trešdiena, 22. maijs, 2019Vārda diena: Emīlija
crest1 crest2

Krāslavas pamatskolā „Mūsu Baltā grāmata”

Pievienots: 03.12.2018

Pagājušajā gadā „Baltās grāmatas” autoram Jānim Jaunsudrabiņam apritēja 140 gadi. Un tā radās ideja, kā godināt šo izcilo rakstnieku un mākslinieku jubilejā.

Šoruden tika pabeigts skolēnu un skolotāju kopīgais gada darbs un klajā nāk tēlojumu un stāstu krājums „MŪSU BALTĀ GRĀMATA”. Tas ir 15. radošais skolēnu rakstu un tēlojumu krājums mūsu skolā.

Tāpat kā mazais Jancis ar dzīvu prātu un lielu ziņkāri bija vērojis apkārtējo pasauli, dabu, cilvēkus, tāpat arī mūsu bērni atskatījās uz savas bērnības visspilgtākajiem iespaidiem, darbiem un nedarbiem un to aprakstīja un uzzīmēja „Mūsu Baltajā grāmatā”.

Skolotāju Lolitas Dzalbes, Intas Japiņas, Ligijas Mačuļskas, Lāsmas Dzirkales, Olitas Truskovskas iedrošināti un vadīti, par grāmatas autoriem kļuva 40 Krāslavas pamatskolas rakstnieki un 30 mākslinieki.

Grāmata klajā nāca ar Krāslavas novada domes projekta „Skolēnu radošo darbu krājuma „Mūsu Baltā grāmata” izveide” atbalstu. Paldies projekta koordinatorei Juliannai Moisejenkovai un mūsu skolas bibliotekārei Valentīnai Ļebedkovai, kura ir iniciatore nu jau 15. radošo darbu krājuma izveidei, un ES projekta „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” koordinatorei skolotājai Silvai Skridei.

Grāmata svinēja savus Atvēršanas svētkus. Skolas teātra „Avotiņš” dalībnieki ar īpaši izjustu sniegumu lasīja tēlojumu fragmentus, katrs autors saņēma pateicību un dāvanu par ieguldīto darbu.

Latvija ir nosvinējusi savu simtgadi, bet labie darbi un ieceres joprojām turpinās, tālāk stiprinot mūsu, skolēnu un skolotāju, piederību Latvijas valstij, savai skolai.

Inta Japiņa,
Krāslavas pamatskolas latviešu valodas skolotāja
Jura Rogas foto

FotogalerijaJauna aptauja

Maijs - 2019
P O T C P S S
  01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11 12
13
14
15
16
17
18 19
20
21
23 24 25 26
27 28 29 30 31  
piektdiena, 10.05.2019

Dienas foto

  • Muzeju nakts Krāslavā

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.