sestdiena, 20. jūlijs, 2024Vārda diena: Ramona, Ritma
crest1 crest2

Laivu braucienā pa Krāslavas novada ezeriem devās 180 tūrisma entuziasti

Pievienots: 18.06.2024

15. jūnijā atpūtas kompleksā „Aimasas” (Krāslavas novads Kombuļu pagasts) sapulcējās tieši 180 cilvēki, lai dotos laivu braucienā „Izbaudi atpūtu un sajūti Krāslavas novada dabu!”. Pasākumu organizēja Krāslavas novada Tūrisma informācijas centrs (TIC) sadarbībā ar biedrību „Aktīvā atpūta Latgalē”, atpūtas kompleksiem „Adamova”, „Aimasas” un „Lejasmalas”, kā arī finiša vietas „Niedrāji” īpašnieku Mihailu Žuravski.

Laivu brauciens ir aktīvās atpūtas un ūdens tūrisma entuziastu pasākums, kurā piedalījās gan vietējie, Krāslavas novada iedzīvotāji, gan arī aktīvās atpūtas cienītāji no Rīgas, Jūrmalas, Jelgavas, Salaspils, Mārupes, Ogres, Rēzeknes, Preiļiem un Daugavpils pilsētām, kā arī Augšdaugavas novada.

Pasākums nebija paredzēts kā sacensības, bet tā mērķis bija popularizēt ūdens tūrismu Krāslavas novadā un sekmēt Latvijas iedzīvotāju pievēršanos veselīgam un aktīvam dzīvesveidam, kā arī saliedēt iedzīvotājus un pavadīt brīvo laiku pozitīvā gaisotnē.

„Esmu pārliecināta, ka šis laivu brauciens ieies vēsturē kā pasākums ar vislielāko dalībnieku skaitu, jo tik daudz laivu un laivotāju Krāslavas novada ezeri noteikti līdz šim vēl neredzēja. Galvenais, atcerieties, ka neskatoties uz tik kuplu dalībnieku skaitu – šodien Jūs esat viena komanda! Esiet saliedēti, draudzīgi un izpalīdzīgi!”, atklājot pasākumu uzsvēra Krāslavas novada TIC vadītāja Tatjana Kozačuka.

Laivu brauciens startēja no atpūtas kompleksa „Aimasas”, laivotājiem turpinot virzīties pa nelielu kanālu līdz Ārdava ezeram. Veiksmīgi pārvarot peldošu salu, kas, līdzīgi kā pagājušajā gadā, apstājās laivotāju priekšā un betona plāksnes, pasākuma dalībniekus gaidīja ceļojums pa Dubnas upi.

Aprakstīt emocijas, peldot pa Dubnas upi, ir sarežģīti – no apkārtējā dabas skaistuma aizraujas elpa! Ir sajūta, ka atrodies pasakā, kur upes dibenā dzīvo tūkstošiem mazu un lielu zivtiņu, tauriņi plīvo saules staros, apkārtējie koki izskatās maģiski. Šīs sajūtas ir neaprakstāmas, tās ir jāpiedzīvo un jāizbauda katram.

No Dubnas upes maršruts veda pa Lejas ezeru līdz piestātnei – atpūtas kompleksam „Lejasmalas”, kur visi tika pacienāti ar garšīgu zupu. Lejas ezerā tapa visu dalībnieku kopīgā fotogrāfija no drona lidojuma, tālāk laivojām pa burvīgo Cārmaņa ezeru, uz kura virsmas dalībnieki bija izveidojuši lielu apli no laivām, kas simbolizēja komandas vienotību visa laivu brauciena laikā. Finiša vietā „Niedrāji” laivotājus sagaidīja Jaundomes muižas saimnieces un pacienāja ar garšīgu putru, savukārt tie, kuriem bija vēlēšanās, varēja izcept katrs savu kruasānu.

Pasākuma noslēgumā katra no astoņām komandām tika apbalvota ar gardām balvām, bet katrs dalībnieks saņēma piemiņas medaļu. Pasākuma noslēgumā dalībnieku sejās bija priekpilnas emocijas par pasākuma norisi, pārvarētajiem šķēršļiem un, protams, draudzīgo kopābūšanu! Esam pārliecināti, ka šis pasākums dalībniekiem vēl ilgi paliks atmiņā kā spilgts, saulains, ļoti pozitīvs un piedzīvojumiem pilns.

Novēlam, lai arī turpmāk vasara būtu pozitīviem piedzīvojumiem bagāta. Informācija par ūdens maršrutiem Krāslavas novadā un laivu nomas iespējām ir pieejama interneta vietnē www.visitkraslava.com sadaļā „Ko darīt” – „Ūdens tūrisms”.

Krāslavas novada TIC kolektīvs
Edītes Lukšas un Ievas Vagales foto
Fotogalerija


Jauna aptauja

Jūlijs - 2024
P O T C P S S
01
02
03
04
05
06 07
08
09
10
11
12
13 14
15
16
17
18
19
20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  
pirmdiena, 01.07.2024
trešdiena, 03.07.2024
08:30 Izstāde
otrdiena, 09.07.2024

Dienas foto

  • Anatola Kauškaļa foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde