ceturtdiena, 27. janvāris, 2022Vārda diena: Ildze, Ilze, Izolde
crest1 crest2

Tamborēšana – veids, kā atkārtoti izmantot dažādus materiālus

Pievienots: 03.12.2021

Projekta „Practical arts” ietvaros cilvēki tiek mudināti atkārtoti izmantot dažāda veida materiālus, radot gan praktiskus priekšmetus, gan skaistas lietas mājas dekorēšanai un interjera papildināšanai.

Organizējot meistarklašu ciklu, kurās dažādiem priekšmetiem, mantām un materiāliem tiek dota „Otrā dzīve”, iedzīvotāji gūst jaunas zināšanas un prasmes kā radoši atkārtoti piešķirt vērtību tam, kas visbiežāk tik izmests atkritumu urnā.

Divās nodarbībās tika likts akcents uz tamborēšanu. Abas meistarklases vadīja Inga Pudnika-Skerškāne, kura dalījās savā pieredzē un palīdzēja apgūt nepieciešamās prasmes Krāslavas novada iedzīvotājiem, kuri piedalījās radošajā procesā.

Vienā no meistarklasēm 27. novembrī Krāslavā par tamborēšanas izejmateriālu tika izmantoti plastmasas maisiņi. Šāda materiāla izvēle nav nejauša, jo pasaulē šobrīd krājas ļoti liels atkritumu daudzums, ko veido plastmasa, sevišķi maisiņi, kas visbiežāk tiek izmantoti kā iepakojums.

No plastmasas maisiņiem meistarklases laikā tika veidoti Ziemassvētku rotājumi, ar kuriem Krāslavas iedzīvotāji rotās egli. No plastmasas maisiņiem tika izveidotas bumbas un rotātas ar tamborētiem dekoriņiem. Otrs darbošanās virziens bija Ziemassvētku vainagu veidošana no plastmasas maisiņiem, kas sagriezti strēmelītēs. Meistarklases dalībnieki atzina, ka strādāt ar plastmasu kā tamborēšanas materiālu nav vienkārši, bet process ir aizraujošs.

Otrajā meistarklasē, uz kuru 30. novembra pēcpusdienā tika aicināti Krāslavas iedzīvotāji, tika pavienoti divi materiāli: stikls un dzija. Radošajā darbā tika aptamborētas stikla pudeles, kas tiks izmantotas kā Ziemassvētku rotājums. Aptamborējot nevajadzīgas stikla pudeles, var izmantot dzijas pārpalikumus vai izārdītu vilnas apģērbu, kas kļuvis nevajadzīgs. Meistarklases rezultāts ir ļoti iedvesmojošs un estētiski pievilcīgs.

Lai abās meistarklasēs radītajiem darbiņiem piešķirtu svētku dekoru noskaņu, tie tiks apvienoti ar dažādiem gaismas elementiem, lampiņām un virtenēm.

Meistarklases rīko biedrība „Eiroreģions „Ezeru zeme””, realizējot projektu LLI-489 „Dusetu un Krāslavas kopienu stiprināšana, uzlabojot dzīves vidi ar atkārtotas resursu izmantošanas aktivitātēm” jeb „PRACTICAL ARTS”, ko līdzfinansē Eiropas Savienība Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2014.-2020. gadam. Projekta mērķis ir stiprināt abas šīs pašvaldības un risināt to problēmas, kas saistītas ar atkārtotu resursu izmantošanu.

Inga Pudnika-Skerškāne,
autores foto

Fotogalerija


Jauna aptauja

Janvāris - 2022
P O T C P S S
  01 02
03
04
05
06
07
08 09
10
11
12
13
14
15 16
17
18
19
20
21 22 23
24
25
26
27
28 29 30
31  
pirmdiena, 10.01.2022
trešdiena, 12.01.2022

Dienas foto

  • Anatola Kauškaļa foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde