otrdiena, 24. oktobris, 2017Vārda diena: Modrīte, Mudrīte, Renāte
crest1 crest2

Tīrība beidzas tur, kur sākas mežs

Pievienots: 25.09.2017

Ne reizi vien nācies dzirdēt, ka mūsu pilsētas viesi un tūristi atzīst - Krāslava ir sakopta un mājīga pilsēta ar gleznainu dabu un tīru ekoloģiju. Patīkami!

Taču diemžēl tagad, sēņu laikā, ir jākonstatē, ka tīrība beidzas tur, kur sākas piepilsētas meži. Meklējot meža veltes, ik uz soļa var redzēt dažādu atkritumu kaudzes - būvgružus, visu veidu plastmasas un stikla pudeles, veco, vēl padomju laika, sadzīves tehniku un arī mūsdienu datorus. Līdz ar to var secināt, ka krāslavieši nemaz nav tik perfekti kārtības cienītāji.

Jāņa viesu māja atrodas dabas parka „Daugavas loki” zonā – īpaši aizsargājamajā dabas teritorijā, kur galvenā vērtība ir Latvijas likteņupes ielejas neskartā vide.

„Vēl vakar šeit nebija tādas nekārtības, bet šodien lietavu izskalotajā ceļmalas grāvī atklāju šo šīfera atlūzu kaudzi. Droši vien kāds brauca sēņot un pie reizes izmeta mežā atkritumus,” ar neslēptu sašutumu pastāstīja Jānis. „Domāju, ka ar to vēl nebeigsies, pēc kāda laika atvedīs nākamo kravu.”

Nav retums tādi gadījumi, kad pēc būvgružu sastāva pašvaldības policija nosaka pārkāpēja personību, un tad jau noteikti tiek piemērots naudas sods.

Šīferi, kura sastāvā ietilpst azbests, Eiropas Savienībā izmantot aizliegts, bet par azbestu saturošu atkritumu izmešanu tam neparedzētās vietās likumdošanā ir paredzēts naudas sods: 210 – 850 eiro (fiziskām personām) un 350 – 1400 eiro (juridiskām personām).

Vai cilvēki aizdomājas par to, cik daudz laika ir nepieciešams, lai mežā izmestie atkritumi dabā pilnībā sadalītos? Visbiežāk tas notiek tikai pēc desmit un pat pēc simt gadiem. Tas nozīmē, ka šādas izgāztuves vairāku gadsimtu garumā liecinās par mūsu necieņu pret dabu un kultūras trūkumu.

Jautājums: ja cilvēki turpinās izmest atkritumus mežā, vai mūsu mazbērniem un mazmazbērniem būs iespējams atrast tīru vietu, lai atpūstos pie dabas krūts?

Elvīra Škutāne, autores foto

 


Komentāri (7)

Саманте , 26.09.2017

Она не журналист, а редактор бюллетеня, так как это не газета. И их задание информировать. Журналистика это другое.
Недавно была ликвидирована свалка (мебель, двери, регипс, и даже деревянные ступеньки на второй этаж) у старого кладбища, озеро Перстенка после чистки полна бутылок, полиция все прошлое лето боролась с мусором по дороге на дачи оз. Зирга, и виновные мусор убирали, так как их находили. Если выходить из кабинета и общаться, то оказывается в городе есть жизнь. В отчётах мы читаем какие то непонятные цифры о работе муниципалов и часть населения думает, что они бездельники, хотя парни работают и находят тех, и комиссия из наказывает. Информация о таких случаях так раз повысила бы престиж муниципальной полиции и хотя бы боясь правосудия люди задумались, куда и как надо выбрасывать строительный мусор.

Samanta , 26.09.2017

А Вы не думали о том, что уследить за каждым, кто выбрасыаает различные отходы в лесу просто невозможно? Потому и писать о каждом невозможно, да и судя по поведению людей-нет смысла. Эльвира не может писать лично, почитайте о работе журналистов и о принципах их работы.

Vērotājs , 26.09.2017

В субботу вечером, красный микроавтобус Ford transit (старый), с гос.номером начинающемся на EL, полный шифера ехал по Августовке в сторону Даугавпилса.

Саманте , 26.09.2017

Эльвира пишет избранно, если ее лично или кого из своих задело, госпожу Курмелю публично линчевала, тут кусок шифера увидел работник, а когда вывозят пол дома и выбрасывают, и их находят, и наказывают, что то статей не было. Ни о работе муниципалов, ни о их труде.

Pievienot komentāru
* Obligātie aizpildāmie lauki
Komentējot, Jūs piekrītat Lietošanas noteikumi

Jauna aptauja

Kā Jūs tiekat galā ar grūtsirdību sliktos laikapstākļos?

Oktobris - 2017
P O T C P S S
  01
02
03
04
05
06
07 08
09
10
11
12
13
14 15
16
17
18
19
20
21 22
23
24
25 26 27 28 29
30 31  

Jauna aptauja

Kā Jūs tiekat galā ar grūtsirdību sliktos laikapstākļos?

Dienas foto

  • Sieviešu korim "Nova" - 15

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.