svētdiena, 26. maijs, 2019Vārda diena: Eduards, Edvards, Varis
crest1 crest2

„Senioru skolas” jaunumi

Pievienots: 08.11.2018

 Pēdējās trijās tikšanās reizēs seniori noklausījās informāciju un apsprieda ar migrāciju saistītus jautājumus. Daudzi cilvēki savas dzīves laikā pārbrauc uz jaunām dzīves vietām: no laukiem uz tuvāko pilsētu, no mazpilsētas uz lielāku pilsētu vai uz valsts galvaspilsētu. Daži cilvēki darba meklējumos, ģimenes vai citu apstākļu dēļ dodas uz citu valsti, iekārtojoties jaunajā vietā ne mazāk kā uz gadu. Tā arī ir migrācija, vai nu iekšējā vai ārēja, no tā būtība nemainās. Pēdējos gados mediju ietekmē rodas nepareizs priekšstats par migrāciju kā negatīvu parādību un pat draudu mūsu mieram un drošībai. Taču lielākā daļa cilvēku savas dzīves laikā ir migrējuši, un tas ir pilnīgi normāli.

 Filmas „Skatuve” (Izraēla, 2005) noskatīšanās palīdzēja labāk izprast, kā pārcelšanās uz citu valsti ietekmē cilvēku jūtas un raksturus. Filmas varoņi ne tikai iziet atlasi, lai piedalītos teātrī (kabarē), bet arī dalās savas dzīves pieredzē – te viņi smejas un dzied, te viņu acis piepildās ar asarām... Redzētais liek aizdomāties par tām dzīves grūtībām, kurās nonāk cilvēki migrācijas rezultātā. Viņu drosme un pārliecība dzīvot pilnvērtīgu radošu dzīvi, neskatoties uz apstākļiem, izsauc apbrīnu. Pēc filmas noskatīšanās seniori varēja pārspriest, labāk izprast un izteikt savas jūtas attiecībā uz migrantiem.

 Turpmākā „Senioru skolas” nodarbību programma iekļauj sevī gan lekcijas, gan arī praktiskas nodarbības. Tuvākajā ceturtdienā ieplānota izzinoša saruna par globalizāciju un multikulturālu sabiedrību. Novembra vidū „Senioru skolā” notiks Latvijas Valsts dibināšanas simtgadei veltītas pasākums. Lekciju cikla „Senioru skola. Garīgā veselība senioriem” ietvaros 22. novembrī notiks nodarbība par pareiza uztura ietekmi ar Krāslavas slimnīcas galvenā ārsta vietnieces Jeļenas Ogorelovas piedalīšanos. Novembra beigās „Senioru skolā” tiks atvērta filcēšanas tehnikas apgūšanas meistardarbnīca.

 „Senioru skolas” nodarbības Krāslavas novada Centrālās bibliotēkas telpās notiek katru nedēļu ceturtdienās plkst. 15.00.

  Tatjana Azamatova


Jauna aptauja

Oktobris - 2019
P O T C P S S
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.