otrdiena, 18. maijs, 2021Vārda diena: Ēriks, Inese, Inesis
crest1 crest2

Ziņas

 • 18.05.2021

  Viens no populārākajiem un drošākajiem fizisko aktivitāšu veidiem - nūjošana - atkal bez maksas ir pieejams Krāslavas pilsētas un novada iedzīvotājiem. Sadarbībā ar Krāslavas novada domi un Eiropas Sociālo fondu (ESF) sabiedriskā organizācija „Biedrība „Cilvēka attīstības centrs”” organizē bezmaksas nūjošanas nodarbības pieredzējuša trenera vadībā. Nepieciešamo inventāru - speciālas nūjas – iegādājās Krāslavas novada dome, un tas bez maksas tiks nodrošināts nodarbību laikā katram dalībniekam. 2021. gada 18. maijā sākas jauns nūjošanas nodarbību cikls Krāslavas novadā projekta „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Krāslavas novadā” (Nr.9.2.4.2/16/I/097) ietvaros. Kopā ir paredzēti 6 nodarbību cikli, tiks organizētas 10 nodarbības katra cikla...

 • 17.05.2021

  Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) tīmekļvietnē 17. maijā sākas skolēnu elektroniskā reģistrācija dalībai NVA īstenotajā skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā. Skolēnu reģistrācija tiek uzsākta pakāpeniski: 17. maijā no plkst. 10.00 dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā sāk reģistrēties tie skolēni, kuri vēlas vasaras brīvlaikā strādāt Kurzemē un Vidzemē. 18. maijā no plkst. 10.00 dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā varēs sākt reģistrēties skolēni, kuri vēlas vasaras brīvlaikā strādāt Rīgas reģionā. 19. maijā no plkst. 10.00 dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā varēs sākt reģistrēties skolēni, kuri vēlas vasaras brīvlaikā strādāt Latgalē un Zemgalē. Skolēnam ir jāreģistrējas tajā reģionā un novadā, kura teritorijā viņš vēlas strādāt! Ja rodas jautājumi, skolēns var...

 • 14.05.2021

  Jalovecka ielā ir sākti būvdarbi. Plānots rekonstruēt posmu no Pils ielas līdz Dūmu ielai. Šeit tiks ieklāts jauns asfaltbetona segums. Savukārt pie ģimnāzijas ēkas un sporta skolas plānots izbūvēt stāvlaukumu, kas paredzēts vieglajam autotransportam.

 • 14.05.2021

  Tradicionālajā Krāslavas novada pašvaldības projektu konkursā „Iedzīvotāji veido savu vidi” noteiktajā termiņā šogad iesniegti 26 projekti, tai skaitā 12 ar īstenošanas vietu Krāslavā un 14 projekti - novada pagastos. Krāslavas pilsētā visaktīvākie ir bijuši pirmsskolas izglītības iestāžu atbalstītāji (6 projekti), novada lauku teritorijā - Indras iedzīvotāji (3 projekti), kā arī Izvaltas un Skaistas projektu komandas (pa 2 projekti). Saskaņā ar Vērtēšanas komisijas šī gada 28.aprīļa lēmumu un Krāslavas novada domes 12. maijā apstiprināto projektu sarakstu tiek apstiprināti visi projekti, tai skaitā 21 projektam finansējums tiek piešķirts pilnā apjomā, savukārt, 5 projektiem projektu konkursa ierobežotā budžeta dēļ - ar samazinātu finansējumu. Projektu vadītāji tiks informēti par līgumu...

 • 14.05.2021

  15. maijā visā Latvijā tiks atklāta oficiālā peldēšanas sezona. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina vairākus priekšnoteikumus, lai atpūta pie ūdens nepārvērstos traģēdijā! Neapdomīga un pārgalvīga rīcība, kā arī nezināšana nereti noved pie traģiskiem negadījumiem. Gada siltākie mēneši ir laiks, kad notiek visvairāk nelaimes gadījumu pie un uz ūdens – pērn laika posmā no maija līdz septembrim izglābti 32 cilvēki, kuri bija nonākuši dažādās nelaimēs, izbaudot ūdens priekus, bet traģiski atpūta pie ūdens pērn beidzās 58 cilvēkiem, tai skaitā pieciem bērniem. 23 gadījumos bojāgājušie izcelti no upēm, 15 gadījumos no ezeriem, bet 9 – no dīķiem. Peldsezonu sāciet apdomīgi! VUGD aicina uzsākt peldēšanas sezonu tikai tad, kad ūdens temperatūra ir sasniegusi vismaz +18C0....

 • 14.05.2021

  Cilvēki, kuri būs saņēmuši pilnu vakcinācijas pret Covid-19 kursu, atgriežoties Latvijā no ārzemēm, varēs neievērot pašizolāciju. Šis ir nākamais solis papildu atvieglojumu ieviešanā vakcinētām personām, par ko 13. Maijā lēma valdība. Par citām priekšrocībām plānots lemt jau tuvākajā laikā. Cilvēks Latvijā drīkstēs neievērot pašizolāciju, ja būs atgriezies no Eiropas Savienības vai Eiropas Ekonomikas zonas valsts, vai Šveices Konfederācijas, kā arī Apvienotās Karalistes. Šādā gadījumā būs jāuzrāda ārstniecības iestādes apliecinājumu, ka ir pagājušas piecpadsmit dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas ar vakcīnu, ko ir atzinusi Eiropas Zāļu aģentūra (un tās atzītas ārvalstu iestādes) vai Pasaules Veselības organizācija. Šādu apliecinājumu cilvēks bez maksas iegūst ārstniecības...

 • 13.05.2021

  Viens no nozīmīgākajiem Krāslavas kultūrvēstures un arhitektūras pieminekļiem ir grāfu Plāteru pils komplekss - kungu māja jeb pils, kuras būvniecība pabeigta 1791. gadā, daudzās saimniecības ēkas un baroka stila ainavu parks. Mūsdienās gan pils pagaidām ir apskatāma tikai no ārpuses, tomēr ģimeņu arhīvos noteikti saglabājušies attēli arī no senākiem laikiem. Attīstības nodaļa sadarbībā ar informatīvo portālu „Krāslavas Vēstis” izsludina fotokonkursu „Krāslavas pilij 230!”. Aicinām novada iedzīvotājus padalīties ar interesantām un oriģinālām Krāslavas pils iekštelpu un ēkas fotogrāfijām, citādākiem rakursiem, neatkarīgi no tā, kurā laikā tās tapušas un kādus dzīves notikumus tās ataino, liekot akcentu tieši uz pils ēku un krāslaviešiem.   Konkursā ir paredzētas 3 nominācijas: -...

 • 13.05.2021

  Mūsdienu strauji mainīgajā pasaulē izglītības joma arī nav izņēmums, ir svarīgi spēt izsekot šīm pārmaiņām un izaicinājumiem un rast iespējas būt noderīgiem, jo ir sen zināma patiesība – lai mācītos skolēni, ir jāmācās pedagogiem, un tas ir vissvarīgākais, ko pedagogs var darīt. Eksistē daudzi faktori, kas palīdz noteikt skolotāju pilnveides procesa vajadzības. Galvenais un vissvarīgākais, protams, ir valsts politika attiecībā uz izglītības reformām, ieskaitot jaunā izglītības satura ieviešanu, zināšanu nozares, mācīšanas metodes un tehnikas utt. Un, lai gan valsts līmenī tiek piedāvātas dažādas profesionālās izaugsmes iespējas, vienmēr tiek novērtēta skolotāju iniciatīva un vēlme pēc pašattīstības. Jāpiebilst, ka mūsdienās ir būtiski fokusēties ne tikai uz atsevišķu mācību priekšmetu...

 • 13.05.2021

  8. maijā „Zoom” platformā notika Debašu centra MINI debašu turnīrs – improvizācija, kurā piedalījās komandas no Cēsīm, Liepājas, Daugavpils un Krāslavas Valsts ģimnāzijas – kopā 8 komandas. Mūsu skolas komandai (Samanta Krumpāne, Ervīns Jakovelis, Viesturs Andžāns) 1.riņķī nācās debatēt ar Cēsu Valsts ģimnāzijas 1. komandu par rezolūciju: „Pirms braukt uz citām valstīm, ir jāiepazīst sava dzimtā zeme”, kur uzvaru izcīnīja mūsu komanda, otrajā riņķī ar vienu punktu starpību piekāpās Liepājas pilsētas 5. vidusskolas komandai, šoreiz rezolūcija bija: „Kamerām ir jābūt ieslēgtām/atvērtām tiešsaišu nodarbību laikā”. Jāpiebilst, ka komandas debates tēmu uzzināja tikai pirms pašas debates, un gatavošanās laiks bija vien 30 minūtes. Kopvērtējumā Krāslavas Valsts ģimnāzija ieguva 3.vietu, par...

Jauna aptauja

Maijs - 2021
P O T C P S S
 
01
02
03 04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15 16
17
18
19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

Dienas foto

 • Foto: Edīte Lukša

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde