svētdiena, 19. augusts, 2018Vārda diena: Imanta, Melānija
crest1 crest2

Viss ir likumīgi

Pievienots: 09.10.2017

Šī gada 15. jūnijā Krāslavas novada dome nolēma ar 2017. gada 1. augustu izveidot Krāslavas novada Izglītības pārvaldi, reorganizējot Krāslavas novada Izglītības un кkultūras nodaļu. 26. septembrī valsts masu informācijas līdzekļos Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) pauda sašutumu par līgumu sagrozīšanu Krāslavas novada skolās. Iebildumi ir arī atsevišķu skolu dažiem pedagogiem.

Krāslavas novada Izglītības pārvaldes vadītāja Lidija Miglāne informē, ka kāda skolotāja uzrakstīja vēstuli Izglītības un zinātnes ministrijai saistībā ar iespējamu prettiesisku Krāslavas novada izglītības iestāžu darbinieku atbrīvošanu no darba un darbinieku sociālo garantiju zaudēšanu, lūdzot sniegt tiesisku palīdzību sakarā ar noslēgto darba līgumu pārslēgšanu. Izglītības ministra Kārļa Šadurska parakstītu ministrijas atbildi pedagogi saņēmuši jau 18. septembrī.

Tajā rakstīts, ka pašvaldību iestāžu administratīvā reorganizācija vai vienas iestādes administratīvo funkciju nodošanu citai iestādei nav uzskatāmas par pamatu darba līguma uzteikumam. Darba līgums ar darbinieku var tikt uzteikts reorganizācijas vai funkciju nodošanas gadījumā iestādēs vienīgi tad, ja šāda uzteikuma pamatā ir kāds no Darba likuma 101. panta pirmajā daļā minētajiem iemesliem.

Vienlaikus ministrija savā atbildē informē, ka jautājumu par darba tiesisko attiecību normatīvo aktu prasību ievērošanu, kā arī, vai darba dēvēji un darbinieki savstarpēji pilda darba līgumos un darba koplīgumos noteiktos pienākumus, kontrolē un uzrauga Valsts darba inspekcija. Savukārt pašvaldību darbības likumības pārraudzība un pašvaldību darbības tiesiskuma uzraudzība ietilpst Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas kompetencē.

Vārdu sakot, savas kompetences ietvaros ministrija pārkāpumus nekonstatēja. Savukārt ar iesniegumu Valsts darba inspekcijā (VDI) ir vērsusies Krāslavas novada arodbiedrības priekšsēdētāja Regīna Sakoviča, uz to atbilde sniegta jau šī gada 6. septembrī.

Latgales RVDI amatpersonas savas kompetences ietvaros veica Krāslavas novada Izglītības pārvaldes pārbaudi, kuras laikā pārkāpumi netika konstatēti. Krāslavas novada Izglītības pārvaldē tika uzrādītas sagatavotās Vienošanās par grozījumiem darba līgumos, kuros norādīts, ka darba devējs ir Krāslavas novada Izglītības pārvalde. Pārējā darba līgumu daļa paliek nemainīga. Visu Krāslavas Izglītības pārvaldes funkcionālā pakļautībā esošo izglītības iestāžu darbiniekiem mainās tikai darba devējs, un tas nevar būt pamatojums darba līgumu uzteikšanai un darba tiesisko attiecību izbeigšanai ar iepriekšējo darba devēju.

Faili:
Darba_inspekcija_1lpp.jpg
Darba_inspekcija__2lpp.jpg
IZM_3lpp.jpg
IZM_4lpp.jpg

Jauna aptauja

Augusts - 2018
P O T C P S S
  01
02
03
04 05
06
07
08
09
10
11 12
13
14
15
16
17
18
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
ceturtdiena, 16.08.2018

Apsveikumi

  • Ольгерта Ставро, Анастасию Криушичеву, Леонору Ринкевич

    С днём рождения! Желаем в День рождения успеха, Везения и счастья от души! Пусть будет жизнь полна д...

    / Общество "Stariņs"

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.