sestdiena, 19. septembris, 2020Vārda diena: Muntis, Verners
crest1 crest2

Vēstures stunda Rēzeknē

Pievienots: 07.06.2019

24. maijā Latvijas Valsts simtgades iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros 7. klašu skolēni devās izglītojošā mācību vizītē uz Rēzekni.

Vispirms mēs viesojāmies Latgales vēstniecībā GORS (Austrumlatvijas reģionālais daudzfunkcionālais centrs), kas ir pirmā augstas kvalitātes akustiskā koncertzāle Latvijā pēc neatkarības atjaunošanas. Ģida pavadībā mēs uzzinājām plašu informāciju par ēkas celtniecības projektu, par ēkas eksterjeru un tās apkārtni. Latgales vēstniecības „GORS” vizuālajā noformējumā izmantotas daudzveidīgas arhitektoniskās formas, kā arī materiālu un krāsu saspēle. Ēkā ir divas akustiskās koncertzāles, horeogrāfijas zāle, orķestra mēģinājumu zāle, kas ir speciāli izolēta un nodrošināta ar nepieciešamo akustiku, pilnībā aprīkotas mākslinieku grimētavas un ģērbtuves, kā arī telpas koru un deju kolektīvu mēģinājumiem. Centrā ir vēl ir daudz speciāli aprīkotu telpu, kā arī plašas foajē telpas, kas piemērotas izstāžu rīkošanai.

Ar interesantu un aizraujošu gides stāstījumu par Rēzeknes pilsētas vēsturi un kultūru,     pilsētbūvniecību un arhitektūru, izglītību, reliģiju turpinājās mūsu ekskursija.

Rēzeknes pilskalns un pilsdrupas ir senākais vēstures piemineklis. No 9.  līdz 12.gs. uz pakalna, upes krastā atradās seno latgaļu koka pils un blakus apmetne. Leģenda vēstī, ka pilsdrupu pazemē mīt princese Roze, kura gaida atbrīvošanu no burvestības.

Ar lielu interesi mēs apmeklējām Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centru (ARPC) ar nosaukumu „Zeimuļs”, kas ir bērnu un jauniešu interešu izglītības centrs. Ēkai ir viens no lielākajiem zaļajiem jumtiem Baltijas valstīs. Vizuāli ēkas torņi atgādina divus zīmuļus, kas rotāti ar latvju rakstu zīmēm.

Rēzeknes simbols ir Latgales atbrīvošanas piemineklis „Vienoti Latvijai” (tautā dēvēts „Latgales Māra”) veltīts 1920.g. Latvijas brīvības cīņu dalībniekiem un ataino ideju par tautas centieniem veidot un nosargāt savu Latviju.

Mūsu ekskursija bija interesanti izplānota un tāpēc  izdevusies. Gribam pateikties Rēzeknes pilsētas Latgales vēstniecības „GORS” un Rēzeknes pilsētas tūrisma informācijas centra gidēm par sadarbību un mūsu klases audzinātājām Lāsmai Dzirkalei, Lolitai Dzalbei un Natālijai Raudivei.

Normunds Andžāns un Daniels Panfilo, Krāslavas pamatskolas 7.a klases skolēniJauna aptauja

Septembris - 2020
P O T C P S S
 
01
02
03
04
05 06
07
08
09
10
11
12 13
14
15
16
17
18
20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  
ceturtdiena, 03.09.2020

Dienas foto

  • Plenēra „Krāslavas palete 2020" mākslinieku radošais izbraukums uz Aulejas pagastu

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by webbuilding.lv - mājas lapu izstrāde.