sestdiena, 5. decembris, 2020Vārda diena: Klaudijs, Sabīne, Sarma
crest1 crest2

Prioritāte – nodrošināt mācības klātienē!

Pievienots: 29.07.2020

28. jūlijā Krāslavas novada domē notika kārtējā ārkārtas situācijas komisijas sanāksme sakarā ar Covid-19 izplatību. Pašlaik Krāslavas novada teritorijā pašizolācijas nosacījumi jāievēro deviņām personām.

Kā informēja Krāslavas slimnīcas galvenais ārsts Aleksandrs Jevtušoks, mūsu pašvaldības teritorijā pagaidām nav fiksēts neviens Covid-19 saslimšanas gadījums. Taču atslābināties nedrīkst, jo līdz 27. jūlijam Gulbenes novadā reģistrēti astoņi saslimšanas gadījumi ar Covid-19. Diemžēl sabiedrībā ir mazinājusies piesardzība un netiek ievērota divu metru distancēšanās. Jāizvērtē pasākumu rīkošanas nepieciešamība ar mērķi, lai 1. septembrī mūsu novadā visi skolēni varētu sākt mācības klātienē.

Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Snežana Petroviča uzskata, ka būtu lietderīgi ieviest skolās temperatūras kontroli ar bezkontakta termometriem, it īpaši bērniem lielajās pilsētas skolās. Nepieciešams arī izstrādāt rīcības instrukciju visu skolu klašu audzinātājiem un rekomendācijas vecākiem.

Krāslavas novada domes priekšsēdētājs Gunārs Upenieks sanāksmē paziņoja: „Visus pasākumus novadā noņemam no dienas kārtības līdz 1. septembrim, neatbalstām arī mūsu amatierkolektīvu piedalīšanos nekādos masu pasākumos, izbraucot ārpus Krāslavas novada. Notikumi Gulbenes novadā ir spilgts piemērs tam, ka daudzi cilvēki nespēj adekvāti uztvert situācijas nopietnību. Pēc šīsdienas situācijas tajā novadā izglītības iestādēs būtu jāorganizē attālinātas apmācības.

Diemžēl arī pie mums novadā uz šodienu daudzi nopietni cilvēki pret Covid-19 jautājumu izturas vieglprātīgi, pat teiktu savtīgi, nedomājot par varbūtējām sekām. Pie izdevības gribu pateikties tiem novada ļaudīm, kas svētkus spēj noorganizēt ģimenēs un draugu pulkā bez kultūras darbinieku masu pasākumu scenārijiem. Darīsim visu iespējamo un sagaidīsim 1. septembri, ļaujot bērniem apgūt zinības skolas solā, nevis tālmācībā.

Tie cilvēki, kuri nav saistīti ar skolu un bērnudārzu, varbūt arī nejūtas satraukti, bet tie, kuriem bērni jālaiž skolā un bērnudārzā, saprot – briest lielas problēmas, ja būsim vieglprātīgi. Cietīs uzņēmēji, jo daļa viņu darbinieku būs spiesti palikt ar bērniem mājās, cietīs bērnu izglītības process un kvalitāte, cietīs paši bērni.

Pašvaldības darbība tiks pastiprināta uz to, lai visā novadā 1. septembrī skolēni varētu sākt mācības klātienē. Atbalstāms ir priekšlikums par skolēnu temperatūras kontroli skolās, domāsim, kā organizēt medmāsu darbu, lai bērniem savlaicīgi pamanītu augšējo elpceļu iekaisumu. Aicinu visus novada iedzīvotājus daudz nopietnāk domāt par savu un līdzcilvēku veselību.”

Juris Roga

 

 


Jauna aptauja

Decembris - 2020
P O T C P S S
 
01
02
03
04
06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde