otrdiena, 22. maijs, 2018Vārda diena: Emīlija
crest1 crest2

Radošās darbnīcas Krāslavas pamatskolā - papīra ziedi ar saldo pārsteigumu

Pievienots: 15.06.2017

Šogad vasara mūs nelutina... Bet vai tāpēc skumt un sēdēt mājās? Sestajā jūnijā Krāslavas pamatskolā notika krāsaini salda radošā darbnīca, kuru vadīja Karīna Pitrāne. Savā saspringtajā darba grafikā viņa laipni atrada laiku, lai atnāktu uz savas vecākās meitas, kura mācās 1. klasē, skolu un iemācītu bērnus veidot īpašas konfekšu rozes. Karīnas darinātie papīra ziedu pušķi ir apbrīnas vērti - dažādi, krāsaini, gaumīgi un izsmalcināti. Protams, dzīvajām puķēm ir sava neatkārtojama burvība, bet pašu darinātajiem ziediem, kuros ielikta maza daļiņa savas sirds, arī ir neatsverama vērtība. Pirmajā mirklī šķita, ka šādu kaut arī mākslīgu, bet tik īstu rožu darināšana radīs grūtības... Taču jāteic, ka meistare tik saprotami visu pastāstīja un parādīja, ikvienu darbnīcas dalībnieku iedrošinot un atbalstot, ka drīz vien bērniem tapa pašu darinātas dažādas, krāsainas, individuālas, unikālas rozes ar saldu pārsteigumu vidū. Radošās darbošanās laikā valdīja draudzīga un atbalstoša atmosfēra, jo skaistas lietas var tapt tikai pozitīvā un sirsnīgā atmosfērā. Te nebija sacensības, konkurences, bet valdīja sirsnīga kopā būšana. Darbnīcas dalībnieki katrs piedomāja, kuram sev īpašām cilvēkam varētu tādu rozi dāvināt un sagādāt mazu prieciņu lietainā dienā.

Protams, mācības ir galvenais skolēna uzdevums, ko mēs, pieaugušie, bieži vien, uzsverot atbildības nozīmīgumu, dēvējam par bērna darbu. Taču skolas misija nebūt nav tikai mācību vielas pasniegšana. Tikpat svarīga ir saskarsmes, tolerances, radošuma un pozitīvās pašcieņas un pašvērtējuma mācība.

Jaunas prasmes apguvām ar domu, ka rudenī tās palīdzēsim apgūt gan mūsu draugiem veco ļaužu pansionātā „Priedes”, gan radošajās darbnīcās mūsu skolas vecākiem, jo tikai kopā sapņi kļūst krāsaini!

Paldies meistarei Karīnai Pitrānei!

Darbnīcas notiek LSK Krāslavas, Dagdas un Aglonas novadu komitejas un „Røde Kors Nord-Trøndelag” atbalstītā projekta „Tikai kopā sapņi kļūst krāsaini” ietvaros. 

Turpinājums sekos...

Velta Daņileviča, Krāslavas pamatskolas psiholoģe

 Jauna aptauja

Maijs - 2018
P O T C P S S
  01
02
03
04 05 06
07
08
09
10
11
12 13
14
15
16
17 18 19 20
21
22
23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Dienas foto

  • Lielais plosts 2018

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.