pirmdiena, 25. jūnijs, 2018Vārda diena: Maiga, Milija
crest1 crest2

Ziņas

 • 25.06.2018

  Nodokļu reforma, kas stājusies spēkā no 2018. gada 1. janvāra, paredz vairākus iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) ieguvumus. Tostarp arī neapliekamā minimuma palielināšanu pensijām.  Ja 2017. gadā pensijām piemērojamais gada neapliekamais minimums bija 2820 eiro gadā jeb 235 eiro mēnesī, tad no šī gada 1. janvāra tas ir par 25 eiro lielāks, sasniedzot 250 eiro mēnesī. Nākamgad neapliekamais minimums palielināsies vēl par 20 eiro, bet 2020. gadā sasniegs jau 300 eiro mēnesī, kas dos taustāmu pienesumu pensionāru maciņos.  Daļai pensionāru jābūt vērīgiem Strādājošajiem pensionāriem, kuri vienlaikus saņem gan pensiju, gan darba algu, līdz ar jaunajām izmaiņām nepieciešams sekot līdzi kopējam ienākumu apmēram, jo īpaši, ja tie ir lielāki par 1667 eiro mēnesī jeb 20 004 eiro gadā. Tā kā...

 • 25.06.2018

  „Senioru skolas” dibinātāji pastāvīgi cenšas popularizēt vecākās paaudzes izglītības ideju, apmeklējot dažādus pasākumus. Maija beigās Tatjana Azamatova piedalījās trešās paaudzes universitāšu forumā – festivālā Minskā. Tur viņa uzzināja, kā ir organizētas lekcijas un radošās nodarbības senioru mācību centros Minskā, Grodņā un citās kaimiņvalsts pilsētās. Liela uzmanība šajās universitātēs tiek pievērsta senioru iesaistīšanai brīvprātīgo darbā, sniedzot palīdzību nespējīgiem cilvēkiem, kā arī pēc pašu spējām iesaistoties universitātes darbā. Jauniegūtās idejas tiks izmantotas arī „Senioru skolas” darbā. Atsaucoties Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) priekšsēdētāja Andra Siliņa uzaicinājumam, Raimonds Lazda un Tatjana Azamatova 28. maijā uzstājās LPF domes sēdē ar ziņojumu par „Senioru...

 • 22.06.2018

  26. jūnijā plkst.13 pie ēkas Torņa ielā 4 Rīgā notiks dekoratīvās sienas „Latvijas pilsētas un novadi valsts simtgadei” atklāšana. Siena ir visu Latvijas pašvaldību dāvinājums valsts nozīmīgajā jubilejā. Panno (apgleznotā siena) ar Latvijas pilsētu un novadu ģerboņiem tapis pēc Rīgas domes un Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) iniciatīvas un to apgleznojis starptautiski pazīstamais latviešu mākslinieks Leonards Laganovskis. Siena pirmo reizi tika apgleznota 2005. gadā, tomēr, ņemot vērā faktu, ka pa šo laiku ir notikusi Administratīvi teritoriālā reforma un daudzas pašvaldības mainījušas savas administratīvās aprises, Latvijas simtgadē tapa ideja sienas gleznojumu atjaunot ar aktuālajiem pašvaldību ģerboņiem. Kompozīciju vainago valsts ģerbonis, zem tā novietots valsts galvaspilsētas...

 • 22.06.2018

  Mācību gads Indras pamatskolā noslēdzās ar Gada balvas pasniegšanas ceremoniju. Pasākums tika organizēts, pateicoties Krāslavas novada domes atbalstītajam  projektam, kuru bija uzrakstījuši Indras pamatskolas skolēnu pašpārvaldes jaunieši. Gada balvas skolēniem tika piešķirtas šādās nominācijās: Gada skolēns - viens skolēns no katras klases ar visaugstāko vidējo balli (ne zemāko par 8, apkopojot visus mācību priekšmetus), Gada olimpietis - skolēns ar vairākām godalgotām vietām novada priekšmetu olimpiādēs, Gada sportists - skolēns ar visspilgtākiem sasniegumiem sportā, Gada mākslinieks - skolēni ar panākumiem mūzikas/mākslas konkursos un skatēs, Gada ārpusstundu darbā aktīvākais skolēns. Pretendentus Gada balvai izvirzīja skolēni, mācību priekšmetu un interešu izglītības skolotāji, kā...

 • 21.06.2018

  Latvijā ir veikts pētījums, kurš pierāda fizisko aktivitāšu pozitīvo nozīmi vēža ārstēšanas procesā. Pētnieku grupa no Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas Onkoloģijas centra 2017. gada oktobrī uzsāka pētījumu, kura mērķis bija noskaidrot, kā spēka treniņi ietekmē krūts vēža pacientu atveseļošanās procesu. Par to, kāpēc tika uzsākts šāds pētījums un kādi ir līdzšinējie rezultāti, kampaņas „Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” ietvaros stāsta Rīgas Stradiņa universitātes doktorants un fizisko aktivitāšu fiziologs Rūdolfs Cešeiko.  Kā radās ideja pētīt fizisko aktivitāšu nozīmi onkoloģijas pacientiem? Esmu fizisko aktivitāšu fiziologs. Fiziskās aktivitātes ir mans medikaments, tāpēc mani vienmēr ir interesējusi saistība starp kustību un veselību. Mana nodarbošanās nav liekama vienā maisā ar...

 • 21.06.2018

  Aktīvā atpūta Krāslavas Valsts ģimnāzijā ir jau ierasta lieta – ne velti arī šogad nu jau piekto gadu pēc kārtas 30 atraktīvi, enerģiski, jautri un darboties griboši Krāslavas pilsētas un novada jaunieši ieradās ģimnāzijā, lai kopā lietderīgi pavadītu brīvo laiku. Sporta aktivitātes, intelektuāli radošie uzdevumi, praktiska darbošanās un dažādu lietu gatavošana, atpūta baseinā – tā ir tikai neliela daļa, ar ko jaunieši nodarbojās kopā ar skolotājiem un vienaudžiem. Arī tradicionālajai augusta tikšanās reizei kopīgi radās  jaunas ieceres un idejas. Radošo dienu noslēgumā jaunieši pateicās par jauko iespēju atpūsties, kopā jautri pavadīto laiku, par skolotāju sirsnību, labestību un atsaucību, par  aizraujošajām aktivitātēm baseinā un garšīgajām pusdienām kafejnīcā “Mārīte”. Šīs radošās...

 • 21.06.2018

  Šī gada februārī Krāslavas Valsts ģimnāzija nosvinēja savu 95 gadu jubileju. Pasākuma laikā Pēteris Pildegovičs, Latvijas Universitātes Konfūcija institūta direktors un Ādolfa Pildegoviča – Krāslavas 1.vidusskolas skolotāja - krustdēls, piedāvāja iespēju arī mūsu skolā apgūt ķīniešu valodu. Aptaujājot skolēnus un viņu vecākus, noskaidrojām, ka ir liela interese par Ķīnas kultūru un šīs valsts valodas apguvi un tāpēc pieņēmām izaicinājumu jau nākamajā mācību gadā piedāvāt saviem skolēniem mācīties ķīniešu valodu. Martā uzsākām sarunas par mācību procesa organizēšanu, kā rezultātā septembrī Krāslavā ieradīsies skolotāja no Ķīnas, kas strādās ar ģimnāzijas skolēniem. Žanis Kasparenoks, 18 gadīgs jaunietis no Rēzeknes, kas  jau trīs gadus apgūst valodu un ir piedalījies ķīniešu valodas un...

 • 20.06.2018

  Pagājušās nedēļas nogalē norisinājās 2018.gada Jēkabpils čempionāts klasiskajā svaru stieņa spiešanā guļus “Kurbada kauss”, kas bija Latvijas kausa 11.posms. Čempionātā startēja vairāk nekā 70 atlētu. Krāslavu šajās sacensībās jauniešu grupā (svara kategorijā līdz 74 kg) pārstāvēja Aivis Plociņš. Pēc Vilksa koeficienta, ņemot vērā sportista personīgo svaru attiecībā pret uzspiestajiem kilogramiem, tika noteikti absolūti labākie atlēti visās grupās. Absolūti labākā Jaunieša titulu izcīnīja Aivis Plociņš (sporta klubs “Krāslava”). Viņš uzspieda 130kg, par 2,5kg uzlabojot savu iepriekšējo labāko rezultātu. Elvīra Škutāne

 • 20.06.2018

  Drīzumā sāksies Trešais Topošo vecāku skolas nodarbību cikls, kas ir domāts grūtniecēm sākot ar 24-26 nedēļu. Pasākumus var apmeklēt arī pirms 24.nedēļas, vai pēc 26. nedēļas.  Topošo vecāku skolas nodarbības vada Daugavpils Reģionālās slimnīcas Dzemdību nodaļas speciālisti. Nodarbību laikā jums būs iespēja uzdot tieši jums svarīgus un aktuālus jautājumus, satikt citus vecākus, iegūt izpratni par veselīgu, harmonisku grūtniecību, dzemdībām un pēcdzemdību periodu. Uzzināsiet, kā partneris var jūs atbalstīt un piedalīties dzemdībās un bērniņa kopšanā. Šie kursi sagatavos abus vecākus jaunajai, atbildīgai lomai. Palīdzēs izprast grūtniecības un dzemdību fizioloģisko pusi, krūts ēdināšanas priekšrocību, varēsiet apgūt mazuļa hendlinga pamatprincipus Vislabāk par mūsu skolas nodarbībām...

Jauna aptauja

Jūnijs - 2018
P O T C P S S
 
01
02 03
04
05
06
07
08
09 10
11
12
13
14
15
16 17
18
19
20
21
22
23 24
25
26 27 28 29 30  

Apsveikumi

 • Latvijas Pašvaldību savienības kolektīvs sūta skanīgus sveicienus svētkos!

  *************************************

  / LPS

Dienas foto

 • "Laimes muzejs" Indrā

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.