trešdiena, 23. maijs, 2018Vārda diena: Leokādija, Leontīne, Ligija, Lonija
crest1 crest2

Ziņas

 • 23.05.2018

  Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka veikti vairāki uzlabojumi bērnu veselības aprūpē, ieviešot jaunus pakalpojumus un palielinot valsts finansējumu ambulatoro pakalpojumu sniegšanai. Šogad ārstu konsultācijām, diagnostiskajiem izmeklējumiem u.c. ambulatorajiem pakalpojumiem bērniem kopumā plānoti 74 milj. eiro, kas ir par 14 milj. eiro vairāk nekā pērn. Lai uzlabotu pediatru pieejamību, kas ir svarīga gan bērna slimību diagnostikā un ārstēšanā, gan regulārai pacienta uzraudzībai saistībā ar noteiktajām saslimšanām, šogad plānoto pediatra konsultāciju apjoms ir par 67 % lielāks nekā pērn. Līdz ar to šogad bērniem tiks nodrošinātas vairāk nekā 50 tūkstoši valsts apmaksātas pediatru konsultācijas. No šī gada ir veikti arī būtiski uzlabojumi valsts apmaksātā bērnu...

 • 23.05.2018

  2017./2018. mācību gadā „Zaļā josta” rīkotajā otrreizējo izejvielu vākšanas konkursā „Tīrai Latvijai!”, piedaloties 91 352 bērniem un jauniešiem no 379 izglītības iestādēm, savāktas un otrreizējai pārstrādei nogādātas 1049,307 tonnas makulatūras. Latgales reģionu makulatūras vākšanas konkursā pārstāvēja 60 izglītības iestādes, savācot pārstrādei 144,65 tonnas nevajadzīgu papīru. Šogad makulatūras vākšanas konkursam „Tīrai Latvijai!” pieteicās 60 izglītības iestādes no Latgales, apvienojot 12 987 bērnu un jauniešu pūles tīrākas vides veidošanā. Rezultātā Latgales skolām izdevies savākt pārstrādei 144,65 tonnas makulatūras, kas uz šo brīdi jau ir pārtapušas jaunā papīrā un citos celulozes šķiedras materiālos – olu bretēs, kartonā, ekovatē vai celulozes šķiedras granulās. Konkursā...

 • 23.05.2018

  9. maijs Krāslavas pamatskolas 9.b. klases skolniecēm Evai Marhilevičai un Faustinai Podjavai noslēdzās ar prieka vēsti – viņas no 19. jūnija līdz 21. jūnijam dosies ceļojumā uz Eiropas Parlamentu Briselē. Tas ir izcili labs panākums, uzcītīga un atbildīga darba rezultāts. Meitenes piedalījās Latvijas Okupācijas muzeja (LOM) izsludinātajā konkursā „Cilvēki – Latvijas novadu dārgumi”, izveidojot videofilmu par savu klases audzinātāju Ligitu Pelniku.  Darbu prezentēja Daugavpils Novadpētniecības muzejā 12. aprīlī (ieguva 3.vietu) un pārliecinoši uzstājās arī Rīgā (LOM) 9. maijā.  LOM organizētais pasākums radīja skatītājos daudz pozitīvu emociju. Vispirms klātesošos sveica Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš – viens no konkursa atbalstītājiem. (Konkursa atbalstītāji ir arī EP...

 • 23.05.2018

  Mācību gads tuvojas noslēgumam. Pēc labi padarītiem darbiem mācību gada laikā esam nopelnījuši iespēju doties ekskursijā! Tā Krāslavas Bērnu un jauniešu centra 34 lietišķās mākslas pulciņu audzēkņi devās ceļā. Tā kā darbojamies radoši, arī braucām baudīt mākslu un skaistumu uz Līvāniem. Mākslas un amatniecības centrā skatījām audēju, šuvēju, kalēju, rokdarbnieču ierīkotos darba stūrīšus, lūkojām garāko jostu Latvijā – 94 metrus garu. Sajūsmu izsauca Stikla muzeja apmeklējums un stikla pūtēja meistarklase. Izbaudot lielo karstumu šajā procesā, novērtējām darba „melno garozu”. Tālāk devāmies uz Mūsdienu mākslas galeriju. Tas bija nepierasti. Pati ēka, plašā zāle, augstie griesti, krāsaini dīvāni… Mūs sagaidīja galerijas saimnieks, mākslinieks Raimonds Vindulis. Pēc galerijā izvietotās...

 • 22.05.2018

  18. maijā Krāslavas Kultūras namā atklāta Krāslavas Mākslas skolas pedagoģes, profesionālas mākslinieces Maijas Šuļgas gleznu ekspozīcija „Izstāde Nr.1”. Izstādes nosaukums jau pasaka priekšā, ka šī ir Maijas pirmā personālizstāde, vienlaikus mudina domāt, ka būs vēl un vēl. Līdz šim jau daudzus gadus māksliniece ar atsevišķiem saviem darbiem ir piedalījusies dažādās kopizstādēs. „Šogad man ir tāda dzīves pusjubileja, kuru nudien negribēju atzīmēt tradicionāli, sēžot pie liela klāta galda, bet gribēju sarūpēt veltījumu maniem draugiem, radiem, kolēģiem un pārējiem mākslas cienītājiem,” izstādes rīkošanas iemeslu atklāj Maija. „Tā kā pašas jubileja iekrīt gadā, kad mūsu pilsēta nosvinēja 95 gadus un Latvijai apritēs 100 gadu, tad izstāde ir kā neliels veltījums arī šiem diviem...

 • 22.05.2018

  Nesen akcijas „Atpakaļ uz skolu” ietvaros ar Krāslavas Varavīksnes vidusskolas skolēniem tikās Daugavpils Universitātes zinātņu prorektors Arvīds Barševskis, kas iepazīstināja jauniešus ar „Erasmus+” programmas aktivitātēm un iedvesmoja skolēnus nākotnē aktīvi izmantot šīs programmas iespējas. Akciju „Atpakaļ uz skolu” rīko Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar jaunatnes organizāciju „Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai”. Tās laikā ES institūciju darbinieki, valsts un pašvaldības iestāžu pārstāvji, NVO aktīvisti un citi Eiropas lietu eksperti devās uz Latvijas izglītības iestādēm, lai ar jauniešiem dalītos savās zināšanās par Eiropas Savienību un tās aktualitātēm. Akcija „Atpakaļ uz skolu” sniedz skolēniem iespēju uzzināt par Eiropas Savienības aktualitātēm no...

 • 22.05.2018

  Lai uzrakstītu savas pirmās grāmatas, Anna Krumpāne vairākas reizes sēdusies ar pildspalvu un papīra lapu pie galda, bet tad atlikusi visu malā. Krāslava, mīļie krāslavieši - šos vārdus mūsu novadniece, ārste ginekoloģe sirsnīgi, vairākas reizes izrunāja Ģimenes dienai veltītajā pasākumā, kas notika Krāslavas novada Centrālajā bibliotēkā 14. maijā. Tie bija arī grāmatu „Sieviete priekos un bēdās” un „Dvēseles sāpes” atvēršanas svētki, tās tapušas sadarbībā ar dakteri un skolotāju Igoru Dobrjakovu. Anna Krumpāne ir nostrādājusi 45 gadus dzemdību nodaļā, un, protams, viņai ir, ar ko dalīties pārdomās par dzīvību, tās svētumu no ieņemšanas brīža līdz laimīgām un veiksmīgām dzemdībām. Bet ne vienmēr dzīvē viss norit tik gludi, kā gribētos. Jauki, ja ģimenē ir bērns, bet arī ir ļoti svarīgi,...

 • 22.05.2018

  17. maijā astoņu vides objektu darbu autori no Krāslavas novada (Varavīksnes vidusskolas, Valsts ģimnāzijas un Bērnu un jauniešu centra) piedalījās izglītības iestāžu mākslas pulciņu audzēkņiem un pedagogiem 2017./2018.mācību gadā īstenotā vides objektu un ārējā vidē eksponētu mākslas darbu konkursa „Visa Dieva radībiņa saulītē līgojās” 3. kārtas noslēguma pasākumā, kas notika Mazmežotnes muižā, Rundāles novadā. Rīta agrumā notika izstādes iekārtošana, tad izstādes atklāšana, apskate un pēcpusdienā - konkursa laureātu apbalvošana. Starp izstādē apskatāmajiem 126 pašiem radošākajiem skolēnu darbiem četru darbu autori no mūsu novada saņēma atzinības, savukārt laureātu vidū bija 3. pakāpes diploma ieguvēji - BJC suvenīru pulciņa (sk. Larisa Kizjalo) audzēkņu darbs „Putni manā pagalmā”, 2....

 • 21.05.2018

  2018. gada 19. un 20. maijā dabas parkā „Daugavas loki” jau ceturto reizi notika Vislatvijas ūdens tūristu saiets “Lielais plosts 2018”. Pasākuma centrālais notikums bija laivu brauciens “100 laivas Latvijai” Daugavas posmā no Krāslavas līdz Slutišķiem. Pasākumā ik reizi piedalās vairāki simti aktīvās atpūtas, ūdens tūrisma entuziastu un atbalstītāju no dažādām Latvijas vietām, kā arī pa komandai no kaimiņvalstīm – Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas. Sestdien, 19. maijā, Krāslavā saieta dalībniekiem bija iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs – Latgaliešu podu gāšana pie keramiķiem Valda un Olgas Pauliņiem, Latgales kulinārā mantojuma vakariņas, latgaliešu flešmobs, nakts orientēšanās. Savukārt svētdien 20. maijā dalībnieki startēja no Krāslavas. Ceļā līdz Daugavpils novada Slutišķiem...

Jauna aptauja

Maijs - 2018
P O T C P S S
  01
02
03
04 05 06
07
08
09
10
11
12 13
14
15
16
17 18 19 20
21
22
23
24 25 26 27
28 29 30 31  

Dienas foto

 • Lielais plosts 2018

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.