sestdiena, 25. maijs, 2019Vārda diena: Anšlavs, Junora
crest1 crest2

Mazpulcēni Nautrēnos

Pievienots: 07.11.2018

20. oktobrī kopā citiem novada mazpulkiem devāmies uz Nautrēnu vidusskolu, kurā norisinājās Latgales mazpulku Projektu forums un lauku labumu tirdziņš. Mūsu skolas mazpulku pārstāvēja ilggadējā mazpulka dalībniece 9.b klases skolniece Laura Kurpenika. Viņa šogad izstrādāja projektu „Puķudobe Latvijas simtgadei”. Kopumā piedalījās ap 140 skolniekiem no visas Latgales. Projektu foruma ietvaros notika mazpulcēnu lauku labumu tirdziņš un mazpulcēnu paveikto projektu prezentācijas, kurās mazpulcēni iepazīstināja ar savu veikumu. Pasākuma mērķis ir apzināt aktīvākos biedrības „Latvijas Mazpulki” biedrus, novērtēt un sniegt atzinību mazpulcēnu veiktajam darbam mazpulcēnu projektu ietvaros. Viena no vērtībām, ko iegūst mazpulcēni, ir prasmes uzņēmējdarbībā agrā vecumā.

Foruma atklāšanā tika suminātas ģimenes, kas aktīvi iesaistās un palīdz mazpulcēniem. Kamēr mazpulcēni aizstāvēja savus projektus, vadītājiem un atbalstītājiem tika noorganizēta izzinoša ekskursija. Apmeklējām Nautrēnu Romas katoļu baznīcu, un foruma vadītāja Anita mums pastāstīja par baznīcas nostāstiem un notikumiem. Noklausījāmies Nautrēnu draudzes kora nelielu koncertu ar ērģeļu pavadījumu. Apmeklējām jauniešu centru „Rogovka”, kur jaunieši mums  rādīja un stāstīja par pulciņiem. Arī Nautrēnu vidusskolas direktore labprāt stāstīja par skolu, par pagastu, dalījās pieredzē ar citiem skolotājiem.

Pēc projektu aizstāvēšanas mazpulcēni atpūtās un piedalījās radošajās darbnīcās. Tai laikā mazpulcēnu projektu eksperti komentēja savu izvērtējumu par skolēnu prezentācijām. Diemžēl kritika bija dažos punktos ļoti pretrunīga un nekonkrēta. Noslēguma apbalvošanā katrs mazpulcēns saņēma piemiņas balvas, bet veiksmīgāko projektu autori tika apbalvoti ar diplomiem un dāvanām. Kaut arī mūsu Laura neieguva godalgotu vietu, tomēr sertifikāts par veiksmīgu projekta izstrādi viņai ir.

Paldies par iespēju piedalīties šajā pasākumā skolas direktorei V. Koncevičai, izglītības pārvaldes vadītājai L. Miglānei un Krāslavas novada domei (konkrēti V. Aišpuram) par sagādāto transportu.

Projektu foruma atbalstītājs –
sk. Daiga KušnireJauna aptauja

Oktobris - 2019
P O T C P S S
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.