otrdiena, 23. oktobris, 2018Vārda diena: Daina, Dainida, Dainis
crest1 crest2

Pozitīvas pārmaiņas piedzīvo Latgales ielas 1. nama iekšpagalms

Pievienots: 16.10.2017

Šoruden pozitīvas pārmaiņas piedzīvoja iekšpagalms Latgales ielā 1, kurā no padomju laikiem bija saglabājušās rotaļu un atpūtas konstrukcijas, taču laika gaitā bija zudusi funkcionalitāte un estētisms, dažas no tām neatbilda arī mūsdienu drošības normām.

„Uz bērnu rotaļu laukumu skatījos jau labu laiku, sapratu, ka tur kaut kas jādara”, saka viena no mājas iedzīvotājām Gunta Ahromkina, „uz reālu darbību mani iedvesmoja kaimiņu mājas, Latgales ielā 2, bērnu rotaļu zona, kuru par godu dēla Makara piedzimšanai saviem spēkiem izveidoja Petunovu ģimene”. Sadarbojoties nama aktīvākajiem iedzīvotājiem, tika definēts minimāli veicamo darbu apjoms, sagatavots un iesniegts projekta pieteikums pašvaldības izsludinātajā projektu konkursā „Iedzīvotāji veido savu vidi”.  Krāslavas novada dome atbalstīja projekta pieteikumu, piešķirot 600 eiro un ļaujot notikt pārvērtībām Latgales ielā 1.

Īstenojot iecerēto, bija nopietni jādomā par labāko iespējamo risinājumu izvēli. Rotējošo krēslu karuseli tehniski varēja atjaunot, taču eksperti uzsvēra, ka tā lietotāji var gūt nopietnas traumas, tāpat arī šūpoles ar nekustīgām metāla piekarēm bija bīstamas.

Projekts lika pārplānot esošo laukumiņu, demontēt nedrošās iekārtas, kā arī uzstādīt jaunas. Iedzīvotāji sadarbībā ar daudzdzīvokļu nama apsaimniekotāju un SIA „GSK” izveidoja vairākas aktīvās atpūtas zonas – bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem. Šobrīd pagalmā ir uzstādīti jauni soliņi atpūtai, iekārtota zona mazuļiem (šūpoles, smilšu kaste), uzstādītas dubultās šūpoles lielākiem bērniem (šūpoles ķēdēs un šūpoles – ligzda), izveidots improvizēts laukums volejbolam.

Laukuma labiekārtošanā labprāt iesaistījās bērni – metāla konstrukciju slīpēšana un krāsošana izvērtās par veselu piedzīvojumu un pašu gūtu pieredzi.

Rezultāts ir krāsains un tīkams, nama lielie un mazie iedzīvotāji var droši un kvalitatīvi pavadīt laiku brīvā dabā un tuvu dzīvesvietai.

Iekšpagalma labiekārtošanu plānots turpināt nākamgad.

Latgales ielas 1.nama iedzīvotāji Jauna aptauja

Oktobris - 2018
P O T C P S S
01
02
03
04
05
06 07
08
09
10
11
12
13 14
15
16
17
18
19
20 21
22
23
24 25 26 27 28
29 30 31  

Apsveikumi

  • Поздравляем с юбилеем Жанну Галилееву и с днём рождения Лилиозу Ставро!

    Пусть будет полон этот праздник поздравлений, добрых слов... Вдохновляют, окрыляют пусть удача и люб...

    / Общество "Stariņš"

Dienas foto

  • Akcija "Ieaud Indru Latvijas simtgadē!"

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.