pirmdiena, 18. februāris, 2019Vārda diena: Kintija, Kora
crest1 crest2

Ziņas

 • 18.02.2019

  14. februārī Krāslavu oficiālā vizītē apmeklēja LR izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, Polijas nacionālās izglītības ministre Anna Zaļevska un Polijas Republikas vēstniece Latvijā Monika Mihališina. Vizītes ietvaros Latvijas izglītības un zinātnes ministre un Polijas nacionālās izglītības ministre apskatīja Krāslavas gr.Plāteru v.n. poļu pamatskolu, kur tika organizēta divpusējā tikšanās, pēc tam ministres tikās ar Krāslavas novada domes priekšsēdētāju Gunāru Upenieku. Vizītes programmas turpinājumā ministres iepazinās ar skolotāju kolektīvu un skolas audzēkņiem. Mācību iestādes direktore Česlava Kozlovska iepazīstināja klātesošos ar viesiem, pēc tam skolas vokālais ansamblis „Kropeļki” izpildīja vairākas dziesmas. Ministru vizītes programmā tika iekļauta arī preses...

 • 18.02.2019

  PIKC Rīgas Valsts tehnikuma Krāslavas teritoriālās struktūrvienības audzēkņu šūto izstrādājumu kolekcija Krāslavas Mūzikas skolas ansambļa „Krāslaviņa” meitenēm ir tapusi košās krāsās. Darba vidē balstītās izglītības mācību prakses vadītājas Emma Vasiļjevas uzraudzībā šo kolekciju sašuva tehnikuma 4. kursa studentes, topošās tērpu stilistes Kristīna Škoļnika, Jūlija Pestereva, Alise Sivko un Diāna Davidova, kuras māca skolotāja Ruta Zambare. Tērpu skices palīdzēja izveidot pasniedzēja Maija Šuļga. Jaunās šuvējas un skolotājas īsi pastāstīja, kā ir veicies ar šī pasūtījuma izpildi. Kristīna Škoļnika: „Viss sākās ar to, ka pirms gadumijas mūs uzrunāja Krāslavas teritoriālās struktūrvienības vadītājs Aivars Andžāns, kurš sacīja, ka vajadzētu sašūt tērpus mūzikas skolas ansambļa „Krāslaviņa”...

 • 18.02.2019

   Folkloriste un Imanta Ziedoņa muzeja darbiniece Rūta Šmite kopā ar antropoloģi un fotogrāfi Elīnu Kursīti ir vairākas reizes devušās ekspedīcijās uz mazākajiem Latgales ciemiem, kur iedzīvotāju skaits ir mazāk par 10. Kā tas ir dzīvot zināmā noslēgtībā un izolētībā? Ko cilvēki dara šajos ciemos un par ko sapņo? Kāda ir ikdiena, un ar ko atšķiras viņu svētki? Tieši par to ir grāmata „Latgales pēdējie mohikāņi”, kur atbildes ir atrodamas gan iedzīvotāju stāstos, gan kolorītās fotogrāfijās un abu pētnieču atradumos un pārdomās. Tā ir grāmata, kas parāda, cik dažādi un tajā pašā laikā, cik līdzīgi mēs visi esam.  Ar grāmatu varat iepazīties Krāslavas novada Centrālajā bibliotēkā! Mīļi gaidīti ciemos!

 • 15.02.2019

  Pirmskolas izglītības iestādē „Pīlādzītis” sadarbībā ar „Junior Achievement” skolēnu karjeras izglītības programmu notika Ēnu diena, kuras mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar pirmsskolas izglītības skolotāja profesiju un pirmsskolas izglītības nozares prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum. Ēnu dienā piedalījās sešas Krāslavas jaunietes: Alise Spivačenko no Krāslavas Valsts ģimnāzijas 11. kl. (vēroja skolotājas R. Krumpāni, L. Andžāni); Aļona Pavlovska no Krāslavas Valsts ģimnāzijas 11. kl. (vēroja skolotājas A. Smirnovu, V. Barševsku); Laura Kurpenika no Krāslavas pamatskolas 9.kl. (vēroja skolotājas I. Eisaku, I. Kalinku); Kristīne Daļecka no Krāslavas pamatskolas 7. kl. (vēroja skolotājas I. Aļžanovu, K. Rukmani); Liāna Plinta...

 • 15.02.2019

  „Drossinternets.lv organizētā Vispasaules Drošāka interneta diena Latvijā notika jau 13. gadu pēc kārtas. Šogad tās sauklis bija „Drošāks internets sākas ar Tevi!”, aicinot ikvienu domāt par to, kā mēs katrs rūpējamies par savu drošību internetā un kāds ir mūsu ieguldījums, veidojot labāku interneta vidi. Pasaulē šī diena tiek atzīmēta 16. gadu pēc kārtas. Vispasaules Drošāka interneta dienā 5. februārī Rīgā VEF kvartāla Kamerzālē norisinājās Vislatvijas „Vaifija spēles” turnīra fināls. Tas pulcēja 3.-4. klašu skolēnus no 38 Latvijas skolām, viens no tiem bija Krāslavas pamatskolas 4.a klases skolnieks Kārlis Vagalis. Līdzjutēji - skolas biedri un 4.a klases audzinātāja Zigrīda Beinaroviča - sekoja turnīra norisei un Kārļa startam tiešraidē.   Fināls tika organizēts kā atraktīva skolēnu...

 • 15.02.2019

  Šī gada 11. februārī Info diena Krāslavas novada domes telpās Skolas ielā pulcēja gandrīz divus desmitus krāslaviešus un tuvāko novadu iedzīvotājus, kas domā par savas uzņēmējdarbības uzsākšanu vai paplašināšanu.  Par aktualitātēm stāstīja pārstāvji no LIAA Daugavpils biznesa inkubatora, Krāslavas novada domes un biedrības „Krāslavas rajona partnerība”, pēc prezentācijām klātesošie aktīvi izmantoja iespēju saņemt arī individuālas konsultācijas. Svarīgākā LIAA biznesa inkubatoru aktualitāte - no 2019. gada 1. līdz 20. martam tiks atvērta pieteikumu pieņemšana dalībai inkubācijas programmā, kurā aicināti pieteikties uzņēmumi, kuri nav reģistrēti ilgāk par trim gadiem. Pašvaldības projektu konkursus uzņēmējdarbības uzsākšanai vai attīstībai, kā arī biedrības „Krāslavas rajona partnerība”...

 • 15.02.2019

  Projekta Latvijas - Lietuvas programmas „SYNERGY FOR SECURITY” pirmais gads ir noslēdzies, un mēs visi novērtējam savu pagājušā gada darbu. Projekta partneri var būt gandarīti, ka lielākā daļa ideju jau veiksmīgi īstenotas. Kā atzina Lietuvas Valsts robežsardzes pārstāvji, tikpat nozīmīgi kā ieguldījumi infrastruktūrā ir arī abu valstu tiesībsargu kapacitātes paaugstināšana un komunikācijas aktivitātes.  Projekta ietvaros organizētas tematiskas apmācības un abu valstu tiesībsargi tika iepazīstināti gan ar jaunāko tehnoloģiju izmantošanu tiesībsargu un robežsardzes iestādēs, ar jaunākajām datu analīzes metodēm, ar informācijas tehnoloģiju pielietošanu kriminālizmeklēšanā, ar nelegālo akcīzes preču pārvietošanas apkarošanas metodēm. Līdzās teorētiskām apmācībām seminārā liela vērība...

 • 14.02.2019

  Februāris ir kaprīzs ziemas mēnesis: puteņi, atkusnis, apledojuši ceļi... Bet tiem, kas vēlējās satikt savus klasesbiedrus, skolotājus, pakavēties atmiņās savas sirmās skolas klasēs un gaiteņos, tas, protams, nevarēja būt par šķērsli. Skolotāja Irēna Kriviņa atmiņu vakaru ievadīja ar skaistu Baibas Cīrules dzejoli par putnēnu, kurš izaudzis, atstājis savu ligzdu, bet vienmēr atgriežas pasērst, parunāties. Tā arī mūsu skolēni, lai cik tālu vai tuvu būtu, vienmēr zina, ka pirmajā februāra sestdienā jāapciemo sava skola. Skolas direktore Lolita Proma savā uzrunā teica, ka skola savus izaugušos putnēnus vienmēr gaida ciemos, jo skolas dvēsele – tie ir viņas bērni. 1954. gadā notika pirmais vidusskolas izlaidums mūsu skolā. Tais tālajos gados skola bija izvietota klostera telpās ar šaurām,...

 • 13.02.2019

  - Kāda ir kopaina ar jauniešu skaitu novadā – tas samazinās vai pieaug attiecībā pret agrākajiem gadiem? Pamatojoties uz Jaunatnes politikas analītisko pārskatu, 2017. gada sākumā Latvijā pastāvīgi dzīvoja 250 741 jaunietis, un tas ir gandrīz uz pusi mazāk nekā 1990. gadā, kad Latvijā dzīvoja 480 600 jauniešu. Visstraujāk jauniešu skaits samazinājies tieši pēdējo 10 gadu laikā ‐ laika periodā no 2007. līdz 2017. gadam jauniešu skaits Latvijā samazinājies par 178 262 personām. Savukārt Krāslavā jauniešu skaita izmaiņas laika periodā 2013. līdz 2017. gadam procentuāli - 23% (izstrādāts: SIA „Analītisko pētījumu un stratēģiju laboratorija ” 2017. gads). Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2016. gadā Krāslavas novadā dzīvoja 2119 jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem, 2017. gadā -...

Jauna aptauja

Februāris - 2019
P O T C P S S
 
01
02 03
04
05
06
07
08
09 10
11
12
13
14
15
16 17
18
19 20 21 22 23 24
25 26 27 28  

Dienas foto

 • Deju kolektīvu Sadancis "Mīlestības dzīpari dejā"

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.