svētdiena, 26. maijs, 2019Vārda diena: Eduards, Edvards, Varis
crest1 crest2

Polijas un Latvijas jauniešu apmaiņa

Pievienots: 16.11.2018

Pateicoties Polijas Republikas Senāta un Starptautiskā fonda „Poļu izglītība ārzemēs” finansiālajam atbalstam, Krāslavas gr. Plāteru v/n Poļu pamatskolas audzēkņi no š.g. 5. līdz 10. novembrim piedalījās draudzības vizītē pie saviem draugiem Polijas Republikas Pomožes vojevodistes Redas pilsētas pamatskolā Nr. 4. 

Draudzības saites starp mūsu skolām tika nodibinātas pērnajā gadā un tagad tiek veiksmīgi turpinātas.   Vizītē piedalījās Amanda Bidzane, Larisa Plutjakova, Dominika Kalpiša, Tatjana Guževa, Lilita Gorbaceviča, Santa Šustova, Germans Bidzāns, Ernests Juhnevičs, Davids Istratijs, Daniels Māliņš, Vadims Plutjakovs un Raivis Leitāns. 

Vizītes laikā mēs apmeklējām Gdiņas pilsētas Zinātnes centru „Eksperiment”, Gdiņas Akvāriju, Kara Jūras flotes muzeju uz kuģa „Bliskavica”- /zibens/; Gdaņskā – 2. Pasaules kara muzeju, pastaigājamies pa vecpilsētu, pilsētas centru un molu; Puckā - senāko Sv. Pētera un Paula katedrāli, zvejnieku ostu…                                                                                                Pateicoties  mūsu viesmīlīgajiem Redas pilsētas  šefiem, patīkami pavadījām laiku  Redas akvaparkā.

  Mūsu skolas vokālais ansamblis „Kropeļki” Sergeja Artemenkova vadībā, atzīmējot Polijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 100. gadadienu, piedalījās 2 koncertos, ko sniedza Redas skolas audzēkņiem. Meitenes izpildīja poļu un latviešu tautas dziesmas.  

Polijas valsts svētku priekšvakarā piedalījāmies pilsētas jaunatnes padomes sēdē, tikāmies ar Redas pilsētas burmistru Kšištofu Kšemiņski, kā arī ar Redas pilsētas padomes priekšsēdētāju Kazimiežu Okroju. Pilsētas vadībai ansamblis „Kropeļki” prezentēja poļu un latviešu patriotiskās dziesmas. Mums tika pasniegtas piemiņas balvas.

Noguruši, bet jaunu iespaidu pilni atgriezāmies mājās, lai atkal tiktos pēc gada.

 Pasākuma organizatore un kuratore - skolotāja Joanna Šostak
Skolotāja Anna Dimerska
ORPEG - Poļu izglītības centrs ārzemēs
Pēc Jāzepa Dobkeviča tulkojumaJauna aptauja

Maijs - 2019
P O T C P S S
  01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11 12
13
14
15
16
17
18 19
20
21
22
23
24
25
27 28 29 30 31  
piektdiena, 10.05.2019

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.