ceturtdiena, 7. decembris, 2023Vārda diena: Anta, Antonija, Dzirkstīte
crest1 crest2

Ziņas

 • 06.12.2023

  Ar šī gada 21. decembri Krāslavas slimnīcā sāk strādāt pēdu aprūpes speciālists – podologs, kurš pacientus pieņems katru ceturtdienu no plkst. 8.00 līdz plkst. 17.00, kā arī katru piektdienu no plkst. 8.00 līdz plkst. 15.00 (izņemot svētku dienas). Pieteikties pie podologa var, zvanot uz Krāslavas slimnīcas reģistratūru pa tālruni 65623887. Iedzīvotājiem tiek piedāvāta podologa konsultācija, pilna ārstniecisko pēdu aprūpe vai arī atsevišķi pēdu vai nagu aprūpe, saudzīga plantāro kārpu izņemšanu, varžacu izņemšana, ieaugušu nagu korekcija ar korekciju stangām, izmeklējamā materiāla (nagi, āda) paņemšana patogēno ādas, nagu sēnīšu noteikšanai. Podologs (pēdu aprūpes speciālists) ir ārstniecības persona, kas rūpējas par pacienta pēdu veselības stāvokli. Dzīves laikā mūsu pēdu un nagu...

 • 05.12.2023

  Noslēgusies vēl viena Izglītības iniciatīvu centra un „British Council” pārstāvniecības Latvijā projekta „Darbīgās kopienas” atbalstītā iniciatīva „Par stiprām kopienām Latgalē”. Ar šo pasākumu ciklu veiksmīgi turpinās triju kopienu – Indras biedrība „Skola ar nākotni”, Daugavpils Latviešu biedrība un Strūžānu „Dinamika PLUS” – sadarbība, kura aizsākās jau 2020. gadā ar kopprojektu „Enerģijas lādiņš darboties kopā”. Projekta „Par stiprām kopienām Latgalē” mērķis bija veikt pētījumu triju kopienu vajadzību identificēšanai gan digitālā, gan papīra formātā un, izmantojot debašu metodi, apzināt svarīgākos risināmos jautājumus turpmākajā kopienas attīstības procesā, kā arī izveidot „ideju banku” kopienu pašiniciatīvu īstenošanai ilgtermiņā. Kopš aprīļa ir notikušas tikšanās ZOOM platformā...

 • 05.12.2023

  2023./2024. mācību gada sākumā Krāslavas Bērnu un jauniešu centrs līdz ar citām interešu izglītības programmām uzsāka īstenot jaunu programmu uzņēmējdarbības jomā „Es - uzņēmējs!”. To izstrādāja Latgales plānošanas reģions Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.-2021.gada perioda programmas „Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” atbalstītā projekta „Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Latgales plānošanas reģionā” Nr. LV-LOCALDEV-0001 ietvaros. Programma paredzēta četriem vecumposmiem: pirmsskolas, 1.-4., 5.-9. kl. un vidusskolas posma izglītojamajiem. Tās mērķis ir uzņēmējdarbības veikšanai un finansiālās labklājības sasniegšanai nepieciešamo kompetenču attīstīšana. Krāslavas Bērnu un jauniešu centrā šī mācību programma tika īstenota 5.-9. klašu...

 • 05.12.2023

  Lāčplēša dienas pasākums 11. novembrī Latvijā atzīmēja Lāčplēša dienu, lai godinātu un pieminētu Latvijas karavīrus, kuri 1919. gadā cīnījās par mūsu valsts brīvību un uzvarēja labi bruņotu, skaitliski pārāku Rietumu brīvprātīgo armiju jeb Bermonta karaspēku. Mūsu skolas 7. un 8. klases skolēni apmeklēja Lāčplēša ordeņa kavaliera Teodora Kalniņa kapa vietu, nolika ziedus un iededzināja sveces. Skolēni uzzināja par Teodora Kalniņa varoņdarbu, ka arī paplašināja savas zināšanas par Lāčplēša dienas tradīcijām Latvijā. Šādi pasākumi ir svarīgi, jo tie palīdz skolēniem izaugt par patriotiem. Sveču kompozīcijas Skolas pašpārvalde aicināja visus skolēnus piedalīties sveču izstādē un izveidot kompozīcijas no rakstu zīmēm. Pasākumā piedalījās 1.-9. klases skolēni. Tika izveidotas dažādas latvju...

 • 05.12.2023

  Arī šogad AS „Latvijas valsts meži” (LVM) pieņēma lēmumu mājsaimniecībām atļaut nocirst vienu eglīti, ievērojot izstrādātos nosacījumus – precīzi noteiktās vietās drīkst cirst tikai zināma izmēra eglīti. Eglīti svētkiem var doties meklēt tikai LVM apsaimniekotajos mežos Latvijas teritorijā, kas dabā apzīmēti ar LVM īpašuma zīmēm – uz dzeltena fona attēlots LVM logotips. Uz LVM robežas ceļa vai kvartālstigas malā un kvartālstigu krustpunktos izvietotās zīmes vēsta, ka tā ir valsts mežu teritorija. LVM apsaimniekoto mežu izvietojumu precīzi var aplūkot arī mobilajā lietotnē LVM GEO. Fona karšu sadaļā pieslēdzot „LVM meža karte”, ar apzīmējumu „LVM” kartē ir attēlotas valsts mežu teritorijas Kur un kādu eglīti drīkst cirst? Ne visās vietās mežā eglītes atļauts cirst. Eglītes stingri...

 • 04.12.2023

  No 2023. gada 7. decembra līdz 2024. gada 5. janvārim notiek parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likuma „Grozījumi Notariāta likumā” atcelšanu. Krāslavas novadā parakstu vākšana tiek nodrošināta Krāslavā un Dagdā: Krāslavā – Rīgas ielā 51, Krāslavas novada pašvaldības administrācijas ēkā (pie ēkas durvīm ir zvanu poga, nospiežot to, parakstu vācējs ielaidīs jūs telpā);Dagdā – Alejas ielā 29, Dagdas Kultūras centra ēkas 2. stāvā. Parakstu vākšanas laiki Pirmdienās: 9.00 – 13.00 Otrdienās: 13.00 – 17.00 Trešdienās: 9.00 – 13.00 Ceturtdienās: 13.00 – 17.00 Piektdienās: 9.00 – 13.00 Sestdienās: 13.00 – 17.00 Svētdienās: 9.00 – 13.00  Lūdzu ņemt vērā, ka svētku dienās parakstu vākšanas laiki atšķiras:  24.12.2023. 9.00 – 13.00;  25.12.2023. 13.00 – 17.00;...

 • 01.12.2023

  Krāslavas novada pašvaldība izsludina tradicionālo konkursu par Krāslavas novadā radošāko un interesantāko Ziemsvētku noformējumu „Rotājot savas mājas, jūs rotājat mūsu novadu”. Konkursā aicinām piedalīties juridiskās un fiziskās personas, kas, gatavojoties Ziemassvētkiem un gadumijai, izrotā savas ēkas, to fasādes, apkārtni, daudzstāvu namu logus, balkonus un lodžijas. Noformējumus konkursam var pieteikt līdz 19. decembrim, sūtot pieteikuma anketu uz e-pastu: ieva.paunina@kraslava.lv. Pieteikumam jāpievieno rotāto objektu 5-10 fotogrāfijas no dažādiem rakursiem. Iesūtītos pieteikumus izvērtēs komisija un lems par apbalvošanu. Konkursa norises laiks Vērtēšana: 20.12.2023. – 21.12.2023. Rezultātus paziņos Krāslavas novada pašvaldības informatīvajos avotos 2023. gada...

 • 01.12.2023

  „Krāslavas Vēstis” izsludina tradicionālo fotokonkursu „Ziemassvētki ģimenes lokā” un aicina novada iedzīvotājus padalīties ar savām fotogrāfijām, kurās atainots šis laika posms jūsu dzīvē. Drīkst iesūtīt fotogrāfijas (tostarp iepriekšējos gados tapušas, bet vietnē www.kraslavasvestis.lv agrāk nepublicētas), kurās redzama gan zīmējumu tapšana, gan atklātņu un citu svētku atribūtu izgatavošana, gan tapušais šedevrs, gan piedalīšanās Ziemassvētku dievkalpojumā, gan svētku svinēšana ģimenes lokā u. tml. Gaidām svētku noskaņojuma piepildītas, dzīvīgas un stāstošas fotogrāfijas! Fotoattēlus lūdzam sūtīt uz e-pastu (vestis@kraslava.lv) ar atzīmi „Fotokonkursam”, norādot arī kontaktinformāciju (vārdu un tālruņa numuru), lai pēc konkursa rezultātu apkopošanas mēs varētu sazināties ar balvu...

 • 01.12.2023

  „Ja atskatāmies nesenā pagātnē, redzam, cik ļoti ir mainījusies pasaule ap mums un tās iespējas. Šodienas vecākiem ir plašas iespējas, kādu mūsu vecākiem nebija,” tā savu stāstu sāka Tatjana Stašāne un turpināja: „Ceļošana tiek traktēta atšķirīgi. Dažiem cilvēkiem tas ir veids, kā pavadīt brīvdienas, citiem - bezjēdzīga naudas izšķiešana, bet vēl citiem tā ir īstā dzīve. Ja vienreiz sāc ceļot, tu nevari apstāties, tās ir atmiņas uz visu mūžu.” 24. novembrī Krāslavas novada bibliotēkā notika tikšanās ar Tatjanu Stašāni pasākumu ciklā „Pasaule ceļotāja acīm”. Tatjana dalījās iespaidos par ceļošanu kopā ar vīru, meitu un draugiem. Viss sākās ar ceļojumu uz Ēģipti 2006. gadā, kur kopā ar vīru satika savu pirmo niršanas instruktoru. Tas bija sākuma punkts: niršanas klubs Latvijā, jaunas...

Jauna aptauja

Decembris - 2023
P O T C P S S
 
01
02 03
04
05
06
08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
pirmdiena, 04.12.2023

Dienas foto

 • Jura Rogas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde