ceturtdiena, 13. decembris, 2018Vārda diena: Lūcija, Veldze
crest1 crest2

Notika topošās ekspozīcijas „Pie viena galda” interaktīvā stenda prezentācija

Pievienots: 13.12.2017

2017. gadā 7. decembrī Krāslavas Vēstures un mākslas muzejā notika topošās ekspozīcijas „Pie viena galda” interaktīvā stenda prezentācija, kurā piedalījās Krāslavas novada domes priekšsēdētājs G. Upenieks, domes priekšsēdētāja vietnieks V. Moisejs, domes izpilddirektors J. Geiba, Attīstības nodaļas vadītāja I. Dzalbe.

Interaktīvais stends ir viena no ekspozīcijas „Pie viena galda” daļām, kura tiks atklāta 2018. gada 25. oktobrī. Topošajā ekspozīcijā „Pie viena galda” ir paredzēts iepazīties ar Krāslavas novadam raksturīgo ēdienu dažādību, atveidojot katras tajā laikā Krāslavā dzīvojošās tautības virtuves paradumus. Krāslavas novada dome ir izstrādājusi Krāslavas pils kompleksa darbības stratēģiju tūrisma kontekstā 2016.- 2021. gadam, saskaņā ar kuru ir plānots veikt Krāslavas pils kompleksa ēkas - staļļu - rekonstrukciju, kur tiks veidots novada Kulinārā mantojuma centrs ar virtuvi un degustācijas zāli, turpat būs iespēja pieteikt kulinārā mantojuma ēdienus un nobaudīt tos. Vienā no telpām tiks ierīkota ekspozīcija „Pie viena galda”.

Interaktīvais stends tapis, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda Muzeju nozares attīstības programmas un Krāslavas novada domes atbalstam.  Interaktīvā stenda dizainu izstrādāja biedrība „Galerija” (Raimonds Vindulis). Programmēšanu un dizaina izstrādi, interaktīvās spēles „Sagatavo sev maltīti” audio un video failu apstrādi un montāžu veica SIA „PROVICENTRS” (Armanda Grunduļa vadībā).

Darba procesā tika noslēgts sadarbības līgums ar Daugavpils Universitātes Mutvārdu vēstures centru, tādējādi bija iespēja izmantot Krāslavas pilsētā un novadā dzīvojošo teicēju audio intervijas no Mutvārdu centra krājuma, kurās respondenti stāsta arī par ēdiena gatavošanas īpatnībām.

Saturiskās informācijas izstrādi un apkopošanu, fotogrāfiju atlasi, videofilmu veidošanu veica Krāslavas Vēstures un mākslas muzeja speciālisti: Alla Lomanovska, Eduards Danovskis, Marija Gulbe, Janīna Griņēviča, Baiba Matvejenko.

Interaktīvā stenda saturs ir pieejams 6 valodās (latgaliešu, latviešu, poļu, angļu, krievu, baltkrievu), sastāv no 6 daļām - ēdienu receptes, senču gudrības, fotogalerija, video, audio stāsti, kā arī interaktīvā iztēli rosinošā spēle „Sagatavo sev maltīti”.

Baiba Matvejenko,
Krāslavas Vēstures un mākslas muzeja
vēstures speciāliste,
Elvīras Škutānes fotoJauna aptauja

Janvāris - 2018
P O T C P S S
01
02
03
04
05
06 07
08
09
10
11
12
13 14
15
16
17
18
19
20 21
22
23
24
25
26
27 28
29
30
31
 

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.