ceturtdiena, 17. janvāris, 2019Vārda diena: Dravis, Tenis
crest1 crest2

Māmiņu dāvana Krāslavas novada ģimenēm Latvijas simtgadē

Pievienots: 11.04.2018

Kopš 2017. gada sākuma biedrība „Krāslavas māmiņu klubs” īsteno ideju saliedēt Krāslavas novada ģimenes un ļaut bērniem kopā ar vecākiem jēgpilni pavadīt brīvo laiku, vienlaikus veidojot pozitīvu attieksmi pret savu dzimto vietu.

Biedrības lielo ieceri akcentēt, cik labā vietā dzīvojam, atbalstīja Valsts Kultūrkapitāla fonds „Latvija - 100” projektu programmas ietvaros, piešķirot finansējumu diviem projektiem – „Mēs Krāslavā = Mēs Latvijā” un „Koka Krāslava”. 

Jāsecina, ka ar prieku veikts darbs, nes labus augļus. Projekta aktivitātes bija kupli apmeklētas, enerģētiski sirsnīgas un izzinošas, projekta rezultāti ir pamanīti un novērtēti valsts līmenī – piemēram, kopīgā darbā tapusī animācijas filma „Reiz Krāslavā” aprīļa sākumā ieguva 2. vietu bērnu veidoto animācijas filmu festivālā - konkursā „DEBESSmANNA” Rīgā, piedzīvojot pirmo zvaigžņu stundu uz lielā ekrāna kinoteātrī „K Suns”.  18. aprīlī pirmo reizi to skatīsim arī Krāslavā.

Rotaļnodarbības un izzinošās ekskursijas

2017. gada vasarā un rudenī noritēja vairāki aktivitāšu bloki, ne vien stāstot un rādot, bet ļaujot arī pieskarties, pasmaržot, noglāstīt, nogaršot.

Nozīmīgi un īpaši - interaktīvās nodarbības tika organizētas ģimenēm - bērniem KOPĀ ar vecākiem.  Sākotnēji iecerētā grupa bija 4-10 gadus vecu bērnu vecāki, realitātē, interesi par pasākumiem izrādīja arī ģimenes ar mazākiem un lielākiem bērniem.  Kopā, lieli un mazi, veci un jauni, mēs devāmies pastaigā pa Krāslavu ar grāfu Plāteru, Kulinārā mantojuma centrā vārījām bezgala gardu zupu kopā ar Intu Lipšāni, ar Ivaru Geibu iepazinām „Kurmīšu” ziedošos tējas laukus, iepazinām darbu Valsts ugunsdzēsības dienesta depo Krāslavā, vizinājāmies „Klajumu” zirgu pajūgos, cepām maizi un kūlām sviestu Andrupenes lauku sētā, gājām latgaļu rotaļās ar Jadvigu Mežinieci, taisījām svilpauniekus ar Olgu un Valdi Pauliņiem, klausījāmies Aleksandra Maijera brīnišķīgo mūziku un veidojām mūzikas instrumentus, pavadījām neaizmirstami radošu dienu Indras Rožu ciemā, veidojot Latvijas un Krāslavas simbolus, dejojot un baudot Indras ievārījumu ar pankūkām.  Kopā aizvadītas deviņas darbnīcas, pulcējot ap 30 dažādām ģimenēm.

Radošās darbnīcas „Mana Krāslava” un animācijas filma „Reiz Krāslavā ”

Iedvesmojoties no redzētā un dzirdētā, bērni vasaras garumā strādāja mākslas darbnīcās kopā ar mākslinieci Mairitu Folkmani un viņas meitu Martu. Izmantojot krītiņus, zīmuļus un flomāsterus, viņi uzbūra dažādus varoņus, rekvizītus un pamata kadrus animācijas filmai „Reiz Krāslavā” (scenārija autors Andrejs Jakubovskis). Filmu „padarīt dzīvu” palīdzēja animatore Dace Liepa, filmu ierunāja paši bērni, pie montāžas strādāja Dace Liepa, Marta Folkmane un Anatols Kauškalis. 

Kino eksperts Bruno Asčuks: „Animācija ir īpaši sarežģīts kino veids un prasa daudz dažādas prasmes, kuras bērni var apgūt. Krāslavas filma parāda, ka tas ir labi izdevies”. Man nākas piekrist vairāku komandas dalībnieku domai - radot filmu svarīgs ir gan process, gan rezultāts. Turklāt ieguvēji ir visi – pieaugušie, profesionāļi un mūsu jaunie mākslinieki - Holgers Folkmanis, Ieva Folkmane, Iluta Smirnova, Rihards Jermolajevs, Alīna Aleksandroviča, Emīls  Grišāns, Reina Lahtionova, Maija Lahtionova, Diāna Žura, Anna Žura, Artūrs Lukjanskis, Aleksandrs Babrovskis, Dainis Sjadro, Endijs Pavlovs, Renāts Maksimovs, Alīna Grineviča, Ļubomila Abramova, Staņislava Abramova, Viktorija Kvača. 

Kā jau minēts, 7. aprīlī Rīgā norisinājās bērnu veidoto animācijas filmu festivāls – konkurss „DEBESSmANNA”. Žūrijas priekšsēdētāja – māksliniece, animatore Indra Sproģe, kuras veidotā animācijas filma „Awesome Beetle’s Colors” ieguvusi balvu Anesī starptautiskajā animācijas filmu festivālā 2016. gadā.  Krāslavas bērnu filma „Reiz Krāslavā” ieguva 2. vietu kategorijā „Bērnu grupu darbs”. Filmu atzinīgi novērtēja režisora Viestura Kairiša komanda. Esat laipni aicināti uz filmas pirmizrādi Krāslavas Kultūras namā 18. aprīlī plkst. 18.00. Svinēsim Krāslavas 95. dzimšanas dienu kopā!

Koka Krāslavas aktivitātes 2018. gadā

Arī šo vasaru Krāslavas māmiņu klubs aicina pavadīt kopā krāsaini un priecīgi  - jau aprīļa nogalē veidosim putnu būrus, maija sākumā dosimies pētīt putnus ar zinātnieku Indriķi Kramu, vasaras sākumā pētīsim Krāslavas arhitektūras pērli – koka mežģīņu aplodas, apgleznosim kādu necilu fasādi un vasaras garumā veidosim uzdevumu grāmatu bērniem par Krāslavas koka arhitektūras mantojumu.

Skaistu Krāslavas un Latvijas jubilejas gadu vēlot,

Gunta Ahromkina,
Krāslavas māmiņu klubs

FotogalerijaJauna aptauja

Janvāris - 2019
P O T C P S S
  01
02
03
04
05 06
07
08
09
10
11
12 13
14
15
16
17
18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  
trešdiena, 02.01.2019

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.