piektdiena, 8. decembris, 2023Vārda diena: Gunārs, Gunis, Vladimirs
crest1 crest2

Krāslavas Varavīksnes vidusskolas forums „Nāc! Būsim kopā!”

Pievienots: 21.09.2023

5. un 6. septembrī Kaplavas Kultūras namā notika vidusskolēnu forums „Nāc! Būsim kopā!” Krāslavas novada pašvaldības jauniešu iniciatīvu konkursa ietvaros to organizēja 11. klases jaunieši.

Forums tika ieplānots pašā mācību gada sākumā, kad skolā notika adoptācijas dienas. Ir svarīgi pēc garām vasaras brīvdienām atgriezties skolas ritmā, dalīties iespaidos par vasarā pavadīto laiku un nospraust mērķus jaunajam mācību gadam. Tieši tāpēc ir nepieciešama sadarbība, un to var veicināt, pulcējot kopā vienā laikā un vienā telpā visus mūsu skolas jauniešus. Mēs pavadījām kopā gandrīz divas dienas, iesaistījāmies dažādās pēc satura aktivitātēs. Saskarsme bija veiksmīga, jo neradās nekādu domstarpību, visi bija noskaņoti draudzīgi un pozitīvi.

Vidusskolēnu foruma saturs tika iedalīts sešās daļās – patstāvīgās foruma programmas daļās. Par katru no tām bija atbildīga jauniešu grupa – 3-4 cilvēki.

Sākumā notika vidusskolēnu foruma atklāšana - iepazīstināšana ar pasākuma likumiem un programmu. Forumu atklāja A. Vanaga, ar uzmundrinošu uzrunu uzstājās skolas direktora vietniece I. Gončarova.

1. foruma daļā bija ieplānotas psiholoģiskās spēles. Foruma dalībniekiem bija iespēja tuvāk iepazīt savus skolasbiedrus un atbrīvoties no kautrības, kas traucē aktīvai komunikācijai un pašizpausmei. Par psiholoģisko spēļu organizēšanu un vadīšanu bija atbildīgi N. Ivanovs, J. Hveckoviča, S. Nemeņonoka. Ieplānotās spēles grupa apsprieda ar jauno skolas psihologu V. Bogdanovu.

Foruma 2. daļa ar nosaukumu „Nākotnes arhitekti” tika veltīta karjeras izvēles jautājumiem. Uz šo programmas daļu bijām uzaicinājuši mūsu skolas 2017. gada absolventu R. Pobudinu, lielā naftas kuģa stūrmani. Viņa uzstāšanās pamatdoma – kā vidusskolas gados kļūt par savas nākotnes arhitektu. Grupa, kas bija atbildīga par šo aktivitāti (A. Apenko, K. Svygryte, A. Čertkovs), sagatavoja jautājumus foruma viesim. R. Pobudins dalījās iespaidos par savu profesionālo darbību un stūrmaņa profesijas īpatnībām. Viņš neslēpa, ka darbs ir ne tikai grūts, bet dažreiz arī bīstams. Stāsts par jūrnieka ikdienu, darba grafiku un iespaidiem par apmeklētajām valstīm – Jordāniju, Ķīnu, Nigēriju - izraisīja skolasbiedru interesi.

3. daļa – „Radošuma izpausme” – tika veltīta ļoti aktuālai tēmai. Foruma dalībnieki bija sadalīti astoņās grupās, lai veiktu radošo uzdevumu par tēmu – mobings jeb iebiedēšana. Katrai grupai tika norīkots eksperts, kurš bija gatavs runāt par emocionālās vardarbības būtību. Katra grupa saņēma situācijas aprakstu (aprakstus pirms foruma veidoja atbildīgā grupa – K. Dudarenoka, M. Skripļonoka, A. Bezina, D. Bertulis). Bija jāizdomā veids, kā atrisināt aprakstīto problēmu un pēc tam bija jāizspēlē šī situācija un fināls. Šī aktivitāte palīdzēs mums sarežģītās dzīves situācijās atpazīt mobinga pazīmes un pretoties emocionālai vardarbībai.

Pēc tam sākās ilgi gaidītā 4. daļa – „Veselīgs dzīvesveids. Netradicionālās sporta spēles”.

Aktīvāko sportistu grupa (A. Kusiņš, A. Fedčenko, V. Plutjakovs) organizēja šo aktivitāti, piedāvājot senas dažādu tautu rotaļas un spēles. Spēles izspēlējām ar prieku, baudot atpūtu svaigā gaisā.

Pirms gulētiešanas organizējām nelielu diskotēku.

2. diena sākās ar 5. foruma daļu – „Orientēšanās spēles”. Tā kā lielākā daļa mūsu klases jauniešu apmeklē VAM nodarbības, mēs palūdzām mūsu instruktoru Ē.Daņiļeviču palīdzēt organizēt orientēšanas spēles Kaplavas ciemata teritorijā, jo viņam ir izcila pieredze šajā jomā. Divas stundas paskrēja ļoti ātri, jo visi pildīja uzdevumus ar patiesu interesi. Par šo aktivitāti bija atbildīgas M.Daniļeviča, V.Zujeva un A.Jacina.

Noslēdzošā foruma daļa bija skolas parlamenta vēlēšanas. Šogad skolas pašpārvaldes – parlamenta – vēlēšanas notika ļoti ātri, jo katrā klasē bija skolēni, kuri vēlas darboties tajā. Viņiem ir pieredze, jo pagājušajā mācību gadā parlaments strādāja aktīvi. Katra klase apsprieda jautājumu par to, kurš vēl vēlas kļūt par parlamenta dalībnieku, un izrādījās, ka šādu cilvēku ir vairāk nekā iepriekšējā mācību gadā. Pēc tam bija sadalīti amati. Par prezidenti tika ievēlēta E. Karole, spīkeri – D. Jacina, sekretāri – A. Vanaga.

A. Vanaga, 11. klases skolniece
I. Solimas, A. Lukšas un M. Rukmanes fotoJauna aptauja

Decembris - 2023
P O T C P S S
 
01
02 03
04
05
06
07
08
09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
pirmdiena, 04.12.2023

Dienas foto

  • Sanitas Karpovičas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde