trešdiena, 14. novembris, 2018Vārda diena: Fricis, Vikentijs
crest1 crest2

Ziņas

 • 13.11.2018

  10.novembrī notika Krāslavas novada atklātais šaha čempionāts, kurš bija veltīts Latvijas simtgadei. Krāslavas varavīksnes vidusskolu pārstāvēja 10 zēni, 5 meitenes un 1 skolotājs. Vislabākos rezultātus guva tie skolēni, kuri apmeklēja šaha pulciņu. Sacensību rezultāti: Meitenes: Līja Ignatjeva – I. vietaDana Beļeviča – II. vietaMiļena Kovaļova –III. vietaVeronika ĻebedokaMinkeviča Ksenija Zēni: Rihards Sorogovecs – I. vietaMaris Dorofejevs – II. vietaIļja Timofejevs –III. vietaMinķevičs ŅikitaRajmonds Spiridonovs Virieši: Evarts Genrihs – I. vietaKravcovs Vitalijs – II. vietaIgors Sorogovecs  – III. vietaĒriks Zaikovskis, Ustins Jeršovs, Serģejs Dvorcovs, Žanis Ozoliņš,  Vjačeslavs Lukaševičs, Vladislavs Ļebedoks, Timofejs Kniksts. Apsvecam uzvarētājus un pateicamies visiem...

 • 13.11.2018

  5. novembrī  skolas mazpulcēni, pulciņa “Nāc eksperimentēt!” dalībnieki, aizstāvēja savus izstrādātos projektus. Vispirms devām vārdu mūsu ilggadējai mazpulka dalībniecei Laurai Kurpenikai. Viņa pastāstīja par savu projektu “Puķudobe Latvijas simtgadei”. Ar to Laura jau 20. oktobrī piedalījās Latgales novada mazpulku Projektu forumā Nautrēnu vidusskolā. Meitene dalījās iespaidos par šo grandiozo pasākumu. Vēlāk ar saviem projektiem iepazīstināja Aleksandrs Tukāns, Sanija Vītoliņa, Alise Blaževiča, Karīna Lukjanska. Aleksandram tas jau bija trešais projekts, bet meitenēm tikai pirmais. Aleksandrs pētīja divas kartupeļu šķirnes, Sanija - gurķus, bet Alise - tomātu šķirnes. No citiem atšķīrās Karīnas projekts. Viņas projekts bija “Jubilejas pīrāgs”. Ar to Karīna uzcienāja visus klātesošos...

 • 13.11.2018

  10. novembra pēcpusdienā Izvaltas pamatskolas zālē notika novadu folkloras kopu saiets, kurā koncertēja desmit kolektīvi. Ar dziesmām, dejām un rotaļām izvaltiešus un ciemiņus priecēja „Rūžeņa” no Naujenes, „Atzola” no Dubnas, „Speiga” no Ambeļiem, „Olūteņi” no Dagdas, „Akmiņeica” no Ezerniekiem, „Gaiļupīte” no Šķaunes, „Aulejas sievas” no Aulejas, „Rudzutaka“ no Ūdrīšiem, „Izvoltīši“ un „Mozī latgalīši“ no Izvaltas. Izvaltas folkloras kopas „Izvoltīši” vadītāja Anda Leikuma, kura atklāja un vadīja kopu saietu, klātesošajiem atgādināja, ka pasākums iekrīt dienā, kad mūsu senči svinējuši Mārtiņdienu. Mārtiņi latviešu gadskārtu paražās ir svinama diena, kas iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu. Protams, Anda pastāstīja par dažām šīs dienas spilgtākajām tradīcijām. Turpinājumā vārds tika...

 • 12.11.2018

  Pasaulē dzīvo vairāki tūkstoši dažādu tautu, un tikai 200 no tām ir sava valsts, ir iespēja saglabāt savu valodu, tradīcijas un kultūru. Iespēja izveidot savu valsti Latvijā radās pēc Pirmā pasaules kara, kad sabruka impērijas. Latvijas teritorijā darbojās sabiedriski politiskās organizācijas – Latvijas pagaidu nacionālā padome un Demokrātiskais bloks, šo organizāciju mērķis bija valsts nodibināšana. Kopš 1918. gada 18. novembra, kad Nacionālā teātra telpās tika proklamēta Latvijas Republika, ir pagājuši 100 gadi. Jubilejas svinības notiek visā valstī, arī mūsu novada skolās. Oktobrī skolēni rakstīja uzrunas Latvijai 100.dzimšanas dienā. Tajās skolēni atzīstas mīlestībā savai dzimtenei, apjūsmo tās skaistumu un izsaka novēlējumus, lai mūsu valsts būtu jauka dzīvesvieta katram...

 • 12.11.2018

  Cienījamie Krāslavas novada iedzīvotāji!  Baltkrievijas Republikas Ģenerālkonsulāta Daugavpilī vārdā un pats personīgi sirsnīgi sveicu Jūs Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienā! Baltkrievija un Latvija ieguva neatkarību, un to valstiskuma veidošanās ceļi bija dažādi. Mūsu noturīgās savstarpējās attiecības visās jomās apliecina abu valstu uzticību labu kaimiņattiecību principiem. Neatkarības diena ir lieli svētki visiem, kam ir dārgas un saprotamas mūsu kopīgas vērtības: lepnums par savu valsti, vēlme strādāt, rūpējoties par tās labklājību, mīlestība pret savu zemi, ģimeni, tuviniekiem. Šajā gaišajā un priecīgajā dienā novēlu jums stipru veselību, ģimenes laimi, mieru, savstarpējo sapratni, saticību un labklājību! Lai katra diena jūsu dzīvē ir piepildīta ar prieku, siltumu,...

 • 12.11.2018

  Līdz 18. novembrim Latgales iedzīvotājus aicina pieteikties bezmaksas 15 dienu on-line mācību spēlei sava īstā darba meklēšanai ''Atrodi Savu Aizraušanos'' Šogad pirmo reizi no 24.novembra līdz 8.decembrim sadarbībā ar ''British Council'' pārstāvniecību Latvijā, Daugavpils pilsētas domi, Daugavpils Universitāti un mācību centru “Cilvēkam”, tiek organizētas bezmaksas online mācības “Atrodi Savu Aizraušanos” Latgales iedzīvotājiem no 18-50 gadiem.  “Princips ir vienkāršs. 15 dienas katru rītu savā datorā vai telefonā saņem 1-2 uzdevumus, kā meklēt savu īsto aizraušanos, darbu, nozari. Līdz pusnaktij jāiesniedz atbildes. On-line slēgtā grupā iedvesmosies no citiem dalībniekiem, varbūt pat iegūsi jaunus domubiedrus. Trīs sestdienas mācīsimies kopā klātienē, kur saņemsi treneru...

 • 09.11.2018

  Fināla mačs ar Rīgas komandu „BetLanes,” kas norisinājās pretinieku laukumā, noslēdza Latvijas futbola 2. līgas čempionātu, kurā piedalījās V.Atamaņukova komanda. Līdz pirmā perioda vidum spēle ar rīdziniekiem ritēja diezgan vienlīdzīgi, un mūsu sportisti izlīdzināja rezultātu (1:1), taču turnīra beigās viņi piekāpās ar rezultātu 2:6. Neskatoties uz zaudējumu, mūsu komanda ar savu sasniegumu ir uzrādījusi pārsteidzoši augstu rezultātu, izcīnot otro vietu līgā, par ko saņēma sudraba kausu un medaļas. Ceļā uz finālu mūsu komanda kļuva par uzvarētāju Latgales zonas turnīros, gūstot 33 punktus un 51 vārtus. Tika pārspētas komandas no Daugavpils, Rēzeknes, Kalupes un citām apdzīvotām vietām. Starpsezonas spēļu posmā mūsu komandas futbolisti sacentās ar pretiniekiem no Madonas un...

 • 09.11.2018

   31. oktobrī notika Krāslavas novada domes deputātu komisijas sēde, kurā tika izskatītas balvas „Krāslavas novada Gada cilvēks 2018” nominantu kandidatūras. Komisija (Aleksandrs Jevtušoks, domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks (komisijas priekšsēdētājs), Gunārs Upenieks, domes priekšsēdētājs, Finanšu komitejas priekšsēdētājs, Viktors Moisejs, domes priekšsēdētāja vietnieks, Plānošanas un infrastruktūras attīstības komitejas priekšsēdētājs, Jānis Tukāns, Sociālo un veselības aizsardzības lietu komitejas priekšsēdētājs un Jānis Geiba, domes izpilddirektors), izskatot iedzīvotāju un organizāciju iesniegtos priekšlikumus, nolēma apbalvot nominētos Krāslavas novada iedzīvotājus.  Nominācijā „Mūža ieguldījums”: ĀDOLFU LOČMELI, bijušais lauksaimniecības darbinieks, Atmodas laika aktīvists un...

 • 08.11.2018

  7.novembrī  Krāslavas un Dagdas novadu  skolas piedalījās volejbola turnīrā, kurā savā starpā sacentās pamatskolu skolēni. Par uzvaru volejbola turnīrā meitenēm (2003.-2004.dz.g.) bija jāsacenšas trīs skolu komandu starpā - Dagdas vidusskola, Krāslavas Varavīksnes vidusskola un Krāslavas Valsts ģimnāzija. Visas komandas uzrādīja diezgan līdzīgas volejbola spēles prasmes. Dagdas vidusskolas komanda uzvarēja visās spēles un izcīnīja pirmo vietu un kausu. Godpilnajā otrajā vietā ierindojās Krāslavas Valsts ģimnāzijas komanda, bet trešo vietu ieguva meitenes no Krāslavas Varavīksnes vidusskolas. Zēniem volejbola iemaņas bija jāpierāda četru komandu konkurencē. Par uzvaru cīnījās Ezernieku vidusskolas un Krāslavas Valsts ģimnāzijas komandas. Trešajā setā pārliecinoši uzvarēja Ezernieku...

Jauna aptauja

Novembris - 2018
P O T C P S S
 
01
02
03 04
05
06
07
08
09
10 11
12
13
15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30  

Dienas foto

 • Lāčplēša diena Krāslavā

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.