ceturtdiena, 1. oktobris, 2020Vārda diena: Lāsma, Zanda, Zandis
crest1 crest2

Senioru skolas jaunumi

Pievienots: 18.10.2019

 Jaunā semestra sākums „Senioru skolā” bija mierīgs, jo pēc brīvlaika parasti ir nepieciešams neliels pārejas periods, kamēr cilvēki pierod pie mācību gada ritma. Tagad auditorijā jau gandrīz nav brīvu vietu, regulāras nodarbības notiek ceturtdienās no 15.00 līdz 16.30 Krāslavas novada Centrālās bibliotēkas telpās.

Šajā sezonā „Senioru skolā” ir ieplānotas administratīvas un strukturālas izmaiņas. Paredzēts izveidot studentu padomi, pašpārvaldes institūciju, lai aktīvākie seniori piedalītos skolas aktivitāšu apspriešanā un lēmumu pieņemšanā. Pašlaik norisinās kandidātu izvirzīšana, padomes sastāvs tiks apstiprināts oktobra beigās.

Šajā mācību gadā tiks turpināta pavasarī iesāktā kampaņa, lai piesaistītu brīvprātīgos, kas var palīdzēt tiem senioriem, kas vēlas apmeklēt Daugavpils teātra izrādes. „Senioru skolas” organizatori jau nodibinājuši kontaktus ar teātra administrācijas pārstāvi Daini Melānu, lai iegādātos biļetes ar atlaidēm. Vēlāk tiks sagatavota informācija par braucienu datumiem, tad arī sāksim meklēt brīvprātīgos palīgus.

Sākot ar 3. oktobrī, pastāvīgajiem Senioru skolas apmeklētājiem, kā arī visiem interesentiem, ceturtdienās ir iespēja apmeklēt bezmaksas nodarbības „Dejas visiem vecumiem”, ko vada skolotāja Lidija Trušele. Šīs aktivitātes norisinās projekta „Esi vesels Krāslavas novadā” garīgo veselību un veselīgu dzīvesveidu veicinošu profilaktisko pasākumu cikla „Senioru skola. Garīgā veselība senioriem” ietvaros, tajā tiek iesaistīti cilvēki, kas ir vecāki par 60 gadiem. Vienkāršas kustības skaistas mūzikas pavadījumā, draudzīgā atmosfērā palīdzēs padarīt tīkamāku gada tumšāko laiku, izjust emocionālu atbalstu, atbrīvot prātu un ķermeni. Plānots organizēt sešas pusotru stundu ilgas nodarbības Krāslavas Kultūras nama mazajā zālē, 2. stāvā. Sākums - plkst.11.30, dalībniekiem ir nepieciešams ērts apģērbs, kas netraucē kustībām, kājās vēlams uzvilkt zeķes.

„Senioru skola” ir neformālās izglītības pensijas vecuma cilvēkiem saīsināta versija, visā pasaulē tā ir zināma kā trešās paaudzes universitāte. Apmēram vienu trešdaļu no mācību programmas tādās universitātēs veido radošās aktivitātes, kas gados veciem cilvēkiem dod iespēju saglabāt aktīvu dzīves uztveri, možumu un kreativitāti. Senioru skolas pastāvēšanas laikā tās nodarbību programmā bija iekļautas dažādas darbnīcas: glezniecība, grafika, keramika, vilnas velšana utt. Bet pagājušajā nedēļā „Senioru skolas” dalībnieki pirmo reizi nodarbojās ar japāņu tradicionālo papīra locīšanas mākslu - origami. Šī tehnika palīdz saglabāt un attīstīt roku pirkstu motoriku, iztēli, telpisko domāšanu. Tā ir lieliska iespēja pavadīt savu brīvo laiku domubiedru lokā. Paldies Ingai un Aleksandram Maijeriem par šo iedvesmojošo tikšanos.

Kuldīgas „Senioru skolā” arī tiek organizētas nodarbības. Šogad pieteikšanās mācību kursiem, meistarklasēm un citām aktivitātēm norisinās vēl aktīvāk, par senioru skolas studentiem vēlējās kļūt vairāk nekā 200 cilvēku! Veiksmīgu jauno mācību gadu!

 Tatjana AzamatovaJauna aptauja

Augusts - 2020
P O T C P S S
  01 02
03
04
05
06
07
08 09
10
11
12
13
14
15 16
17
18
19
20
21
22 23
24
25
26
27
28
29 30
31
 
trešdiena, 05.08.2020
trešdiena, 26.08.2020

Dienas foto

  • Latvijas basketbola kausa atklāšanas spēle

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde