pirmdiena, 18. marts, 2019Vārda diena: Adelīna, Ilona
crest1 crest2

Ziņas

 • 18.03.2019

  1.-2. martā Ērgļos notika Latvijas Ziemas olimpiskais festivāls, kurā piedalījās 139 skolas no 46 pašvaldībām un vairāk kā 1200 dalībnieki. Populārākās no sporta disciplīnām bija distanču un kalnu slēpošana. Krāslavas novadu pārstāvēja četras skolas: Krāslavas Varavīksnes vidusskola, Krāslavas pamatskola, Krāslavas Valsts ģimnāzija un Robežnieku pamatskola. Mūsu novada skolnieki piedalījās distanču slēpošanas sacensībās dažādās vecuma grupās un distancēs. Pirmajā sacensību dienā visi veica slēpošanas distanci brīvajā stilā. Starp 2007.-2008. gadā dzimušām meitenēm, 1 km garā distancē brīvajā solī starp 44 dalībniecēm labus rezultātus uzrādīja Martīne Djatkoviča - 10.vieta (Krāslavas pamatskola), Valērija Burceva – 12.vieta (Krāslavas Varavīksnes vidusskola) un Evija Radivinska - 19.vieta...

 • 15.03.2019

  13. martā Krāslavas novada Centrālajā bibliotēkā notika tikšanās ar uzņēmuma „Latvilna” valdes locekli Valiju Ižiku, kas pastāstīja klātesošajiem par savu produkciju un atbildēja uz jautājumiem. Iespējams, Valijas uzņēmuma nosaukums ne visiem ir zināms, taču viņas „Laimes segas” ir pazīstamas daudziem. Kāpēc laimes segas? Tādu nosaukumu šīm siltajām, omulīgajām segām pirms dažiem gadiem piešķīra pirmie klienti. Bet vai tad ir segas, kas neizraisa laimes izjūtu? Valija uz šo jautājumu sniedza tādu atbildi: „Piemēram, ja cilvēks nopirka sev dārgu segu, taču nav apmierināts ar tās kvalitāti, tad šādu preci nevarētu nosaukt par laimes segu.” Valija uzsvēra, ka viņai nebija vēlmes nodarboties ar uzņēmējdarbību, bizness pats atradis viņu. Pirmo segu viņa izgatavoja sev, nākamos izstrādājumus...

 • 15.03.2019

  Svētku dalībniekus uzrunāja Krāslavas novada Сentrālās bibliotēkas (KNCB) direktore Valentīna Magidas: „Mēs tiekamies kultūras namā, lai godinātu pašus aktīvākos, pašus zinošākos, pašus lasīt gribošākos skolēnus, mazos bērnus, jauniešus un arī vecākus. Lasīt ir ļoti labi, lasīt ir interesanti un lasīt ir stilīgi. Būsim aktīvi, lasīsim grāmatas!” LR Kultūras ministrijas finansētās lasīšanas veicināšanas programmā „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2018” no Dagdas un Krāslavas novadiem piedalījās un aizpildīja anketu 370 žūrijas eksperti. Sveicienu no ikgadējie lielajiem lasīšanas svētkiem šogad atveda lasītāji no Dagdas novada. Lasīšanas vēstnese Daniela Kornejeva: „Latvijas Nacionālajā bibliotēkā mums bija iespēja baudīt koncertu, redzēt apbalvošanas ceremoniju, šajā dienā mēs apmeklējām...

 • 14.03.2019

  „Kāpēcīšu kluba” spēles Robežnieku bibliotēkā jau vairākus gadus ir tradicionāls pasākums. Priecē, ka interese par šīm spēlēm ir liela, bet dalībnieku skaits nesamazinās, pat palielinās. Kārtējā spēle notika 13. martā, tajā piedalījās 18 bērni vecumā no 5 līdz 14 gadiem. Spēle notiek tradicionāli – izlozes rezultātā tiek izveidotas divas komandas, izraudzīti kapteiņi. Šoreiz tie bija Indris Ivanovs un Ivars Ovčinko. Žūrijā strādāja trīs cilvēki - Marina Ignatjeva, Alla Mustermane, Irina Buko, kā arī darbojās aktīva atbalsta grupa no bērnu vecākiem - Jekaterina Mančinska, Tatjana Rakovska, Sarmīte Ļuļe. Lai uzturētu interesi par spēli, tika ieviesti jauni nosacījumi. Katras kārtas beigās bija nepieciešams veikt neparastu uzdevumu, strādāt ar rēbusiem, pēc tam dalībniekiem tika piedāvāts...

 • 14.03.2019

   Ir noslēgušies Latvijas brīvā stila cīņas čempionāti pieaugušajiem, junioriem un kadetiem. Latvijas čempionāts pieaugušajiem notika 25.-26. janvārī Jelgavā. Brīvajā cīņā sievietēm Olga Plutjakova (50 kg) ar priekšlaicīgu uzvaru noslēdza četras cīņas un ieguva 1. vietu. Vēl viena mūsu sportiste Anželika Jakuboviča (50 kg) izcīnīja sudraba godalgu. Šajā čempionātā vīriešu konkurencē bronzas medaļu izcīnīja Maksimilians Beinarovičs (125 kg), bet Deinis Gorenko (61 kg) – sudraba godalgu. 22.-23. februārī Bauskā sacentās kadeti, mūsējie ieguva piecas medaļas. Meiteņu sacensībās Karina Andžāne (57 kg) pārliecinoši izcīnīja pirmo vietu, uzvarot visas savas konkurentes. Daniela Sutāne (61 kg) ieguva otro vietu. Starp puišiem par kadetu čempionu kļuva Artūrs Dombrovskis (71 kg). Pirms fināla...

 • 13.03.2019

  Sestdien, 9. martā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē norisinājās ikgadējie “Lielie lasīšanas svētki” – LR Kultūras ministrijas finansētās lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2018” noslēguma un apbalvošanas pasākums. Sarīkojumā piedalījās ap 700 žūrijas bibliotēku delegāti – bērni, jaunieši un pieaugušie, kuri ieradās Rīgā no visiem Latvijas novadiem. Priekpilnā gaisotnē, kur katrs juta līdzi “savai grāmatai”, tika sveikti aizvadītā gada populārāko grāmatu autori , ilustratori, tulkotāji, izdevēji.   Sveikti, kā ierasts, tika arī aktīvākie vecāki – “Lasīšanas vēstneses” un “Tēvu kampaņas” loterijas izlozes uzvarētāji, kā arī apbalvotas aktīvākās bibliotekas, kas ar izdomu un radošām idejām palīdz bērnus un jauniešus iesaistīt aktuālas...

 • 13.03.2019

  Biedrība SPORTISTS sadarbībā ar Krāslavas novada tūrisma informācijas centru plāno sagatavot un iesniegt LEADER projektu konkursā projektu ,,Krāslavas multifunkcionālā trase – jauns un inovatīvs pakalpojums vietējiem iedzīvotājiem un novada viesiem”. Projekta ietvaros ir paredzēts izbūvēt jaunu, multifunkcionālu trasi pie Krāslavas Sporta skolas, kas būtu paredzēta rollerslēpošanai, riteņbraukšanai, skriešanai, nūjošanai un citām veselīga dzīvesveida aktivitātēm vasaras sezonā un slēpošanai slīdsolī un klasiskajā solī ziemā. Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis! Aicinām piedalīties aptaujā šeit Aptauja ir anonīma. Tās rezultāti tiks izmantoti tikai apkopotā veidā kvalitatīva projekta pieteikuma sagatavošanai, kā arī iedzīvotāju viedokļa noskaidrošanai par tēmas aktualitāti un šādas trases...

 • 13.03.2019

  Aktīvs cilvēks ir aktīvs visās jomās. Pastāv uzskats, ka jaunajai māmiņai pēcdzemdību atvaļinājumā vispār nav brīvā laika, it īpaši tad, ja viņa audzina divus mazus bērnus, kam ik minūti vajadzīga viņas uzmanība. Taču Viktorija Petunova prot plānot savu dienu tā, lai veltītu laiku savai iemīļotajai nodarbei, ar kuru viņa nesen aizrāvās – tā ir veidošana no polimērmāla. Viktorija ir dzimusi Krāslavā, beigusi Krāslavas Varavīksnes vidusskolu, tad iestājās Valsts robežsardzes koledžā, un, uzsākot mācības, ne reizi nenožēloja savu izvēli. Iegūstot izglītību, sāka strādāt robežkontroles punktā „Pāternieki”. Šeit viņa iepazinās ar Jevgēniju. Drīz vien viņu dienesta romāns pārvērtās par jaunās ģimenes stāstu. Pašlaik Viktorija un Jevgeņijs Petunovi audzina divus dēlus – trīsgadīgo Makaru un...

 • 13.03.2019

  Noslēdzies 2019. gada Līvānu novada čempionāts spiešanā guļus bez ekipējuma, kurā startēja 96 sportisti, tostarp arī viens mūsu novada pārstāvis - Krāslavas ģimnāzijas 9. klases audzēknis Aivis Plociņš, kurš šajās sacensības uzstādīja jaunu personisko un Latvijas rekordu. Jauniešiem svara kategorijā līdz 74 kg klasiskajā spiešanā guļus bez ekipējuma Aivis pievarēja 155 kg smagu svaru stieni, kas ir par diviem kilogramiem vairāk nekā iepriekšējais Latvijas rekords. Ar 690,90 IPF punktiem Aivis ir arī 1. vietā starp absolūti labākajiem jauniešiem. Plašāka informācija par sacensību rezultātiem atrodama tīmekļvietnē www.powerliftings.lv. Juris Roga

Jauna aptauja

Marts - 2019
P O T C P S S
 
01
02 03
04
05
06
07
08
09 10
11
12
13
14
15
16 17
18
19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.