja olimpiādi lietišķajā informātikā skolēniem „Paskāla ritenis”, kurā piedalījās 73 vispārējās izglītības iestāžu un profesionālo vidējo izglītības iestāžu audzēkņi. No katras skolas ir iespējams pieteikt tikai 3 skolēnus. 4. aprīlis ir svarīgs datums, ne tikai tāpēc, ka notiek skolēnu lietišķās informātikas olimpiāde. 1975. gada 4. aprīlī tika dibināts Microsoft uzņēmums. Daugavpils Universitātē notika Atvērto durvju diena, varēja doties izzinošā ekskursijā pa Dzīvības zinātņu un laboratoriju korpusu. Un šogad sponsori sarūpēja ļoti noderīgas un fantastiskas balvas.

Olimpiādes mērķis ir paplašināt un nostiprināt skolēnu teorētiskās un praktiskās zināšanas lietišķajā informātikā, popularizēt mūsdienu informācijas tehnoloģijas.

„Paskāla ritenī” ir jāizpilda tests par IT nozares vēstures faktiem, aktualitātēm, kā arī teorētiskiem jautājumiem. Jāizveido tekstapstrādes lietotnē Word dokuments, izmantojot doto aprakstu, prezentāciju lietotnē Power Point - prezentāciju, izklājlapu lietotnē Excel - darbagrāmatu un datu bāzi, izmantojot datu bāzes pārvaldības sistēmu Access. Uzdevumi bija vairāk nekā sarežģīti, jo ir paredzēti ne tikai pamatskolas, bet arī vidusskolas un profesionālo vidējo izglītības iestāžu dalībniekiem. Līdz ar to arī ir augstākās sarežģītības uzdevumi, kuri mācību procesā tiek apskatīti tikai vidusskolā.

No Krāslavas pamatskolas DU olimpiādē „Paskāla ritenis” piedalījās:

Armands Vagalis (8.a), Normunds Andžāns (7.a) un Daniels Panfilo (7.a).

 Paldies skolēniem par ieguldīto darbu un piedalīšanos olimpiādē!

 Daiga Kušnire un Jeļena Japiņa,
Krāslavas pamatskolas informātikas skolotājasJauna aptauja

Jūnijs - 2019
P O T C P S S
  01 02
03
04
05
06
07
08 09
10
11
12
13 14 15 16
17
18
19
20
21
22 23
24
25
26
28 29 30

Dienas foto

  • Ielīgošana Krāslavas estrādē

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.