sestdiena, 10. aprīlis, 2021Vārda diena: Anita, Anitra, Zīle
crest1 crest2

Mans talants – mans lepnums (video)

Pievienots: 04.03.2021

Izcilais krievu vēsturnieks Vasilijs Kļučevskis rakstīja, ka talants ir dievišķā dzirksts, ar ko cilvēks parasti sadedzina sevi, taču ar šo uguni viņš izgaismo ceļu citiem. Ir grūti nepiekrist šim apgalvojumam. Krāslavas Varavīksnes vidusskolā tika organizēts konkurss „Mans talants – mans lepnums”. Citos apstākļos tas varētu būt skaists pasākums skolas aktu zālē, ar balvām, priekšnesumiem un aplausiem. Bet tagad ir citādi laiki. Taču skola ir nolēmusi, ka tas nav iemesls, lai atceltu talantu konkursu.

Pandēmija – tas ir laiks radošumam. Savu brīvo laiku daudzu ierasto izklaižu trūkuma periodā skolas audzēkņi izmantoja lietderīgi - lai attīstītu savas spējas. Trīsdesmit talantīgo skolēnu atsūtīja savas prezentācijas žūrijai. Eksperti, kuru lomā iejutās skolotāji, bija pārsteigti par to, cik negaidīti daudz ir talantu atklājumu. Priecēja un sajūsmināja daudzas prezentācijas: Ērika Semjonova (7.c klase), Karīnas Čursinas un Jevgeņijas Pimanovas (9.b), Ksenijas Čursinas (6.a) fotogrāfijas, sportisti - Maksims Deņisovs (5.b), Alise Andrukoviča (3.b), Maksims Ozerskis (6.b), Alekss Pavlenoks (6.a), Andrejs Tokarskis (6.a) - mūs pārsteidza ar saviem panākumiem, bet ar saviem zīmējumiem un rokdarbiem - Jelizaveta Zujeva (6.a), Anastasija Vasiļjeva (5.b), Aleksandra Terehova (5.b), Ņikita Zaicevs (1.b), Darja Petuhova (3.b), Gļebs Borodulins (5.a), Samanta Berestņeva (7.b). Bija patīkami redzēt, ka skolas mūziķi - Marija Filipenkova (2.a), Diāna Sardiko (2.a), Stanislava Abramova (2.a) - nepārtrauc savas nodarbības. Ar prieku tiesneši vērtēja Darjas Petuhovas (3.b) un Anastasijas Čubrevičas (5.a) prezentācijas, jo jau noilgojušies pēc skolas aktieriem. Patiesu lepnumu izraisa skolas talanti nominācijā „zelta rokas” - Artjoms Fjodorovs (7.a), Inārs Ungurs (7.c), Ariana Kupraščenkaite (2.a), Artūrs Svencis (5.b), Darja Andrejeva (7.c), Stanislava Abramova (2.a), Aivita Seņkova (7.a), Anastasija Petuhova (1.b). Bet Janas Solovjovas (2.a) un Marianas Sajidas Klitončikas (1.a) talantus bija sarežģīti iekļaut vienā nominācijā, jo tie ir tik daudzveidīgi un oriģināli.

Konkurss ir beidzies, bet talantīgi cilvēki nekad neapstājas pie sasniegtā. Viņi vienmēr ir kustībā, vienmēr attīstībā. Krāslavas Varavīksnes vidusskola vienmēr centās attīstīt savu audzēkņu radošās spējas, jo mēs zinām, ka nav netalantīgu bērnu. Galvenais – laikus atklāt šo dievišķo dzirksti, smalki un delikāti saglabāt to, attīstot spējas un prasmes, audzinot uzcītību un neatlaidību, lai bērna talants uzplauktu un padarītu mūsu pasauli labāku un skaistāku.

 Andrejs Jakubovskis,
vēstures un kulturoloģijas skolotājsJauna aptauja

Aprīlis - 2021
P O T C P S S
 
01
02 03 04
05
06
07
08
09
11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30  

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde