trešdiena, 23. maijs, 2018Vārda diena: Leokādija, Leontīne, Ligija, Lonija
crest1 crest2

Mūsu novada dejotāji skatē startēja lieliski!

Pievienots: 13.04.2017

Gatavojoties XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Deju lieluzvedumam „Māras zeme”, no marta līdz maijam visā Latvijā notiek Deju lieluzveduma „Māras zeme” repertuāra apguves skates, kurās tiks noteikts koprepertuāra apguves līmenis tā sagatavošanas pirmajā posmā, kā arī deju lielkoncerta „Vēl simts gadu dejai” potenciālie dalībnieki.

Krāslavas deju apriņķa skate notika sestdien, 8. aprīlī, un tajā savu gatavību svētkiem parādīja 10 mūsu novada deju kolektīvi. Skates rezultāti ir pierādījums tam, ka mūsu dejotājiem un viņu vadītājiem ir lielas darbaspējas, gribasspēks un vēlme  piedalīties Latvijas simtgades svētkos.

Vislielākais prieks par mūsu visjaunāko dejotāju - Krāslavas pamatskolas un BJC deju kolektīva „Pastaliņas” (vad. Valda Timule) - panākumiem, viņi saņēma 45,3 punktus un ieguva Augstāko pakāpi.

Savācot 45,7 punktus, Augstāko pakāpi ieguva arī Krāslavas KN vidējās paaudzes deju kolektīvs „Jautraviņa” (vad. Jāzeps Ornicāns).

I pakāpes ieguva vairāki kolektīvi.

Krāslavas KN jauniešu deju kolektīvs „Raita” (vad. Valda Timule), 53,8 p.

Krāslavas BJC deju kolektīvs „Raita” (vad. Valda Timule), 43,5 p.

Krāslavas KN vidējās paaudzes deju kolektīvs „Raita” (vad. Valda Timule), 52,5 p.

Izvaltas pagasta TN jauniešu deju kolektīvs „Rudņa” (vad. Ligita Pelnika), 41,2 p.

Krāslavas KN senioru deju kolektīvs „Rūtoj” (vad. Jāzeps Ornicāns), 42,8 p.

Izvaltas pagasta pārvaldes senioru deju kolektīvs „Šaltupe” (vad. Inga Leikuma), 40,2 p.

II pakāpes ieguva:

Krāslavas Valsts ģimnāzijas deju kolektīvs „Rakari” (vad. Ingrīda Grišāne), 37,8 p.;

Krāslavas Valsts ģimnāzijas deju kolektīvs „Jumis” (vad. Ingrīda Grišāne), 37,3 p.

Skati vērtēja žūrija piecu dejas ekspertu sastāvā - horeogrāfs, Deju svētku virsvadītājs Agris Daņiļevičs; horeogrāfs, Deju lieluzveduma „Māras zeme” mākslinieciskais vadītājs, Deju svētku virsvadītājs Jānis Ērglis; horeogrāfs, Deju lieluzveduma „Māras zeme” mākslinieciskais vadītājs, Deju svētku virsvadītājs, Liepājas deju apriņķa virsvadītājs Jānis Purviņš; horeogrāfe, Dejas nozares konsultatīvās padomes vadītāja, deju svētku virsvadītāja Zanda Mūrniece; horeogrāfe, Deju svētku virsvadītāja, Siguldas deju apriņķa virsvadītāja Gunta Skuja.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki notiks Rīgā no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. Kārtējie Dziesmu un deju svētki norisināsies Latvijas valsts simtgades svinību zīmē.

Anatola Kauškaļa fotoJauna aptauja

Maijs - 2018
P O T C P S S
  01
02
03
04 05 06
07
08
09
10
11
12 13
14
15
16
17 18 19 20
21
22
24 25 26 27
28 29 30 31  

Dienas foto

  • Lielais plosts 2018

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.