otrdiena, 23. oktobris, 2018Vārda diena: Daina, Dainida, Dainis
crest1 crest2

Uzvara informātikas olimpiādē valstī

Pievienots: 07.12.2017

Mūsdienās tehnoloģiju pasaulē arvien nozīmīgāku lomu spēlē atklātā pirmkoda programmatūra. Ikdienā nemaz neapzinoties, ar to saskaras ikkatrs interneta lietotājs, jo atklātā pirmkoda operētājsistēma „Linux” spēcina ap divām trešdaļām tīmekļa serveru. Diemžēl mūsdienu mācību programmās nepietiek laika to pamatīgi apskatīt. Lai šo tēmu skolēni padziļinātu, mēģinātu pētīt arī paši, Ekonomikas un kultūras augstskola sadarbībā ar Alberta koledžu un Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociāciju 29. novembrī rīkoja informātikas olimpiādi „Open Mind”, kurā tika pārbaudītas skolēnu prasmes darbā ar atklātā pirmkoda programmatūru. Šogad arī es piedalījos kā Krāslavas Valsts ģimnāzijas pārstāvis.

Olimpiāde norisinājās pārsteidzoši šaurā dalībnieku lokā - tikai 19. Taču konkurence izrādījās sīva.

Olimpiādes uzdevumos bija ietverts gan erudīcijas tests par dažādiem atklātā pirmkoda programmatūras faktiem un vēsturi, gan praktiskā daļa, kuras ietvaros vajadzēja uz virtuālās mašīnas uzstādīt doto „Linux” distributīvu un to pielāgot. Jāatzīst, ka šo uzdevumu saturs bija ļoti praktisks, jo lielāko daļu no tiem, manuprāt, būtu jāprot veikt katram cilvēkam, kurš ikdienā izmanto datorus nopietna darba veikšanai.

Diemžēl uz olimpiādes noslēgumu palikt neizdevās, jo bija ierobežotas iespējas ar sabiedrisko transportu laicīgi ierasties atpakaļ mājās, taču jau pa ceļam ar mani sazinājās olimpiādes organizatori, lai paziņotu, ka šogad Krāslavas Valsts ģimnāzija ir ieguvusi godpilno 1.vietu. Uzvara šajā olimpiādē nodrošina man budžeta vietu studijām EKA vai AK, kā arī skolai organizatori dāvina planšeti un pārsteiguma balvu no LATA.

Vēlos izteikt īpašu pateicību informātikas skolotājām Nataļjai Loskutovai un Sandrai Nemeņonokai par piedāvāto iespēju piedalīties šajā pasākumā.

 Pauls Nartišs, Krāslavas Valsts ģimnāzijas
11.c klases skolnieks


Jauna aptauja

Oktobris - 2018
P O T C P S S
01
02
03
04
05
06 07
08
09
10
11
12
13 14
15
16
17
18
19
20 21
22
23
24 25 26 27 28
29 30 31  

Apsveikumi

  • Поздравляем с юбилеем Жанну Галилееву и с днём рождения Лилиозу Ставро!

    Пусть будет полон этот праздник поздравлений, добрых слов... Вдохновляют, окрыляют пусть удача и люб...

    / Общество "Stariņš"

Dienas foto

  • Akcija "Ieaud Indru Latvijas simtgadē!"

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.