ceturtdiena, 27. aprīlis, 2017Vārda diena: Klementīne, Raimonda, Raina, Tāle
crest1 crest2

Sava vēsture, savs sapnis, pāri visam – mīlestība dejot! (video)

Pievienots: 22.11.2016

Izvaltas pagasta deju kopa „Rudņa” savas gaitas uzsāka 1986. gada rudenī, un 30 gadu jubileju daudzu mīlētais kolektīvs svinēja kopā ar Latvijas 98. dzimšanas dienu - 18. novembrī. „Rudņas” dejotāji ar savām dejām no sirds ne tikai iepriecināja iedzīvotājus, bet var droši apgalvot - pasniedza lielisku dāvanu mūsu valstij svētkos. Kolektīva jubilejas pasākumu apmeklēja tuvi un tāli ciemiņi, draugi, dejotāji un kolēģi, pamatskolas zāle bija tik pilna, ka nebija vietas, kur ābolam nokrist.

Katra „Rudņas” izdejotā deja noslēdzās ar pelnītiem skaļiem aplausiem kolektīvam un tā jautrajai un enerģiskajai vadītājai Ligitai Pelnikai, kura uz Izvaltu atnāca 1983. gadā un uzreiz uzņēmās vadīt skolas deju pulciņu, bet drīz vietējie jaunieši pauda vēlmi izveidot deju kolektīvu arī Izvaltā. Tolaik kluba vadītāja Anastasija kopā ar kolektīva vadītāju Ligitu pašas rakstīja ielūgumus Izvaltas jauniešiem ar uzaicinājumu nākt dejot, un uz pirmo mēģinājumu tai šķietami tālajā 1986. gadā ieradās ļoti daudz dejotgribētāju.

Par nozīmīgu ieguldījumu tautas dejas mākslā, Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā, sveicot kolektīva 30 gadu jubilejā, Ligita Pelnika ir apbalvota ar Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) direktores Signes Pujātes parakstītu Atzinības rakstu, ko jubilejas pasākumā pasniedza Krāslavas novada domes deputāts Jāzeps Dobkevičs.

Ar Atzinības rakstu apbalvots arī Izvaltas tautas nama deju kolektīvs „Rudņa” par ilggadēju ieguldījumu novada kultūrvides veidošanā un Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā, sveicot kolektīva 30 gadu jubilejā. Ja vadītāja „Rudņai” ir viena no pašiem pirmsākumiem, tad kolektīva sastāvs laika gaitā gan ir mainījies – tā dibināšanas brīdi 90% pašlaik dejojošo dejotāju nemaz nebija piedzimuši!

„Rudņas” repertuārā ir meiteņu deja, kas visiem patīk un vienmēr to uzņem uz „urā!”. Bet šoreiz bija vēl kāds spilgts priekšnesums. Jubilejas koncertā tika izdejota īpaši iestudēta deja, ko kolektīva vīrieši veltīja savai vadītājai. Tas bija milzīgs pārsteigums gan viņai, gan visiem klātesošajiem, un to aprakstīt vienkārši trūkst vārdu.

„Rudņu” ar saviem priekšnesumiem un sirsnīgiem vārdiem sveica jubilejā arī citi Izvaltas amatierkolektīvi.  Šogad pirmo reizi par godu Latvijas valsts gadadienai un arī par lielu prieku jubilāriem virs Izvaltas varēja vērot krāšņu uguņošanu. Par īpaši sarūpēto sveicienu un dāvanu tika pateikts paldies visiem ziedotājiem, kuru vārdus nolasīja pasākuma noslēgumā.

Juris Roga,
Ligitas Bogdānes foto

 Komentāri (0)
Pievienot komentāru
* Obligātie aizpildāmie lauki
Komentējot, Jūs piekrītat Lietošanas noteikumi

Jauna aptauja

Vai plānojat piedalīties 4. maija svētku pasākumos Krāslavā?

Aprīlis - 2017
P O T C P S S
  01 02
03
04
05
06
07
08 09
10
11
12
13
14 15 16
17
18
19
20
21
22 23
24
25
26
28 29 30

Jauna aptauja

Vai plānojat piedalīties 4. maija svētku pasākumos Krāslavā?

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.